Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

BNP Paribas

BNP Paribas

BNP Paribas to bank uniwersalny z siedzibą w Warszawie. Instytucja powstała z połączenia Banku Gospodarki Żywnościowej oraz BNP Paribas Bank Polska. W efekcie fuzji, do której doszło w kwietniu 2015 r,. właścicielem banku została francuska Grupa BNP Paribas. Po integracji nowy podmiot funkcjonował pod nazwą BGŻ BNP Paribas S.A. i był siódmym co do wielkości bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów.

BNP Paribas

Informacje o BNP Paribas

Prezes zarządu:

Przemysław Gdański

Siedziba:

Warszawa 01-211, ul. Kasprzaka 10/16

Data założenia:

2015 r.

Infolinia - klienci indywidualni

801 309 995 lub +48 500 970 341

Kapitał zakładowy:

84 238 318 zł

Infolinia - mikro i małe firmy

801 380 360 lub +48 500 970 345

NIP:

526-100-85-46

Kod BIC/Swift:

PPABPLPK

Kolejne fuzje i przejęcia

Rok później BGŻ BNP Paribas przejął całościowy pakiet akcji Sygma Bank Polska i tym samym jeszcze bardziej umocnił swoją pozycję na rynku. Stał się drugim największym wydawcą kart kredytowych (z udziałem rynkowym na poziomie 13 proc.), a także zajął trzecią pozycję w segmencie pożyczek ratalnych.

Na tym jednak rozwój banku się nie skończył. W 2018 r. doszło do następnej fuzji – tym razem z wydzieloną częścią Raiffeisen Polbanku (do BGŻ BNP Paribas trafił segment detaliczny, obsługa małych i średnich przedsiębiorstw, bankowość korporacyjna oraz Private Banking). W 2019 r. bank przeszedł rebranding i zmienił nazwę na BNP Paribas.

Rozbudowana oferta BNP Paribas

Oferta banku jest uniwersalna i zawiera produkty dedykowane różnym grupom klientów. Znajdziemy w niej rachunki dla osób fizycznych, przedsiębiorstw, wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych oraz osób fizycznych prowadzących działalność wytwórczą w rolnictwie. Bank udostępnia także karty kredytowe, kredyty gotówkowe i hipoteczne, depozyty terminowe i konta oszczędnościowe, ubezpieczenia, konta emerytalne IKE i IKZE oraz fundusze inwestycyjne.

Dodatkowo klienci indywidualni mogą skorzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego, a przedsiębiorstwa (mikro, MŚP i korporacje) - z szerokiej gamy rozwiązań w zakresie obsługi i finansowania handlu, zarządzania ryzykiem czy funduszy unijnych. Natomiast klientom zaliczanym do segmentu premium bank proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku.

Na co w banku BNP Paribas mogą liczyć klienci indywidualni?

Sztandarowym rachunkiem BNP Paribas jest Konto Otwarte na Ciebie. Klienci do ukończenia 26. roku życia mogą liczyć na preferencyjne warunki korzystania z  konta.  W 2020 r. bank udostępnił także darmowe Konto Samodzielniaka dedykowane osobom w wieku 0-18 lat. Do rachunku można otrzymać kartę debetową, pod warunkiem, że dziecko ukończyło 7. rok życia. „Na zachętę” bank dorzuca trzymiesięczną lokatę dla nieletnich z oprocentowaniem 0,5% w skali roku.

Unikalnym rozwiązaniem, przygotowanym przez bank BNP Paribas dla posiadaczy kont osobistych, jest możliwość wyboru jednej spośród 3 kart debetowych. Poszczególne karty (Karta Otwarta na Dzisiaj, Karta Otwarta na Świat i Karta Otwarta na eŚwiat) różnią się między sobą opłatami i oferują odmienne udogodnienia.

Dostęp do oferty banku jest możliwy za pośrednictwem bankowości internetowej (GOonline) lub poprzez aplikację Gomobile. Aplikacja pozwala na doładowanie telefonu na kartę, wygodne opłacanie faktur dzięki zeskanowaniu kodu QR oraz spłatę zadłużenia na karcie kredytowej. Posiada również inne przydatne funkcjonalności: czasowe blokowanie karty, wnioskowanie o inne produkty banku, zakup biletu komunikacji miejskiej czy opłacenie miejsca parkingowego. Ponadto oferuje kolejne innowacyjne udogodnienie – logowanie się za pomocą odcisku palca.

Konto firmowe + dodatkowe usługi

Dla klientów firmowych BNP Paribas przygotował Konto Otwarte na Biznes. Rachunek adresowany jest do mikroprzedsiębiorców (z wyłączeniem firm, które rozliczają się na pełnej księgowości i osiągnęły przychody roczne netto ze sprzedaży za ostatni rok obrotowy powyżej 4 mln zł). Opłaty uzależnione są od wysokości salda na rachunku w miesiącu lub od wysokości wpływów.

Z Kontem Otwartym na Biznes powiązane są liczne produkty i usługi, ułatwiające zarządzanie finansami firmy. Warto tu wspomnieć np. o Goksięgowości – platformie umożliwiającej samodzielne wystawianie i księgowanie faktur, eMikrofaktoringu czy usłudze VINDIKAT. Klienci biznesowi mogą też skorzystać z Auto Planu (długoterminowego wynajmu samochodu) oraz zamówić terminal płatniczy na preferencyjnych warunkach.

Sesje Elixir w BNP Paribas

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

8:00

11:45 (dyspozycję należy złożyć do 11:15)

14:15 (dyspozycję należy złożyć do 14:15)

Sesje przychodzące

11:00 - 12:00

15:00 - 15:30

17:30 - 18:00

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

8:00

11:00 - 12:00

11:45 (dyspozycję należy złożyć do 11:15)

15:00 - 15:30

14:15 (dyspozycję należy złożyć do 14:15)

17:30 - 18:00

Konta bankowe: BNP Paribas