Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 900 zł moneyback za paliwo dla posiadaczy firmowej karty debetowej Mastercard z Plusem w Alior Banku

Nawet 900 zł moneyback za paliwo dla posiadaczy firmowej karty debetowej Mastercard z Plusem w Alior Banku

Rosnące w I półroczu ceny paliw uderzyły po kieszeni każdego właściciela samochodu. Szczególnie mocno wpłynęły na koszty funkcjonowania wielu firm, dla których eksploatacja pojazdów jest jednym z najważniejszych wydatków. Dlatego doceniamy pomysł Alior Banku na ulżenie przedsiębiorcom, danie im szansy, by odzyskali część wydatków na stacjach paliw. Już spieszymy z wyjaśnieniami, co trzeba zrobić, by tankować taniej.

Biznes na plusie, ceny na minusie

Odbywająca się pod powyższym tytułem akcja promocyjna trwa do 31 grudnia 2022 r. i adresowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów firmowych Alior Banku.

Jako nowy klient traktowany jest przedsiębiorca, który przed rozpoczęciem promocji (1 lipca 2022 r.) nie miał w Aliorze rachunku firmowego. Założenie go z firmową kartą debetową Mastercard z Plusem to nie tylko szansa na moneyback na stacjach paliw, ale i okazja na zdobycie atrakcyjnej premii na start 😀 (o szczegółach piszemy niżej).

Obecni klienci mogą wziąć udział w promocji, o ile posiadali konto firmowe w dniu rozpoczęcia akcji, ale nie mają dotąd wydanej do niego karty debetowej, a teraz sięgną po wspomnianą wyżej "debetówkę".

Niech pieniądze wracają do Ciebie

Czynności, które pozwolą Ci odzyskać część wydatków na paliwo, są bardzo proste i łatwe do zrealizowania:

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2022 r. załóż iKonto Biznes lub Rachunek 4x4 w Alior Banku wraz z firmową kartą debetową Mastercard z Plusem.

Jeśli już posiadasz rachunek firmowy w Aliorze, ale nie korzystasz dotąd z żadnej karty debetowej, podpisz umowę o wspomnianą wyżej "debetówkę".

Krok 2
Krok 2

W każdym miesiącu trwania promocji, czyli do 31 grudnia 2022 r., wykonaj:

  • transakcje bezgotówkowe i/lub transakcje gotówkowe wszystkimi posiadanymi przez siebie kartami Mastercard z Plusem na łączną kwotę min. 500 zł;
  • minimum jeden przelew do ZUS lub US z rachunku firmowego.

Jeśli nie spełnisz choć jednego z tych warunków, nie otrzymasz premii za dany miesiąc.

Krok 3
Krok 3

Płać firmową kartą debetową Mastercard z Plusem na stacjach paliw. Bank będzie Ci zwracał 10% wydatków na paliwo, maksymalnie 150 zł/miesiąc (w przypadku nowych klientów) lub 50 zł (dotyczy obecnych klientów Aliora).

Nagroda
Nagroda

Należną Ci kwotę otrzymasz na rachunek firmowy do 15. dnia roboczego miesiąca następującego po tym, w którym dokonałeś płatności.

Bardzo ważne informacje

Z zapisów regulaminu wynika, że miejsce wykonania transakcji będzie identyfikowane według kodów MCC. Musi to być punkt usługowo–handlowy posiadający jeden z numerów: 5172, 5541, 5542 lub 5983. To bardzo ważna informacja, gdyż może się zdarzyć, że zatankujesz w miejscu, które z racji przeważającej innej działalności będzie określone innym kodem MCC. Na szczęście w Aliorze nie ma problemu z upewnieniem się, czy dana transakcja zostanie objęta moneybackiem. Kod miejsca płatności znajdziesz w bankowości elektronicznej w szczegółach transakcji.

Promocją nie są objęte hurtowe zakupy paliwa oraz płatności połączone z usługą typu casbhack, czyli wypłaty w terminalach POS.

Moneyback otrzymasz tylko wtedy, gdy w dniu wypłaty Twój rachunek firmowy nie będzie zamknięty ani w trakcie okresu wypowiedzenia.

Przyznana Ci premia ma związek z Twoją działalnością gospodarczą, jest więc przychodem podatkowym, z którego musisz się rozliczyć z fiskusem według zasad, jakie stosujesz w swojej firmie.

Oferta firmowa Alior Banku

Jeśli nie współpracujesz jeszcze z Alior Bankiem jako klient firmowy, to masz szansę na zdobycie dodatkowych bonusów: 350 zł na start oraz nawet 1500 zł za aktywne korzystanie z rachunku.

Nagrody w promocji to miły upominek, ale ważniejsze są koszty korzystania z konta firmowego na co dzień. Pod tym względem Alior Bank nie ma się czego wstydzić. Spójrz na informacje dotyczące iKonta Biznes i Rachunku 4x4.

Premia na trudne czasy

Możliwość otrzymania zwrotu części wydatków na paliwo to niezwykle kusząca perspektywa. Jedyne zastrzeżenie, jakie mamy, to bardzo duża różnica między kwotą zwrotu dla nowych i obecnych klientów. Gdyby było to w okolicach połowy kwoty, raczej nie zgłaszalibyśmy zastrzeżeń. Tymczasem obecny klient może otrzymać jedynie 1/3 tego, co nowy.

Cóż, trudno. Dobrze, że zdobycie moneybacku nie wymaga żadnych skomplikowanych działań, robienia czegoś specjalnego ponad normalne korzystanie z rachunku firmowego i wydanej do niego firmowej karty debetowej Mastercard z Plusem.

Krótko mówiąc, to akcja z gatunku tych, w których wypada wziąć udział.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Biznes na-plusie, ceny na minusie"

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.