Poważne zmiany w ofercie BNP Paribas - nowe konta i karty płatnicze

Poważne zmiany w ofercie BNP Paribas - nowe konta i karty płatnicze

Po zmianie nazwy i logo przyszedł czas na odświeżenie oferty banku BNP Paribas. Dotychczasowe rachunki zostały zastąpione przez Konto Otwarte na Ciebie (dla osób indywidualnych) oraz Konto Otwarte na Biznes (dla przedsiębiorców).

Proces zmian w banku BGŻ BNP Paribas rozpoczął się jesienią ub.r., kiedy to nastąpiło połączenie prawne z Raiffeisen Polbankiem. 1 kwietnia br. z logo i nazwy banku zniknęły litery BGŻ, dokonano zmian w wyglądzie oddziałów i serwisach bankowości elektronicznej kiedyś oddzielnych podmiotów. Teraz nadszedł czas na zaprezentowanie nowej oferty.

Konto Otwarte na Ciebie

Dotąd w ofercie BNP Paribas były dwa rachunki – Konto Optymalne i Konto Maksymalne. Zastąpiło je Konto Otwarte na Ciebie, które otwierane jest i prowadzone za darmo. Wszystkie standardowe przelewy internetowe realizowane są bezpłatnie. Przelew natychmiastowy kosztuje 5 zł.

Korzystający z tego rachunku ma do wyboru 3 karty z logo Mastercard.

Karta Otwarta na Dzisiaj

Karta Otwarta na eŚwiat

Karta Otwarta na Świat

Opłata miesięczna

3 zł

6 zł

10 zł

Warunek uniknięcia opłaty

Wykonanie min. jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu

Brak możliwości

Brak możliwości

Opłata za wypłatę z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash w Polsce

0 zł, bez warunków i limitów

0 zł, bez warunków i limitów

0 zł, bez warunków i limitów

Opłata za wypłatę z bankomatów obcych w Polsce

5 zł

0 zł, bez warunków i limitów

0 zł, bez warunków i limitów

Opłata za wypłatę z bankomatów na świecie

0 zł za wypłatę z bankomatów Grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance

10 zł z pozostałych bankomatów

0 zł za wypłaty z bankomatów Grupy BNP Paribas

0 zł za wypłatę z bankomatów Grupy BNP i Global Alliance

5 zł za wypłatę z innych urządzeń

Informacje dodatkowe

Do karty dodawane jest bezpłatne ubezpieczenie „Cyber pomoc”, które obejmuje ochronę tożsamości, utratę danych na komputerze w wyniku awarii, pomaga w sporach ze sklepem internetowym.

Karta pozwala na bezprowizyjne przewalutowanie na PLN transakcji dokonanych we wszystkich walutach.

Do karty dołączone jest bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży” na wypadek rezygnacji z wyjazdu zagranicznego.

Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Konto Otwarte na Biznes

Konto Otwarte na Biznes adresowane jest do mikroprzedsiębiorców (z wyłączeniem firm, które rozliczają się na pełnej księgowości i osiągnęły przychody roczne netto ze sprzedaży za ostatni rok obrotowy powyżej 4 mln zł). Opłaty uzależnione są od wysokości salda na rachunku w miesiącu lub od wysokości wpływów.

Wysokość miesięcznych wpływów

Poniżej 20 000 zł

od 20 000 zł do 100 000 zł

Powyżej 100 000 zł

Opłata miesięczna za prowadzenie rachunku (dla średniego miesięcznego salda min. 3 tys. zł opłata wynosi 0 zł)

9 zł

0 zł

0 zł

Opłata miesięczna za prowadzenie rachunku pomocniczego w PLN i walutach obcych

20 zł

10

0 zł

Opłata za kartę

0 zł, jeśli w danym miesiącu kalendarzowym zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 700 zł

7 zł w innym przypadku

0 zł, jeśli w danym miesiącu kalendarzowym zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 700 zł

3,5 zł w innym przypadku

0 zł

Opłata za wypłatę z bankomatów w placówkach banku w Polsce i grupy BNP Paribas za granicą, oraz w urządzeniach sieci Euronet w Polsce

0 zł

0 zł

0 zł

Opłata za wypłatę z innych bankomatów w Polsce

1,5% min 5 zł

1,5% min 5 zł

1,5% min 5 zł

Wpłata i wypłata w PLN w oddziale Banku

0,35% od kwoty transakcji min. 10 zł

0,25% od kwoty transakcji min. 7 zł

0,15% od kwoty transakcji min. 5 zł

Przelew internetowy krajowy w PLN

0 zł

0 zł

0 zł

Opłata za przelew zagraniczny (SHA)

75 zł

50 zł

25 zł

Opłata za przelew walutowy w EUR (SEPA) przez bankowość internetową

8 zł

6 zł

4 zł

Karta debetowa w PLN i EUR wydawana jest i prowadzona za darmo.

Dodatkowe informacje

Podczas prezentacji nowych kont przedstawiciele BNP Paribas poinformowali, że wszystkie dotychczasowe rachunki zniknęły z oferty banku, ale będą nadal obsługiwane na dotychczasowych zasadach. Ich posiadacze mogą je przekształcić bezpłatnie w Konto Otwarte na Ciebie.

Połączenie z Raiffeisen Polbankiem będzie się też wiązało z racjonalizacją rozmieszczenia placówek. Zdaniem władz banku, z obecnych 674 oddziałów zniknie ok. 120. Planowana jest też, w bliżej nieokreślonym terminie, likwidacja marki BGŻ Optima.

Przy okazji odnotujmy, że BNP Paribas przygotował również nowy portal dla rolników i przetwórców. Znajdują się na nim precyzyjne prognozy pogody, analizy rynków food&agro, informacje o wydarzeniach branżowych. Jest też możliwość zadania pytań ekspertom.

Nasza ocena propozycji BNP

Nowa oferta BNP Paribas to potwierdzenie trendu, że dla bankowców ważna jest elastyczność ich produktów, możliwość dopasowania przez klientów do swoich potrzeb. Kierunek wytyczył Santander Kontem Jakie Chcę, a jego śladem poszedł Alior Bank z Kontem Jakże Osobistym.

Szkoda, że z oferty BNP Paribas dla klientów indywidualnych zniknęło całkowicie i bezwarunkowo bezpłatne Konto Optymalne, które nie generowało także opłat za kartę. Nowy rachunek jest co prawda prowadzony bezpłatnie, ale dla uniknięcia opłaty za Kartę Otwartą na Dzisiaj trzeba nią wykonać choćby jedną transakcję w miesiącu. Za pozostałe dwie karty opłat niestety nie można uniknąć. W zamian klient otrzymuje ubezpieczenie “Cyber pomoc” lub “Rezygnacja z podróży”. Jego atrakcyjność każdy musi ocenić samodzielnie, wczytując się w warunki, kiedy ochrona zadziała i jakie są wyłączenia.

Z ostatniej chwili

 • 23.04.2019 10:43

  Czy pomyślałeś o tym, by otworzyć dziecku rachunek bankowy? Jeśli nie - albo masz wątpliwości, czy to ma sens - to podajemy Ci 5 powodów, by to zrobić.

 • 23.04.2019 08:48

  Droga po 100 zł od Santandera do wykorzystania na Pyszne.pl jest niezwykle krótka i łatwa: wystarczy, że wybierzesz jeden z produktów kredytowych banku.

 • 19.04.2019 17:03

  W najnowszej promocji karty Citi Simplicity masz szansę zdobyć smartfon OPPO AX7 o wartości 999 zł.Sprawdź warunki akcji.

 • 19.04.2019 12:21

  Klienci mBanku, korzystający także z usług Kompakt Finanse mogą otrzymać 120 zł. Za co? Za rezygnację z produktów Kompakt Finanse.

 • 19.04.2019 07:47

  Podpisanie umowy o kartę kredytową Visa z ING Banku Śląskiego i aktywne korzystanie z niej przez 4 miesiące oznacza nagrodę -  maks. 160 zł do Pyszne.pl.

 • 19.04.2019 07:41

  Nawet 270 zł mogą zyskać klienci Kompakt Finanse, którzy przeniosą konto do mBanku. Kolejne bonusy czekają za przeniesienie do niego produktów kredytowych.

 • 18.04.2019 14:06

  Wystarczy, że podpiszesz umowę karty kredytowej z ING Bankiem Śląskim i przez 5 miesięcy będziesz z niej aktywnie korzystał, a możesz zyskać nawet 250 zł.

 • 17.04.2019 18:08

  Aktywne korzystanie przez 3 miesiące z karty kredytowej Citi Simplicity zostanie nagrodzone przez Citi Handlowy bonem o wartości 400 zł na Allegro.pl.

 • 17.04.2019 15:43

  Za rezygnację z usług Kompakt Finanse i powierzenie finansów swojej firmy tylko mBankowi, możesz teraz zyskać 60 zł.

 • 17.04.2019 11:31

  Zdrapki i tokeny przemijają. Zastąpiły je SMS-y autoryzacyjne. Ostatnio kolejne banki udostępniają klientom mobilną autoryzację

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.