Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Nowość! 100 zł na spłatę należności za zakupy z darmową kartą Twisto

Nowość! 100 zł na spłatę należności za zakupy z darmową kartą Twisto
Źródło: strona promocji

Wdrożenie w Polsce dyrektywy unijnej PSD2 regulującej rynek usług płatniczych pozwala na szybki rozwój firm zwanych fintechami, zajmujących się wprowadzaniem nowinek technologicznych do świata finansów.

Fintechy starają się zainteresować swoją ofertą szerokie grono klientów. W związku z tym pojawia się coraz więcej promocji ich produktów, bo, jak wiadomo, jedną z najlepszych form przyciągnięcia uwagi do swoich usług jest nagradzanie za korzystanie z nich.

Przedstawiamy akcję zorganizowaną przez Twisto Polska sp. z o.o., w której do zdobycia jest 100 zł na spłatę zobowiązań wobec tej firmy za zakupy dokonane bezpłatną kartą w aplikacji Twisto. Promocja trwa do 30 listopada 2019 r., ale może się zakończyć wcześniej, gdyż organizator przewidział tylko 5000 bonusów.

Jak działa Twisto?

Zacznijmy nieco nietypowo – od przedstawienia Twisto, bo to nowa, mało jeszcze znana usługa, której zasada „działania” jest bardzo podobna do karty kredytowej.

Z aplikacją Twisto powiązana jest bezpłatna karta płatnicza służąca do dokonywania zakupów tam, gdzie są akceptowane płatności Mastercard. Możesz więc płacić w Polsce lub za granicą i w tym drugim przypadku cieszyć się korzystnym kursem wymiany walut stosowanym przez organizację płatniczą. Płatność jest rozliczana w ciągu 21 dni od daty operacji (w przypadku niezarejestrowanych użytkowników) lub nawet do 45 dni (po rejestracji).

Podobnie jak przy karcie kredytowej w Twisto sporządzane jest zestawienie wydatków w okresie rozliczeniowym i od daty wygenerowania takiego raportu klient ma 15 dni na uregulowanie należności. Może zapłacić pełną kwotę (wówczas nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów) lub tylko 10% wartości wydatków, a resztę przesunąć na później. Decyzję podejmuje z pełną świadomością kosztów, jakie będą związane z odroczeniem płatności, gdyż są one widoczne w aplikacji.

Kto może zdobyć premię?

W tej akcji nie ma okresu karencji i katalogu wykluczeń. Może w niej uczestniczyć każda osoba fizyczna z pełną zdolnością do czynności prawnych, która spełni wymagania promocji.

Warunki otrzymania bonusu

Do zdobycia 100 zł nagrody konieczne jest wypełnienie kilku formalności.

Krok 1
Krok 1

Do 30 listopada 2019 r. na tej stronie internetowej:

  • otwórz konto internetowe i zawrzyj umowę Twisto Free lub Twisto Credit;
  • złóż wniosek o wydanie karty płatniczej.

Zaakceptuj przy tym regulamin promocji i wyraź zgodę na kontakty marketingowe, otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

Nagroda
Nagroda

Jeśli spełnisz te warunki, otrzymasz kod promocyjny o wartości 100 zł i będziesz mógł go przeznaczyć na spłatę należności wobec Twisto za dokonane zakupy.

Zrobisz to, wpisując kod w formularzu spłaty lub po prostu klikając w pole „Wykorzystaj kod promocyjny”.

Informacja
Informacja

Do dnia wykorzystania przyznanego bonusu:

  • nie zamykaj konta internetowego i nie wypowiadaj zawartej umowy Twisto Free lub Twisto Credit;
  • nie wycofuj wniosku o wydanie karty płatniczej lub nie rozwiązuj już zawartej umowy;
  • nie odwołuj udzielonych zgód marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

Dodajmy, że Twisto intensywnie pracuje nad ułatwieniem procesu składania wniosku o konto i kartę. Nowością z ostatnich dni jest zniesienie wymogu potwierdzania tożsamości przez wysyłanie skanu dowodu osobistego. Od 6 listopada wystarczy wykonać jedynie przelew weryfikacyjny ze swojego konta bankowego.

Warto pamiętać, że w kontekście premii ważny jest link, z którego rejestrujemy się w Twisto. Korzystając ze specjalnego odsyłacza, po podaniu swojego adresu mailowego i ustanowieniu hasła do konta Twisto, na ekranie powinna się pojawić informacja o aktywowaniu kodu promocyjnego, uprawniającego do zdobycia 100 punktów (odpowiednik 100 zł). Jeśli go nie widzisz, spróbuj wyczyścić ciasteczka swojej przeglądarki i ponownie skorzystaj z odpowiedniego linka.

Kliknij, aby powiększyć

Zwracamy również uwagę, że

  • kod jest jednorazowy, Twoja należność musi więc być równa lub wyższa niż wartość bonusu;
  • otrzymana premia nie podlega opodatkowaniu.

Istotne informacje w przypadku fintechów

Przez lata przyzwyczailiśmy się do promocji bankowych, wiemy, że muszą one przestrzegać wielu regulacji prawnych, że nadzór nad instytucjami finansowymi sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. A jak to jest w przypadku fintechów, do których zalicza się Twisto?

Bardzo podobnie. One też podlegają wielu przepisom określającym zasady ich działania, przetwarzania danych osobowych klientów, rozstrzygania ewentualnych sporów.

Nadzór nad działalnością Twisto sprawuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Konflikty, gdyby się pojawiły, można rozwiązywać na drodze pozasądowej dzięki pomocy Rzecznika Finansowego.

W regulaminie akcji znajduje się zapis, że dane osobowe uczestników będą przetwarzane przez okres trwania promocji oraz po jego zakończeniu - do dnia upływu przedawnienia ewentualnych roszczeń lub do dnia wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych osobowych wynikającego z przepisów prawa, w tym przepisów podatkowych. Po upływie powyższego okresu dane osobowe biorących udział w promocji zostaną usunięte.

Akcja dla miłośników nowinek

Aktywność wymagana w opisywanej promocji sprowadza się do rozpoczęcia korzystania z aplikacji Twisto, która co do zasady działania jest bardzo podobna do „tradycyjnej” karty kredytowej. W obu przypadkach mamy do czynienia z limitem kwotowym oddanym do dyspozycji klienta, w ramach którego można dokonywać zakupów, okresem bezodsetkowym, możliwością odsunięcia w czasie części płatności.

Na korzyść „kredytówek” przemawia fakt, że są one znane od lat i można by powiedzieć „oswojone”. Twisto to nowość, która kusi brakiem opłat za korzystanie z karty i atrakcyjnymi kursami przewalutowań transakcji zagranicznych. Jest to więc ciekawa propozycja dla osób używających karty sporadycznie oraz często kupujących w sklepach internetowych poza Polską.

Jak przy każdej promocji, tak i w tym przypadku decyzja należy do Ciebie. Tym razem masz szansę nie tylko na zdobycie bonusu, ale i odkrycie nowych możliwości w świecie finansów, jakie pojawiły się po wdrożeniu wspomnianej na wstępie dyrektywy PSD2.

O instytucji

Twisto to czeski fintech, obecny w Polsce od 2018 r., działający w strategicznym partnerstwie z ING Bankiem Śląskim. Twisto oferuje: usługę odroczonych płatności, kartę wielowalutową oraz aplikację mobilną.