Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

100 zł premii na spłatę należności za zakupy z darmową kartą Twisto

100 zł premii na spłatę należności za zakupy z darmową kartą Twisto
Źródło: strona Twisto.pl

Fintechy, czyli firmy zajmujące się upowszechnianiem nowinek technologicznych w świecie finansów, starają się przekonać do swojej oferty jak najszerszą rzeszę osób nie tylko atrakcyjnością swoich propozycji, ale i nagrodami za ich wypróbowanie. Podobnym szlakiem podąża Twisto Polska sp. z o.o., organizator opisywanej promocji.

Po raz kolejny do zdobycia jest 100 zł na spłatę zobowiązań wobec tej firmy za zakupy dokonane bezpłatną kartą Twisto. Trzecia edycja promocji trwa do chwili wyczerpania puli 5000 bonusów oferowanych przez organizatora. Doświadczenie poprzednich odsłon akcji pokazuje, że rozchodzą się one jak „ciepłe bułeczki” i już po kilku dniach może ich zabraknąć dla spóźnialskich.

Czym jest Twisto?

Stosując pewne uproszczenie, Twisto można porównać do znanej wszystkim karty kredytowej. W tym przypadku z aplikacją Twisto powiązana jest bezpłatna karta płatnicza. Można jej używać wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności Mastercard, także za granicą. W przypadku transakcji walutowych przeliczenie na złotówki odbywa się po korzystnym kursie wymiany walut stosowanym przez organizację płatniczą.

Wszystkie dokonane płatności są sumowane przez 21 dni (w przypadku niezarejestrowanych użytkowników) lub nawet 30 dni (po rejestracji). Po wspomnianym okresie Twisto sporządza zestawienie wydatków, generuje raport i od daty jego utworzenia klient ma 15 dni na uregulowanie należności.

Podobnie jak w przypadku karty kredytowej, można zapłacić pełną kwotę lub tylko 10% wartości wydatków. Za skorzystanie z tej drugiej możliwości Twisto pobiera prowizję, której wysokość jest widoczna w aplikacji. Podjęcie decyzji przez użytkownika jest więc w pełni świadome.

Kto ma szansę na bonus?

W promocji może wziąć udział osoba fizyczna z pełną zdolnością do czynności prawnych, która spełni wymagania promocji.

Jak zdobyć premię?

W tej promocji konieczne jest dopełnienie kilku formalności oraz powstrzymanie się od „zakazanych” działań. Brzmi intrygująco…? Przejdźmy więc do szczegółów.

Krok 1
Krok 1

Jak najszybciej (pamiętaj, że organizator przygotował tylko 5000 bonusów) na dedykowanej stronie internetowej:

  • otwórz konto internetowe i zawrzyj umowę Twisto Free lub Twisto Credit;
  • złóż wniosek o wydanie karty płatniczej oraz wykonywanie transakcji płatniczych przy jej użyciu.

Wymagane też jest zaakceptowanie regulaminu promocji i wyrażenie zgód na kontakty marketingowe, otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

Nagroda
Nagroda

Kod promocyjny o wartości 100 zł otrzymasz pod warunkiem, że nie wykonasz żadnego z wymienionych poniżej działań. Bonus będziesz mógł przeznaczyć na spłatę należności wobec Twisto za dokonane zakupy. Wystarczy, że wpiszesz kod w formularzu spłaty lub klikniesz w pole „Wykorzystaj kod promocyjny”.

Informacja
Informacja

Do chwili wykorzystania premii:

  • nie zamykaj konta internetowego i nie wypowiadaj zawartej umowy Twisto Free lub Twisto Credit;
  • nie wycofuj wniosku o wydanie karty płatniczej lub nie rozwiązuj już zawartej umowy;
  • nie odwołuj udzielonych zgód marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

Od 6 listopada 2019 r. do potwierdzenia tożsamości wystarczy dokonanie przelewu weryfikacyjnego. Nie ma konieczności przesyłania skanu dowodu osobistego, ani innego dokumentu.

Dla uzyskania nagrody ważny jest link, z którego następuje rejestracja w Twisto. Po wpisaniu adresu e-mail i utworzeniu hasła do konta, na ekranie powinna się pojawić wiadomość o aktywowaniu kodu promocyjnego, który uprawnia do otrzymania 100 punktów (odpowiednik 100 zł). Zdarza się, że informacja nie pojawia się. Wówczas należy wyczyścić „ciasteczka” swojej przeglądarki i ponownie skorzystać z odpowiedniego linka.

Kliknij, aby powiększyć

O tym powinieneś wiedzieć

Zdolność kredytowa każdego klienta oceniana jest indywidualnie i na tej podstawie jest mu przyznawany limit na płatności kartą.

W okresie przedświątecznym mogą być opóźnienia w dostarczaniu "plastiku” przez Pocztę Polską. Nie oznacza to, że będziesz pozbawiony możliwości korzystania z Twisto, możesz płacić Twisto Pay (tu wystarczy adres e-mail, którego używasz do logowania do Twisto), która to metoda jest honorowana w coraz liczniejszej grupie sklepów.

Zwracamy Ci uwagę także na dwie inne sprawy:

  • kod jest jednorazowy, Twoja należność musi więc być równa lub wyższa niż wartość bonusu;
  • z otrzymanej premii nie musisz się rozliczać z urzędem skarbowym.

Nadzór nad fintechami

Działalność fintechów, do których zalicza się Twisto, regulowana jest wieloma przepisami dotyczącymi zasad ich działania, przetwarzania danych osobowych klientów, rozstrzygania ewentualnych sporów.

Organem nadzorczym dla Twisto i jemu podobnych podmiotów jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pomocą w sytuacjach konfliktowych służy Rzecznik Finansowy.

Zgodnie z regulaminem opisywanej promocji, dane osobowe jej uczestników będą przetwarzane także po jej zakończeniu, aż do upływu terminu przedawnienia ewentualnych roszczeń lub wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych osobowych (np. w związku z przepisami podatkowymi).

Nowość, która szybko zyskała uznanie

Wszystko, co niezbędne do udziału w tej akcji, możesz załatwić w ciągu kilku minut, nie ruszając się z domu. Na dodatek nie musisz potem wykonywać określonych operacji, płacić kartą wskazanej w regulaminie kwoty czy wywiązywać się z innych obowiązków. Wystarczy, że będziesz korzystał z Twisto, dzięki czemu otrzymasz 100 zł na spłatę należności za poczynione wydatki.

Warto dodać, że Twisto można płacić za granicą i cieszyć się atrakcyjnym kursem przewalutowań, który nie zepsuje radości z dokonanych zakupów.

Nowości niekiedy traktujemy nieufnie, czasem nieco nas onieśmielają. Warto się jednak z nimi szybko oswajać, bo po wdrożeniu dyrektywy PSD2 zapewne będzie ich coraz więcej i za jakiś czas z pewnością staną się równie powszechne jak bankowość elektroniczna, która przed kilkoma laty była nowinką i też musieliśmy się z nią oswajać.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Bonus z Twisto - edycja III"

O instytucji

Twisto to czeski fintech, obecny w Polsce od 2018 r., działający w strategicznym partnerstwie z ING Bankiem Śląskim. Twisto oferuje: usługę odroczonych płatności, kartę wielowalutową oraz aplikację mobilną.