Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 1400 zł premii za BIZnest Konto w Nest Banku

Nawet 1400 zł premii za BIZnest Konto w Nest Banku
Źródło: najlepszekonto.pl

Praktycznie nie ma miesiąca, by jakiś bank nie zachęcał przedsiębiorców do skorzystania z terminala płatniczego i nie oferował za to nagrody pieniężnej. Na ogół premia ma stałą wartość, a jedynym warunkiem jej uzyskania jest podpisanie umowy oraz odnotowanie wpływów za płatności przyjęte bezgotówkowo. Nest Bank uzależnił wysokość bonusu od wielkości obrotów na terminalu w 3 miesiącach po otwarciu rachunku. Bank zachęca, by na początek założyć BIZnest Konto, co obecnie wiąże się z premią gotówkową w kwocie do 300 zł.

Jest też nagroda dodatkowa w wysokości 700 zł, którą otrzymają przedsiębiorcy nieposiadający konta firmowego na Allegro (NIP nie może być do tej pory zarejestrowany w bazie Allegro). Dla zdobycia bonusu wystarczy założenie go i wystawienie na nim choć jednej oferty sprzedaży.

Spójrzmy więc, kto może się starać o wspomniane nagrody i co musi zrobić, by je zdobyć.

Czy mogę wziąć udział w promocji?

Uczestnikami najnowszej akcji dotyczącej BIZnest Konta, która trwa do 28 lutego 2023 r., mogą być osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółki (cywilne, jawne, partnerskie, z ograniczoną odpowiedzialnością), fundacje i stowarzyszenia posiadające siedzibę w Polsce i polską rezydencję podatkową.

Zgodnie z regulaminem wykluczeni są przedsiębiorcy, którzy od 1 stycznia 2020 r. posiadali rachunek firmowy w Nest Banku.

Promocja "Sprzedawaj na Allegro z BIZnest Kontem i odbierz do 700 zł”, którą zorganizowała spółka Allegro, również ma się zakończyć 28 lutego 2023 r., chyba że wcześniej wyczerpie się łączna wartość kart podarunkowych, która jest do rozdania, czyli 50 000 zł.

Akcja z premią za terminal jest bezterminowa. Mogą w niej wziąć udział przedsiębiorcy, którzy nie przyjmują dotąd płatności bezgotówkowych i posiadają konto firmowe w Nest Banku.

Co muszę zrobić, by zdobyć nagrodę?

Jak się za chwilę przekonasz, Nest Bank nie ma wygórowanych wymagań. Zadania postawione przed uczestnikami opisywanej promocji są bardzo typowe, jako przedsiębiorca wykonujesz je w każdym miesiącu.

Krok 1
Krok 1

Do 28 lutego 2023 r. złóż wniosek o BIZnest Konto na stronie internetowej banku, wyrażając przy tym zgody marketingowe.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 14 dni od złożenia wniosku zawrzyj z Nest Bankiem umowę ramową o prowadzenie BIZnest Konta.

Krok 3
Krok 3

Do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta firmowego wykonaj otrzymaną kartą debetową przynajmniej 1 operację.

Nagroda
Nagroda

Jeśli wywiążesz się z powyższych zadań, to do 20. dnia następnego miesiąca otrzymasz na BIZnest Konto 50 zł premii.

Krok 4
Krok 4

W okresie od drugiego do szóstego miesiąca następującego po spełnieniu warunku z kroku 3 (w każdym z tych miesięcy) zrealizuj następujące działania:

  • zapewnij wpływy w wysokości min. 5 tys. zł;
  • dokonaj przelewu pełnej składki do ZUS lub miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy do US;
  • wykonaj 3 dowolne operacje spośród: płatność Blik, transakcja kartą, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).
Nagroda
Nagroda

Przekazanie kolejnych bonusów nastąpi do 20. dnia roboczego miesiąca następującego po tym, w którym zrealizowałeś wspomniane wyżej warunki.

Co z premią za terminal?

Czas na przedstawienie warunków, które musisz spełnić, by otrzymać nagrodę za rozpoczęcie przyjmowania płatności bezgotówkowych:

Krok 1
Krok 1

W czasie trwania promocji złóż wniosek o terminal płatniczy z oferty Fiserv Polska. Możesz to zrobić już na etapie wnioskowania o konto firmowe, jak i później w bankowości elektronicznej.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 60 dni od złożenia wniosku o terminal podpisz umowę o korzystanie z niego.

Pamiętaj, by udzielić zgód marketingowych i wskazać swoje BIZnest Konto jako rachunek, na który mają być przekazywane wpływy z terminala.

Krok 3
Krok 3

Korzystaj z urządzenia, zachęcaj klientów do płatności bezgotówkowych. Im większe będą średnie obroty na terminalu w 3 miesiącach następujących po tym, w którym podpisałeś umowę, tym wyższą premię otrzymasz.

Nagroda
Nagroda

Wysokość premii uzależniona jest od osiągniętych obrotów:

Wysokość premii Obrót na terminalu
Aplikacja NestPOS
100 zł 5000 zł i więcej
Terminal tradycyjny
100 zł 5000 zł - 7999,99 zł
200 zł 8000 zł - 9999,99 zł
300 zł 10 000 zł - 14 999,99 zł
400 zł 15 000 zł i więcej

Wypłata nastąpi do końca 5. miesiąca po podpisaniu umowy.

Czas na bonus za sprzedaż na Allegro

Wymagania związane z rozpoczęciem sprzedaży internetowej nie są trudne do zrealizowania. Zresztą, spójrz sam:

Krok 1
Krok 1

Załóż nowe Konto Firma w serwisie Allegro korzystając z linka otrzymanego od Nest Banku (link znajduje się w wiadomości SMS, która wysyłana jest przez bank w każdy piąte) i w trakcie trwania promocji wystaw przynajmniej jedną ofertę

Pamiętaj, by wskazać BIZnest Konto jako rachunek do wypłat.

Nagroda
Nagroda

Elektroniczny voucher o wartości 700 zł do wykorzystania na Allegro otrzymasz w ciągu 7 dni roboczych od spełnienia warunków promocji. Karta zostanie przesłana na Twój adres e-mail powiązany z kontem Allegro.

Czy w tej ofercie są jakieś „haczyki”?

Przyznasz zapewne, że wymagania regulaminu nie są skomplikowane. Zwracamy jednak Twoją uwagę na kilka szczegółowych kwestii.

Zgody marketingowe

Zakres wymaganych zgód na dostarczanie przez bank informacji o jego produktach i usługach jest taki sam dla promocji rachunku firmowego i terminala. Musisz zgodzić się na przekazywanie ich za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS, w rozmowie telefonicznej, na adres e-mail oraz za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Wpływ na rachunek – co jest wymagane?

Może to być suma kilku przelewów pod warunkiem, że nie będą one pochodziły z operacji pomiędzy Twoimi rachunkami bankowymi (indywidualnymi lub firmowymi) w Nest Banku, z Twoich kredytów lub lokat w tym banku.

Nagroda = przychód

Premie, jakie otrzymasz w opisywanych promocjach, będą związane z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą. Oznacza to, że musisz je ująć po stronie przychodów i zapłacić stosowny podatek.

BIZnest Konto w Nest Banku

Rachunek firmowy prowadzony bezwarunkowo za darmo to unikat, a takie jest właśnie BIZnest Konto w Nest Banku. Na dodatek nie są także pobierane opłaty za kartę. Poniżej przedstawiamy najważniejsze koszty, które mogą się pojawić podczas korzystania z tego rachunku:

Dodatkowe informacje znajdziesz w analizie BIZnest Konta z oferty Nest Banku.

Premia za konto na wyciągnięcie ręki

Ze zdobyciem 300 zł premii za otwarcie BIZnest Konta nie będzie miał problemów chyba żaden przedsiębiorca. Uważamy tak, gdyż część aktywności można sobie wybrać, natomiast inne (wpływy i przelew do ZUS/US) choć są obowiązkowe, to należą do typowych operacji realizowanych przez przedsiębiorców.

Nieco gorzej jest z premią za korzystanie z terminala płatniczego. Nie wystarczy tylko podpisanie umowy i schowanie urządzenia do szuflady. Musi być ono używane w Twojej firmie, a pieniądze za realizowane na nim płatności bezgotówkowe muszą wpływać na rachunek firmowy.

Bonus za rozpoczęcie sprzedaży internetowej na Allegro też zależy tylko od Ciebie. Nie liczy się efekt (sprzedaż), ale sam fakt wystawienia oferty.

Krótko mówiąc, 300 zł jest na wyciągnięcie ręki. Ewentualne dalsze bonusy zależą od Twojego zaangażowania, czyli zachęcania klientów do płatności bezgotówkowych i wystawienia oferty swojej firmy na Allegro. Jeśli masz w planach sięgnięcie po POS i prowadzenie sprzedaży online, to powinieneś spokojnie przemyśleć ofertę Nest Banku. Szkoda byłoby nie zgarnąć przy okazji premii.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "BIZnest Konto z premią za aktywność"
  2. Regulamin promocji "Sprzedawaj na Allegro z BIZnest Kontem i odbierz do 700 zł"
  3. Regulamin promocji "400 zł za terminal płatniczy"

O banku

Nest Bank to marka stworzona z myślą o całej rodzinie. Zgodnie z filozofią instytucji bliskiej ludziom Nest Bank konsekwentnie wdraża i rozwija najnowocześniejsze metody płatności oraz innowacyjne rozwiązania internetowe i mobilne. W swojej ofercie posiada produkty finansowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorstw.