Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

BIZnest Konto: (prawie) darmowe konto firmowe z dużymi możliwościami od Nest Banku z atrakcyjną premią powitalną!

Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Promocje i bonusy:
Oferta walutowa:
Oferta oszczędnościowa:
Aplikacja mobilna:

Zalety:

Nawet 1400 zł premii za BIZnest Konto w Nest Banku
Do końca 24 dni
 • konto założysz bez wizyty w oddziale przez przelew z konta osobistego
 • bezwarunkowo darmowe konto i karta płatnicza
 • nowoczesna aplikacja mobilna

Wady:

 • brak kantoru walutowego i obsługi walutowej w oddziałach
 • brak oferty kredytowej dla rozpoczynających działalność gospodarczą

Opinia eksperta

Tania, przejrzysta i zawierająca bardzo wiele funkcjonalności przydatnych podczas codziennego prowadzenia spraw finansowych mniejszych i większych firm - oto moja ocena oferty Nest Banku dla przedsiębiorców.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Prześwietlamy BIZnest Konto dla firm z oferty Nest Banku. Przekonasz się, że stosunkowo nieduży bank oferuje z tym rachunkiem bardzo wiele możliwości przy niewielkich opłatach. Na dodatek jest to konto dla bardzo szerokiej grupy podmiotów i korzystanie z niego nie wiąże się z koniecznością posiadania choćby jednej karty. Wykorzystując możliwości współczesnej bankowości, możesz się obejść bez "plastiku", o ile nie będziesz korzystał z wpłatomatów czy bankomatów za granicą.

BIZnest Konto dostępne jest dla każdego podmiotu, niezależnie od jego formy prawnej. Rachunek mogą założyć zarówno osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, różnego rodzaju spółki, jak i organizacje, np. fundacje, stowarzyszenia.

Omawiany rachunek jest uniwersalny i elastyczny. Dzięki różnorodnym funkcjonalnościom bankowości elektronicznej z łatwością dopasują go do swoich potrzeb szefowie mniejszych i większych podmiotów.

Pełna analiza BIZnest Konta w Nest Banku


Ile kosztuje BIZnest Konto dla firm?

BIZnest Konto może być darmowe, jeśli operacje bankowe będziesz wykonywał w bankowości elektronicznej. Nie będzie Cię to w niczym ograniczało, bo zakres jej możliwości jest bardzo szeroki.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze opłaty.

Płatności online (przelewy internetowe, przelew europejski SEPA) a także wpłaty we wpłatomatach i usługa cashback są darmowe.

Każdemu klientowi w ramach umowy ramowej przysługuje jedna główna karta debetowa (niezależnie od waluty). Korzystanie z większej liczby kart (przykładowo: do rachunku w złotych i w euro) wiąże się z opłatą. Bezpłatną jest karta wydana do rachunku prowadzonego w walucie ustalonej jako pierwsza według następującej kolejności: PLN-EUR-USD-GBP.

Karta debetowa Visa Business
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: Nest Bank.

Identyczna zasada i opłaty dotyczą kart dodatkowych.

Załóżmy, że stawki są następujące: 25 PLN, 5 EUR, 6 USD, 4 GBP, a Ty masz konto i kartę do rachunków w PLN i w EUR oraz kartę dodatkową do rachunku w PLN. W tej sytuacji co miesiąc zapłacisz 25 zł (za kartę dodatkową do rachunku w PLN) i 5 EUR (za kartę do rachunku w EUR).

Kończąc kwestie finansowe, zwracamy jeszcze uwagę na ograniczenia dotyczące dostępu do gotówki. “Od ręki” można wypłacić kwoty poniżej 10 000 zł. Chęć pobrania wyższej sumy trzeba zgłosić w oddziale 2 dni wcześniej. Druga kwestia dotyczy maksymalnej kwoty jaką można wypłacić jednego dnia “plastikiem” lub mobilnie. Limit wynosi 20 000 zł, przy czym maksymalna liczba wypłat kartą to 10 operacji. Identyczne ograniczenie dotyczy wypłat mobilnych.

Uniwersalny rachunek dla każdego przedsiębiorcy

Niskie opłaty i różnorodność usług oferowanych przez Nest Bank sprawiają, że BIZnest Konto spełni oczekiwania mikrofirm, samozatrudnionych, firm handlowo-usługowych a także tych współpracujących z zagranicznymi kontrahentami. Z racji niskich kosztów obsługi omawianego rachunku można go polecić również dopiero rozpoczynającym działalność gospodarczą, choć bank nie zaoferuje im wsparcia kredytowego w pierwszych miesiącach współpracy.

Krótko mówiąc, każdy może korzystać z BIZnest Konta w odpowiadający mu sposób i - co bardzo ważne – przy niewielkich kosztach.

Promocje dla przedsiębiorców

Nest Bank nie organizuje zbyt często promocji dla nowych i obecnych klientów. Warto jednak sprawdzić, czy nie trwa akurat jakaś akcja specjalna, która oznacza szansę na zdobycie premii.

Korzyści dla firm handlowo-usługowych

Firmy z różnych obszarów gospodarki mają niekiedy specyficzne oczekiwania wobec rachunku bankowego. Dobrym przykładem na potwierdzenie tej tezy są podmioty handlowo-usługowe.

Im nie wystarczą nawet najszersze możliwości bankowości elektronicznej, gdyż na co dzień stykają się z gotówką. BIZnest Konto odpowiada na ich potrzeby - przede wszystkim oferując bezpłatne wpłaty w urządzeniach Euronetu. Tych, którzy wolą ograniczyć liczbę transakcji gotówkowych a nie korzystają dotąd z terminala płatniczego, z pewnością zainteresuje informacje o bezterminowej promocji, w której za podpisanie z Nest Bankiem umowy o dzierżawę terminala można zgarnąć nawet 400 zł premii. Dodatkowo, w ramach programu Polska Bezgotówkowa, możesz otrzymać także inne profity

Wiele firm z tego obszaru z pewnością chętnie skorzysta z możliwości wyrobienia dodatkowych kart płatniczych, założenia subkont (np. dla poszczególnych sklepów) i nadania dostępu do nich z określonymi uprawnieniami różnym osobom.

Skup się na swoim biznesie, bank odwiedzaj wirtualnie

Oferta Nest Banku doskonale wpisuje się w oczekiwania przedsiębiorców, którym ciągle brakuje czasu. Praktycznie wszystkie sprawy możesz załatwić on-line.

Już samo nawiązanie współpracy nie wymaga osobistego stawiennictwa w placówce. Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, jesteś szefem dużej firmy, stowarzyszenia czy fundacji, wystarczy, że wniosek złożysz na stronie internetowej Nest Banku i wybierzesz opcję podpisania umowy z wykorzystaniem przelewu z własnego konta osobistego. To rzadkość, bo na ogół banki pozwalają na złożenie on-line wniosku o konto firmowe, ale oczekują, że dopełnienie formalności nastąpi w placówce.

Proces zakładania BIZnest Konta omówimy poniżej.

Możliwości bankowości elektronicznej

To, że w bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej możesz zrobić przelewy, założyć depozyty czy wnioskować o kartę, jest w dzisiejszych czasach oczywistością. Elektroniczne kanały dostępu do rachunku w Nest Banku dają dużo większe możliwości. My skupimy się na kilku – naszym zdaniem – największych atutach bankowości elektronicznej.

Chyba najbardziej docenianą przez właścicieli firm jest opcja nadawania i cofania uprawnień dostępu do rachunku, modyfikowania ich zakresu dla wielu osób, np. księgowej, współwłaściciela, członków zarządu. Usługa ta obejmuje także wysyłanie powiadomień o transakcjach oczekujących na realizację w formie SMS, e-mail czy push do osób zatwierdzających operację.

Bardzo ciekawie wygląda funkcjonalność i nazwie Moje Finanse. Prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą dzięki niej podglądać salda oraz wykonane operacje na swoich rachunkach w innych bankach i zarządzać nimi z jednego miejsca. Usługa pozwala też na przeniesienie odbiorców zdefiniowanych z innych banków do Nest Banku i transfer środków. Możliwa jest również analiza wpływów i wydatków na wszystkich swoich rachunkach.

Kolejna użyteczna rzecz to możliwość wnioskowania on-line o produkty kredytowe – „prosty” kredyt w rachunku czy typowe kredyty gotówkowe.

Warto też wspomnieć o:

 • identyfikacji biometrycznej (odcisk palca lub Face ID) przy logowaniu do aplikacji mobilnej,
 • możliwości ustawienia hasła mobilnego (zamiast powiadomień SMS) do autoryzacji transakcji w aplikacji mobilnej,
 • dostępie do swoich finansów osobistych i firmowych jednym loginem i hasłem. Będąc w systemie, klient widzi czytelny komunikat, czy pracuje w sferze prywatnej, czy biznesowej,
 • możliwości spersonalizowania wielu funkcji (np. która część – osobista czy „firmowa” - ma się ustawiać po zalogowaniu, który rachunek ma się pojawiać na starcie) czy eksportu historii rachunku do Excela, PDF czy CSV,
 • funkcji wysyłki numeru rachunku na numer telefonu lub adres e-mail.

W określeniu możliwości dostępnych w bankowości internetowej i/lub mobilnej z pewnością bardzo przydatna będzie mapa funkcjonalności opracowana przez bank.

Dodatkowe pieniądze na rozwój firmy

Oferta kredytowa Nest Banku jest bardzo szeroka. Jedyną lukę, jaką dostrzegamy, stanowi brak specjalnych propozycji dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

Dla już istniejących podmiotów (co najmniej od 2 lat) bank może zaoferować BIZnest Limit w Koncie, BIZnest Kredyt w różnych wersjach oraz kredyty z gwarancjami pochodzącymi od różnych instytucji. Bank zapewnia, że pieniądze znajdą się bardzo szybko na BIZnest Koncie.

Doceniamy tę różnorodność, zwłaszcza możliwość obniżenia kosztów kredytowania dzięki gwarancjom z różnych źródeł, ale brak propozycji finansowania skierowanych do osób dopiero planujących założenie swojego biznesu lub prowadzących go od kilku tygodni czy miesięcy, uważamy za poważne niedociągnięcie. W wielu przypadkach brak perspektyw pozyskania środków „na start” może uniemożliwić zrealizowanie ciekawych przedsięwzięć.

Lokowanie nadwyżek finansowych

Prowadzenie biznesu to nie tylko same kłopoty. Są też chwile przyjemne, gdy przychody przewyższają wydatki i pojawia się nadwyżka. Dobrze, by można ją było rozsądnie zagospodarować, choćby tylko na kilka dni, do czasu, gdy nadejdzie moment zapłaty faktur czy innych zobowiązań. BIZnest Konto stwarza takie możliwości.

Pierwsza z nich to konto to konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie oparte jest o wskaźnik WIBOR 3M. W ramach promocji, w miesiącu otwarcia rachunku i w dwóch kolejnych, zgromadzone na nim środki objęte są specjalnym, podwyższonym oprocentowaniem.

Dostępne są też lokaty terminowe o bardzo zróżnicowanych okresach - od 7 dni do 36 miesięcy, na których można ulokować od tysiąca do 1,5 mln zł.

Plusy i minusy oferty walutowej

Współpraca z zagranicznymi kontrahentami jest dziś standardem w wielu branżach. Przyjrzyjmy się więc, jak wygląda oferta Nest Banku w zakresie obsługi walutowej. Od razu zaznaczmy, że w placówkach Nest Banku nie jest prowadzona gotówkowa obsługa walutowa.

Obsługa 10 walut (prawie) za darmo

Za otwarcie i prowadzenie konta walutowego w 1 z 10 walut: USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK nie zapłacisz ani złotówki. Wysokość innych opłat uzależniona jest od waluty, w której prowadzony jest rachunek walutowy.

Brak kantoru walutowego

Jako mankament oferty Nest Banku wskazujemy brak kantoru walutowego. Co prawda istnieje usługa Korzystne przewalutowania, w której spread jest znacznie niższy niż standardowo, ale to tylko namiastka wymiany walut po aktualnych kursach, gdyż tabela kursowa zmienia się w godzinach od 9:00 do 17:00 co ok. 30 min. Na dodatek korzystanie z tej usługi jest płatne.

Dodatkowe usługi przydatne w biznesie

Codzienne prowadzenie biznesu ułatwiają różnego rodzaju usługi powiązane z rachunkiem firmowym. Pod tym względem Nest Bank ma stosunkowo niewiele do zaoferowania:

 • portal Obsługa faktur - proste narzędzie do dostarczania faktur księgowym bez wychodzenia z domu, które pozwala na monitorowanie działań księgowych, wystawianie nowych faktury, wysyłanie przypomnień do klientów;
 • Faktoria, czyli faktoring; bank płaci za wystawione faktury i przejmuje na siebie ryzyko otrzymania należności.

Jak otworzyć BIZnest Konto?

Otwarcie tego rachunku nie wymaga wizyty w oddziale Nest Banku. Każda osoba uprawniona do reprezentowania firmy czy organizacji może to zrobić, składając wniosek na stronie internetowej.

W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych możliwe jest otwarcie konta firmowego BIZnest Konto podczas wideo rozmowy z konsultantem. Wystarczy posiadanie przy sobie telefonu i dowodu osobistego.

W przypadku, gdy firma ma inną formę prawną rachunek można otworzyć m.in. z pomocą przelewu weryfikacyjnego z konta osobistego w innym banku. Ich lista jest ograniczona: Alior Bank, ING Bank Śląski, mBank, Bank Pekao, Santander Bank Polska. Po wykonaniu przelewu Nest Bank porówna zawarte w nim dane z tymi z wniosku i poinformuje wnioskodawcę w e-mailu o dalszych krokach.

Zwracamy uwagę, że tej ścieżki postępowania nie można zastosować w przypadku, gdy konto, z którego chciałbyś wykonać przelew weryfikacyjny zostało otwarte właśnie z jego wykorzystaniem.

Uzupełnienie pola z numerem NIP sprawia, że wiele danych zostaje zaczytanych z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Tuż przed wysłaniem wniosku, na podany numer telefonu otrzymasz kod do potwierdzenia chęci złożenia BIZnest Konta, a na wskazany adres e-mail zestaw dokumentów, m.in. tabele opłat i prowizji oraz oprocentowania, wzór umowy ramowej, regulamin prowadzenia rachunków.

Inna możliwość to złożenie wniosku on-line i podpisanie umowy podczas spotkania z kurierem. Oczywiście dostępna jest też metoda “tradycyjna”, czyli załatwienie wszelkich formalności w placówce.

Wiele możliwości przy niewielkich opłatach

BIZnest Konto dla firmy oferowane przez Nest Bank mile nas zaskoczyło - przede wszystkim brakiem opłat za podstawowe usługi bankowe (w tym za przelewy internetowe, które w wielu bankach są darmowe tylko w określonej ilości). To prawdziwy ewenement na rynku. Kolejne miłe elementy: bardzo szerokie możliwości działania w bankowości elektronicznej oraz różnorodne propozycje kredytowe. Warto przypomnieć, że bankowość elektroniczna daje szerokie możliwości nadawania uprawnień różnym osobom oraz personalizowania “pulpitu” w sferze prywatnej i biznesowej. W efekcie możesz dopasować funkcjonowanie bankowości internetowej do potrzeb swojej firmy i indywidualnych preferencji.

Naszym zdaniem rachunek firmowy BIZnest Konto śmiało można polecić mikrofirmom i samozatrudnionym. Korzystając z bankowości elektronicznej, wykonają wszystkie potrzebne im operacje bankowe, nie ponosząc w zasadzie żadnych kosztów. Pojawią się one praktycznie tylko w chwili korzystania z dodatkowych kart płatniczych, bankomatów za granicą czy wykonywania transakcji walutowych.

BIZnest Konto można też rekomendować firmom handlowo-usługowym. One również wykonają niezbędne w prowadzeniu biznesu operacje za darmo. Dla tego typu podmiotów z pewnością bardzo przydatne będą bezpłatne wpłaty w urządzeniach Euronetu, które są szeroko dostępne, oraz możliwości korzystania z dodatkowych kart płatniczych (choć opłaty za nie uważamy raczej za wygórowane), ustawianie zakresu uprawnień w bankowości elektronicznej czy szybki dostęp do dodatkowych środków, by sfinansować bieżące potrzeby i utrzymać płynność finansową.

Neutralnie oceniamy ofertę dla firm posiadających kontrahentów zagranicznych. Co prawda prowadzenie rachunków w 10 walutach, wydawanie kart debetowych do 3 z nich czy niskie koszty korzystania z bankomatów za granicą to istotne plusy, ale są i minusy. Największy z nich to brak własnego kantoru walutowego (usługa Korzystne przewalutowania to tylko jego namiastka) oraz brak obsługi walutowej w oddziałach.

Z mieszanymi odczuciami oceniamy ofertę Nest Banku z perspektywy osób rozpoczynających działalność. Z jednej strony ucieszą ich brak opłat za większość usług i bardzo szerokie możliwości bankowości elektronicznej, ale z drugiej strony, nie znajdą propozycji wsparcia finansowego na „rozkręcenie” firmy. Jeśli zakładając własną działalność gospodarczą nie masz potrzeb kredytowych, to śmiało polecamy Ci BIZnest Konto.

Przydatne dokumenty

 1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Nest Bank to marka stworzona z myślą o całej rodzinie. Zgodnie z filozofią instytucji bliskiej ludziom Nest Bank konsekwentnie wdraża i rozwija najnowocześniejsze metody płatności oraz innowacyjne rozwiązania internetowe i mobilne. W swojej ofercie posiada produkty finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorstw.