Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Nawet 700 zł premii za BIZnest Konto w Nest Banku

Nawet 700 zł premii za BIZnest Konto w Nest Banku
Źródło: najlepszekonto.pl

Praktycznie nie ma miesiąca, by jakiś bank nie zachęcał przedsiębiorców do skorzystania z terminala płatniczego i nie oferował za to nagrody pieniężnej. Na ogół premia ma stałą wartość, a jedynym warunkiem jej uzyskania jest podpisanie umowy oraz odnotowanie wpływów za płatności przyjęte bezgotówkowo. Nest Bank uzależnił wysokość bonusu od okresu korzystania z terminala i zachęca, by na początek założyć BIZnest Konto, co obecnie wiąże się z premią gotówkową w kwocie do 300 zł.

Spójrzmy więc, kto może się starać o obie nagrody i co musi zrobić, by je zdobyć.

Czy mogę wziąć udział w promocji?

Uczestnikami najnowszej akcji dotyczącej BIZnest Konta mogą być osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółki (cywilne, jawne, partnerskie, z ograniczoną odpowiedzialnością), fundacje i stowarzyszenia posiadające siedzibę w Polsce i polską rezydencję podatkową.

Zgodnie z regulaminem wykluczeni są przedsiębiorcy, którzy od 1 stycznia 2020 r. posiadali rachunek firmowy w Nest Banku.

Promocja trwa do 15 września 2022 r.

Co muszę zrobić, by zdobyć nagrodę?

Jak się za chwilę przekonasz, Nest Bank nie ma wygórowanych wymagań. Zadania postawione przed uczestnikami opisywanej promocji są bardzo typowe, jako przedsiębiorca wykonujesz je w każdym miesiącu.

Krok 1
Krok 1

Do 15 września 2022 r. złóż wniosek o BIZnest Konto na stronie internetowej banku, wyrażając przy tym zgody marketingowe.

Krok 2
Krok 2

Najpóźniej 30 września 2022 r. zawrzyj z Nest Bankiem umowę ramową o prowadzenie BIZnest Konta.

Krok 3
Krok 3

Do 31 października 2022 r. wykonaj otrzymaną kartą debetową przynajmniej 1 operację.

Nagroda
Nagroda

Jeśli wywiążesz się z powyższych zadań, to do 20. listopada 20222 r. otrzymasz na BIZnest Konto 50 zł premii.

Krok 4
Krok 4

W okresie od listopada 2022 r. do marca 2023 r. (w każdym z tych miesięcy) zrealizuj następujące działania:

  • zapewnij wpływy w wysokości min. 5 tys. zł;
  • wykonaj 3 dowolne operacje spośród: płatność Blik, transakcja kartą, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).
Nagroda
Nagroda

Przekazanie kolejnych bonusów nastąpi do 20. dnia roboczego miesiąca następującego po tym, w którym zrealizowałeś wspomniane wyżej warunki. Tak więc 5 premii po 50 zł otrzymasz na rachunek firmowy od grudnia 2022 r. do kwietnia 2023 r.

Co z premią za terminal?

Czas na przedstawienie warunków, które musisz spełnić, by otrzymać nagrodę za rozpoczęcie przyjmowania płatności bezgotówkowych:

Krok 1
Krok 1

W ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku o rachunek wyraź zainteresowanie skorzystaniem z terminala płatniczego z oferty Fiserv Polska. Możesz to zrobić już na etapie wnioskowania o konto firmowe, jak i później w bankowości elektronicznej.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 60 dni od otwarcia rachunku firmowego podpisz umowę o terminal.

Krok 3
Krok 3

W ciągu 60 dni od zawarcia umowy o konto firmowe muszą na nim zostać odnotowane pierwsze wpływy z Fiserv Polska z tytułu płatności bezgotówkowych na terminalu.

Nagroda
Nagroda

Wysokość premii uzależniona jest od zadeklarowanego czasu użytkowania terminala płatniczego:

  • 12 miesięcy - 100 zł
  • 24 miesiące - 200 zł
  • 36 miesięcy - 300 zł
  • 48 miesięcy - 400 zł

Wypłata będzie jednorazowa, premię otrzymasz do 20. dnia roboczego kolejnego miesiąca po podpisaniu umowy.

Czy w tej ofercie są jakieś „haczyki”?

Przyznasz zapewne, że wymagania regulaminu nie są skomplikowane. Zwracamy jednak Twoją uwagę na kilka szczegółowych kwestii.

Zgody marketingowe

Zakres wymaganych zgód na dostarczanie przez bank informacji o jego produktach i usługach uzależniony jest od statusu Twojej firmy. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej musisz zgodzić się na przekazywanie ich za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS, w rozmowie telefonicznej, na adres e-mail oraz za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

W przypadku podmiotów działających w innych formach prawnych konieczne jest wyrażenie zgody na informacje marketingowe w rozmowach telefonicznych oraz za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (np. komputera, tabletu, smartfonu).

Wpływ na rachunek – co jest wymagane?

Może to być suma kilku przelewów pod warunkiem, że nie będą one pochodziły z operacji pomiędzy Twoimi rachunkami bankowymi (indywidualnymi lub firmowymi) w Nest Banku, z Twoich kredytów lub lokat.

Nagroda = przychód

Premie, jakie otrzymasz w opisywanej promocji, będą związane z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą. Oznacza to, że musisz je ująć po stronie przychodów i zapłacić stosowny podatek.

BIZnest Konto w Nest Banku

Rachunek firmowy prowadzony bezwarunkowo za darmo to unikat, a takie jest właśnie BIZnest Konto w Nest Banku. Na dodatek nie są także pobierane opłaty za kartę. Poniżej przedstawiamy najważniejsze koszty, które mogą się pojawić podczas korzystania z tego rachunku:

Dodatkowe informacje znajdziesz w analizie BIZnest Konta z oferty Nest Banku.

Premia za konto na wyciągnięcie ręki

Ze zdobyciem 300 zł premii za otwarcie BIZnest Konta nie będzie miał problemów chyba żaden przedsiębiorca. Uważamy tak, gdyż można sobie wybrać, jakie 3 operacje na rachunku zostaną zrealizowane.

Nieco gorzej jest z premią za korzystanie z terminala płatniczego. Nie wystarczy tylko podpisanie umowy i schowanie urządzenia do szuflady. Musi być ono używane w Twojej firmie, a pieniądze za realizowane na nim płatności bezgotówkowe muszą wpływać na rachunek firmowy.

Regulamin mówi, że wysokość premii uzależniona jest od okresu używania terminala, ale niestety nie precyzuje, co się stanie w sytuacji, gdy przedsiębiorca zechce z jakichś powodów wcześniej rozwiązać podpisaną umowę. Zapisy na ten temat znajdują się zapewne w dokumentach regulujących zasady korzystania z terminala.

Krótko mówiąc, 300 zł jest na wyciągnięcie ręki. Ewentualną decyzję o przyjmowaniu w swojej firmie płatności bezgotówkowych powinieneś więc dobrze przemyśleć, bo jeśli masz to w planach, to szkoda byłoby nie zgarnąć przy okazji premii.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "BIZnest Konto z premią" – edycja 3

O banku

Nest Bank to marka stworzona z myślą o całej rodzinie. Zgodnie z filozofią instytucji bliskiej ludziom Nest Bank konsekwentnie wdraża i rozwija najnowocześniejsze metody płatności oraz innowacyjne rozwiązania internetowe i mobilne. W swojej ofercie posiada produkty finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorstw.