Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 150 zł za aktywność dla nowych posiadaczy Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas

Do 150 zł za aktywność dla nowych posiadaczy Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas
Źródło: strona promocji

To kolejna akcja organizowana formalnie przez spółkę Ad Astra z siedzibą w Michałowicach. Promocja „Bonus dla Ciebie” potrwa maksymalnie do 14 grudnia 2018 r. – choć prawdopodobnie zakończy się wcześniej, zważywszy na to, że pulę rejestracji ograniczono do zaledwie 1500 kont w promocji.

150 zł tylko dla nowych klientów

Jest to tym bardziej możliwe, że do zgarnięcia jest całkiem atrakcyjna premia. W zależności od spełnienia konkretnych warunków można zgarnąć 50, a nawet 150 zł.

Do udziału w promocji uprawnieni są jednak wyłącznie nowi klienci – tacy, którzy w okresie 24 miesięcy poprzedzających moment złożenia promocyjnego wniosku nie posiadali (i nie byli współposiadaczami) ROR-u ani w BGŻ BNP Paribas, ani (uwaga!) w Raiffeisen Bank Polska przed przejęciem jego podstawowej działalności przez BGŻ BNP. Dodatkowymi warunkami uczestnictwa są oczywiście pełnoletniość i pełna zdolność do czynności prawnych.

Tyle z informacji podstawowych. Pora sprawdzić, jakie czynności należy wykonać, by zgarnąć premię.

Rejestracja, otwarcie konta, aktywność

Poniżej lista wymaganych czynności:

 1. Wypełnij formularz rejestracyjny dostępny na stronie promocji. Podaj swoje dane i zaznacz wszystkie 4 pola (akceptacja regulaminu + zgody na: przetwarzanie danych, przekazanie bankowi danych udostępnionych organizatorowi w formularzu, ujawnienie tajemnicy bankowej).
  Kliknij, aby powiększyć
 2. Po wypełnieniu formularza na ekranie pojawi się przycisk „Otwórz Konto Optymalne”. Koniecznie skorzystaj właśnie z tego odnośnika – w przeciwnym razie nie będziesz uwzględniony jako uczestnik akcji! Link do otwarcia konta w promocji otrzymasz też na podany w formularzu adres e-mail.
 3. Do 14 grudnia 2018 r. złóż wniosek o otwarcie Konta Optymalnego wraz z kartą oraz dostępem do bankowości elektronicznej. Pamiętaj, by dane we wniosku były identyczne z tymi, które podałeś przy okazji rejestracji. Na etapie składania wniosku wymagane są jedynie zgody oznaczone gwiazdką:
  Kliknij, aby powiększyć
 4. Do 11 stycznia 2019 r. podpisz umowę za pośrednictwem kuriera.
 5. Jako nowy posiadacz Konta Optymalnego w promocji możesz się ubiegać o premię.

Aby otrzymać 50 zł:

 • do 31 stycznia 2019 r. dokonaj aktywacji aplikacji mobilnej GOmobile oraz
 • wykonaj w styczniu 2019 r. przynajmniej jeden przelew z poziomu bankowości internetowej lub mobilnej, z wyłączeniem „innych systemów płatności internetowych” (takich jak m.in. Pay U, Dotpay, Blik itd.).

Aby otrzymać kolejne 100 zł:

 • spełnij warunki opisane powyżej,
 • w każdym z miesięcy luty-marzec 2019 r. wykonaj transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł oraz
 • w każdym z dwóch wspomnianych miesięcy zapewnij wpływy na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł.

Co musisz wiedzieć?

Kilka informacji uzupełniających. Do „transakcji bezgotówkowych” zaliczają się wyłącznie transakcje kartą dokonane w sklepach stacjonarnych. Tradycyjnie jako transakcję kartą bank uznaje płatności Google Pay i Apple Pay. Nie zostaną za to uznane ani płatności Blikiem, ani płatności w sklepach internetowych. Wykluczenie obejmuje również transakcje w punktach o określonych kodach MCC (wymienionych w załączniku do regulaminu).

Z kolei wpływy na konto nie mogą pochodzić z innych rachunków uczestnika w BGŻ BNP Paribas/BGŻOptima (oraz tych prowadzonych wcześniej w Raiffeisenie), w tym rachunków kredytowych. Nie zostaną też uznane wpłaty gotówkowe. Co zatem zostaje? Warunek można w łatwy sposób spełnić przelewając środki ze swojego konta w innym banku.

W regulaminie zastrzeżono, że zamknięcie konta lub rezygnacja z karty i dostępu do bankowości elektronicznej przed wypłatą premii będzie skutkowało jej utratą.

Uwaga techniczna: korzystanie z aplikacji GOmobile wymaga posiadania smartfona z systemem Android w wersji co najmniej 5.0 (lub Ios od 10 wzwyż) – upewnij się, że Twój telefon spełnia wymagania techniczne.

Kiedy otrzymasz bonus?

Skoro o premii mowa, to warto wspomnieć, kiedy możesz się spodziewać jej otrzymania. Do 15 lutego 2019 r. organizator poinformuje Cię mailowo o przyznaniu pierwszej premii (50 zł). W mailu otrzymasz link do formularza wraz z unikalnym kodem, który posłuży Ci do zalogowania na stronie organizatora. To właśnie tam, najpóźniej 25 lutego 2019 r., będziesz musiał wskazać numer swojego rachunku, czyli promocyjnego Konta Optymalnego. Po wykonaniu tej czynności pozostaje Ci czekać na premię, która powinna zasilić Twoje konto do 28 lutego 2019 r.

Nieco inne terminy dotyczą drugiej premii (100 zł). Informację o jej przyznaniu otrzymasz najpóźniej 19 kwietnia, zaś do 30 kwietnia 2019 r. powinno nastąpić jej przekazanie. Dobra informacja jest taka, że w celu odbioru drugiej premii nie musisz się już nigdzie logować – tej czynności wystarczy dokonać tylko jeden raz.

Wartość premii jest w całości zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Regulamin akcji jest dostępny tutaj.

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas

Niezwykle istotną informacją jest fakt, że Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas może się okazać dla Ciebie rachunkiem praktycznie darmowym. Nie zapłacisz ani za jego prowadzenie, ani za korzystanie z karty. Bezpłatnie wykonasz także zwykły przelew internetowy lub w aplikacji oraz wypłacisz gotówkę z bankomatów własnych banków oraz maszyn Planet Cash. Jedynie za skorzystanie z pozostałych bankomatów w Polsce bank pobierze prowizję w wysokości 5 zł.

Do atutów konta należą z pewnością: aplikacja mobilna GOmobile oraz dostęp do nowoczesnych metod płatności (Google Pay, Apple Pay, Blik i Masterpass).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową analizą konta.

BGŻ BNP Paribas nie zwalnia tempa… czy na pewno?

Obserwując poczynania BGŻ BNP Paribas w zakresie promowania kont osobistych, możemy odnieść wrażenie, że bank nie schodzi z wytyczonej ścieżki i wciąż oferuje atrakcyjne premie.

Z drugiej strony, Ci z Was, którzy uważnie śledzą nasz serwis, zauważyli pewnie, że w przeszłości bonusy za otwarcie rachunku w BGŻ BNP Paribas bywały jeszcze wyższe. Na przestrzeni ostatnich miesięcy nowym posiadaczom Konta Optymalnego oferowano już 200 - 300 zł w formie różnego rodzaju bonów.

Niezmienna jest za to inna cecha promocji tego banku – ograniczona liczba zgłoszeń. Jeśli 150 zł za otwarcie niemal darmowego konta jest dla Ciebie atrakcyjną propozycją, nie zwlekaj zbyt długo z wypełnieniem formularza. Kto wie, być może to jedna z ostatnich okazji na załapanie się na całkiem niezłą premię za otwarcie Konta Optymalnego!

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.