Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

BIZnest Konto w Nest Banku z premią 300 zł + 100 zł za terminal

BIZnest Konto w Nest Banku z premią 300 zł + 100 zł za terminal
Źródło: strona promocji

Nest Bank pokazuje, że choć nie należy do gigantów, to potrafi ambitnie zawalczyć z największymi o klienta firmowego. W swojej najnowszej akcji specjalnej „BIZnest Konto z premią 300 zł” stawia bardzo niewielkie wymagania przed jej uczestnikami. W zamian oferuje atrakcyjną nagrodę, którą można zdobyć w krótkim czasie i to w bardzo łatwy sposób.

Promocja ma trwać do 10 sierpnia 2019 r., ale wydaje się to mało prawdopodobne, bo do rozdania jest tylko 200 bonusów.

Przyjmy się więc warunkom uczestnictwa w tej elitarnej, z racji liczby nagród, promocji.

Kto ma szansę na premię?

Akcja adresowana jest do przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z siedzibą w Polsce. Z udziału w promocji wyłączone są osoby, których wniosek o BIZnest Konto jest już w trakcie rozpatrywania lub były posiadaczami tego rachunku w ciągu ostatnich 24 miesięcy (licząc wstecz od daty przystąpienia do promocji).

Warunki uzyskania nagrody

Czas na najważniejsze informacje – co trzeba zrobić, by zasłużyć na nagrodę. Naprawdę niewiele:

Krok 1
Krok 1

Do 10 sierpnia 2019 r. złóż na stronie promocji wniosek o BIZnest Konto.

Warto dodać, że jeśli pula 200 kont w promocji się wyczerpie, złożenie wniosku nie będzie możliwe i na powyższej stronie pojawi się komunikat.

Krok 2
Krok 2

Najpóźniej 10 września 2019 r. podpisz z Nest Bankiem umowę o ten rachunek.

Krok 3
Krok 3

W trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych (od sierpnia do października lub od września do listopada) spełnij następujące warunki:

  • zapewnij wpływ na BIZnest Konto w wysokości min. 2000 zł.
  • zrealizuj z BIZnest Konta terminową płatność miesięcznej zaliczki podatku dochodowego do właściwego urzędu skarbowego LUB zapłać pełną składkę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Nagroda
Nagroda

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz wymagania regulaminu, otrzymasz 100 zł. Premia zostanie wypłacona na Twój rachunek firmowy 20. dnia roboczego miesiąca następującego po tym, w którym wypełniłeś zadanie.

Z regulaminu wynika, że jeśli w którymś z miesięcy nie wywiążesz się z obowiązków promocji, to za ten okres nie otrzymasz premii.

Uważaj na szczegóły!

W regulaminie promocji znajdują się bardzo istotne zapisy, które warunkują zdobycie nagrody.

Terminowa płatność i wpływ na konto

Zauważ, że regulamin promocji mówi o „terminowej płatności” zaliczki podatku dochodowego i składki ZUS. Na dodatek ta druga musi być zapłacona w pełnej wysokości.

Powinieneś też wiedzieć, jak definiowane jest pojęcie „wpływ na rachunek”. Najprościej mówiąc, są to wszelkie przelewy pochodzące z kont, które nie należą do Ciebie. Nie możesz więc przesłać sobie pieniędzy z własnego rachunku (indywidualnego lub firmowego) w Nest Banku czy innym banku, ani wykorzystać środków z lokaty czy kredytu, które dotyczą Twojej osoby.

Bank może sprawdzić Twoją rzetelność

Nest Bank zastrzegł też sobie prawo poproszenia uczestnika promocji o dostarczenia w terminie 7 dni od wezwania, na wskazany przez bank adres e-mail, skanu dokumentu księgowego (np. obliczenia zaliczki na podatek dochodowy) potwierdzającego wysokość daniny dla urzędu skarbowego. W ten sposób Nest Bank sprawdzi, czy kwota przelewu odpowiada wysokości należnej zaliczki i czy tym samym został spełniony warunek promocji.

W sytuacji, gdy w danym miesiącu nie będziesz miał obowiązku dokonania płatności miesięcznej zaliczki podatku dochodowego lub rozliczasz się z fiskusem kwartalnie, aby spełnić warunek akcji musisz opłacić pełną składkę ZUS.

I jeszcze dwie kwestie

Do czasu wypłaty nagrody nie możesz złożyć wypowiedzenia umowy BIZnest Konta. Gdybyś to zrobił, zostaniesz wykluczony z udziału w promocji, stracisz prawo do premii.

Przyznana Ci nagroda będzie stanowiła przychód z działalności gospodarczej, w związku z czym musisz ją ująć po stronie przychodów swojej firmy i rozliczyć się z niej przed urzędem skarbowym.

Przydatne informacje o BIZnest Koncie w Nest Banku

Szczegółowa analiza BIZnest Konta przynosi bardzo miłe zaskoczenie. Okazuje się, że bank pobiera opłaty za niewiele czynności i na dodatek są one niewysokie. Na szczególną pochwałę zasługuje przejrzysta bankowość elektroniczna z bardzo wieloma przydatnymi funkcjonalnościami.

100 zł za terminal

Wspomnieliśmy na wstępie o dodatkowych 100 zł za terminal. Otrzymasz je, jeśli w ciągu 90 dni od podpisania z Nest Bankiem umowy o to urządzenie (udostępniane przez First Data Polska), na Twoim rachunku firmowym zostanie zarejestrowany choćby jeden wpływ z tytułu płatności bezgotówkowej dokonanej na terminalu.

W ramach programu Polska Bezgotówkowa, brak prowizji od transakcji kartą obowiązuje do 100 tys. zł obrotu wykonywanego kartami przez pierwsze 12 miesięcy. Po tym okresie miesięczne koszty związane z dzierżawą terminala płatniczego będą zgodne z zawartą umową z First Data Polska S.A.

Nagroda praktycznie bez wysiłku

W tej akcji Twoja aktywność ograniczy się do założenia BIZnest konta oraz opłacenia z niego przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe składek ZUS lub należności dla urzędu skarbowego. Musisz jeszcze zapewnić wpływ na rachunek w wysokości min. 2000 zł, ale to już raczej zadanie dla Twoich kontrahentów. Ty musisz ich tylko poinformować, by przelewali Ci należność właśnie do Nest Banku.

I co o tym myślisz? Spróbujesz sięgnąć po atrakcyjną premię?

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "BIZnest Konto z premią 300 zł"
  2. Regulamin promocji "Terminal płatniczy z Nest Bankiem"

O banku

Nest Bank to marka stworzona z myślą o całej rodzinie. Zgodnie z filozofią instytucji bliskiej ludziom Nest Bank konsekwentnie wdraża i rozwija najnowocześniejsze metody płatności oraz innowacyjne rozwiązania internetowe i mobilne. W swojej ofercie posiada produkty finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorstw.