Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Aż 350 zł premii + do 240 zł moneyback za aktywne korzystanie z Konta Jakże Osobistego w Alior Banku

Aż 350 zł premii + do 240 zł moneyback za aktywne korzystanie z Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
Źródło: najlepszekonto.pl

W najnowszej promocji Alior Banku do zgarnięcia w gotówce jest łącznie 300 zł premii. Co prawda wymaga to aktywności przez 6 miesięcy i wykonywania różnych działań, ale nie musisz się martwić, że drobne przeoczenie wykluczy Cię z możliwości otrzymania premii. Stracisz tylko bonus za dany miesiąc.

Przyjrzyjmy się więc bliżej zasadom 2. edycji akcji "Banku i zyskuj z kontem", która trwa do 30 września 2021 r. Dodajmy, że realizację jej warunków możesz połączyć z promocją "Punkty powitalne w programie Mastercard Bezcenne Chwile dla klientów indywidualnych - edycja 2021", w której do zgarnięcia jest 4000 punktów, czy równowartość ok. 50 zł, które będziesz mógł wymienić na nagrody z katalogu programu.

Uczestnicy promocji

Na początku sprawdźmy, czy możesz skorzystać z oferty specjalnej Alior Banku.

Ponieważ jest to akcja dedykowana nowym klientom, wykluczone są z niej osoby, które posiadały w tej instytucji konto osobiste, walutowe lub Kartę Kibica w ciągu 2 lat przed złożeniem wniosku o rachunek w ramach opisywanej akcji. UWAGA! Identyczne wykluczenie obejmuje niestety właścicieli kont osobistych w dawnym T-Mobile Usługi Bankowe.

Przeszkodą nie jest natomiast posiadanie konta oszczędnościowego lub firmowego w Alior Banku czy rachunku w Kantorze Walutowym.

Nagrody za aktywność

W najnowszej promocji bank przewidział de facto dwie nagrody, pierwsza o wartości 180 zł, druga - do 120 zł:.

 • 6 x 30 zł premii za aktywne korzystanie z karty debetowej i rachunku (transakcje bezgotówkowe i logowanie się do aplikacji mobilnej banku);
 • 6 x maks. 20 zł w ramach zwrotu za wykonanie w aplikacji mobilnej przynajmniej jednej transakcji w ramach usługi Bilety i parking i/lub Płatność za Autostrady.​​

Podpowiemy, że swoje zyski możesz dodatkowo zwiększyć, wybierając jedną z korzyści do Konta Jakże Osobistego (szczegóły niżej).

Recepta na zdobycie 300 zł w gotówce i 4000 punktów w Bezcennych Chwilach

Jeśli chcesz otrzymać łącznie aż 300 zł i 4000 punktów w Bezcennych Chwilach, musisz wykonać poniższe kroki:

Krok 1
Krok 1

Do 30 września 2021 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste z kartą debetową na stronie internetowej banku i w ciągu 30 dni podpisz umowę o wspomniane produkty.

Musisz przy tym wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji marketingowych.

Krok 2
Krok 2

W trakcie trwania promocji zarejestruj otrzymaną kartę w programie Mastercard Bezcenne Chwile.

Jeśli jeszcze w nim nie uczestniczysz, musisz do niego przystąpić w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Aliora. Twój profil zostanie uruchomiony w ciągu 14 dni od dopełnienia formalności.

Krok 3
Krok 3

W ciągu 30 dni od chwili zarejestrowania w programie karty z logo Mastercard wydanej przez Aliora, wykonaj „debetówką” transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 50 zł.

Nagroda
Nagroda

4000 bonusowych punktów (równowartość ok. 50 zł) otrzymasz na swoje konto w Bezcennych Chwilach w ciągu 25 dni roboczych od chwili spełnienia warunków regulaminu. Będą one ważne przez 4 miesiące od zasilenia Twojego rachunku w programie.

Krok 4
Krok 4

Aby zgarnąć pierwszą premię gotówkową 180 zł (6 × 30 zł), w każdym z kolejnych 6 miesięcy zrealizuj poniższe zadania:

 • zaloguj się choć raz do aplikacji mobilnej;
 • wykonaj w sklepach stacjonarnych lub internetowych 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę.
Krok 5
Krok 5

Aby otrzymać drugi z bonusów w łącznej wysokości 120 zł (6 × 20 zł), w każdym z 6 miesięcy​​​​​​ musisz spełnić dwa wymogi:

 • zrealizować powyższe warunki;
 • wykonać w aplikacji mobilnej transakcje w ramach usługi Bilety i parking (kupno biletu komunikacji miejskiej lub opłacenie parkingu w strefie płatnego parkowania) i/lub Płatność za Autostrady (płatność za przejazd autostradą w ramach usługi Autopay). Bank zwróci Ci tyle, ile wydasz na te usługi, jednak nie więcej niż 20 zł/miesiąc.
Nagroda
Nagroda

Premie będą wypłacane na Twoje konto do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś wszystkie wymagane warunki.

Jeżeli w ramach korzystania z usługi Bilety i parking i/lub Płatność za Autostrady zapłacisz mniej, np. 10 zł w ciągu miesiąca, to otrzymasz 10 zł zwrotu. 

Ważne informacje

Spełniając warunki promocji, pamiętaj, że wymagane transakcje bezgotówkowe możesz wykonać za pomocą karty debetowej wydanej do Konta Jakże Osobistego. Co istotne, w grę wchodzi użycie fizycznej „debetówki” w placówkach stacjonarnych, jak i jej danych w sklepach internetowych.

Koniecznie zwróć przy tym uwagę, czy dana placówka nie posługuje się „zakazanymi” w regulaminie akcji kodami MCC. Przy wcześniejszych edycjach mieliśmy sygnały od naszych czytelników, że bank bardzo skrupulatnie sprawdza ten warunek i zakupy w sklepie oznaczonym niewłaściwym kodem skutkują utratą premii bez możliwości reklamacji. Dlatego unikaj punktów zaklasyfikowanych pod następującym numerem:

 • 7995, określającym kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999, określającym profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111, określającym m.in. usługi transportowe,
 • 6012, określającym instytucje finansowe,
 • 6211, określającym brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określającym przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829, określającym internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900, określającym narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

W Alior Banku bez problemu sprawdzisz, czy wykonałeś transakcję we właściwym miejscu, gdyż bank podaje kod MCC miejsca płatności w szczegółach każdej z nich.

Z doświadczenia wiemy również, że niektórym osobom łatwo jest zapomnieć o zalogowaniu do aplikacji mobilnej banku w danym miesiącu, a więc miej to szczególnie na uwadze.

O czym jeszcze powinieneś wiedzieć?

Fakt, że w jednym miesiącu nie zrealizujesz warunków zapisanych w regulaminie, nie wykluczy Cię z możliwości ubiegania się o premię w kolejnych. To bardzo rozsądne podejście, motywujące do działania, eliminujące obawy przed przystąpieniem do akcji, że w razie nieprzewidzianych okoliczności życiowych po kilku miesiącach starań można stracić całą premię.

Pamiętaj też, że do chwili otrzymania ostatniej nagrody nie możesz wypowiedzieć umowy o konto i kartę.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość – premie, jakie otrzymasz, uczestnicząc w tej promocji, zwolnione są z opodatkowania.

Ciekawa oferta Alior Banku: warunkowo darmowe Konto Jakże Osobiste

Konto Jakże Osobiste nie należy do najtańszych, lecz może stać się całkowicie bezpłatne, jeśli zapewnisz regularne wpływy w wysokości min. 1500 zł (w przeciwnym wypadku opłata za prowadzenie rachunku wyniesie 10 zł).

Opłaty za kartę unikniesz, wydając "plastikiem" co miesiąc min. 300 zł.

Jest to jeden z nielicznych rachunków, który możesz sam częściowo skonfigurować za pomocą tzw. korzyści. Z dwóch z nich możesz korzystać bezpłatnie, każda kolejna (opcjonalna) kosztuje 3,50 zł/miesiąc. Wybór konkretnych korzyści zależy od Twoich potrzeb czy upodobań. Naszym zdaniem jedną z najciekawszych jest 1% moneyback za płatności telefonem w sklepach stacjonarnych, maksymalnie 20 zł/miesiąc. Może to i niewiele, ale w skali roku możesz odzyskać nawet 240 zł, a to już znacząca kwota.

Zauważ, że łącząc tę korzyść z bonusami w ramach opisywanej promocji, co miesiąc możesz otrzymywać od banku aż 70 zł, co w ciągu pół roku da Ci zysk w wysokości 420 zł.

Godne uwagi są też darmowe wypłaty z bankomatów krajowych/zagranicznych czy pakiet darmowych przelewów natychmiastowych. Inne propozycje są bardziej "niszowe", ale z pewnością znajdą swoich zwolenników.

Więcej informacji o korzyściach do tego rachunku znajdziesz w analizie Konta Jakże Osobistego.

To jeszcze nie wszystkie promocje w Alior Banku

Być może podjęcie decyzji o udziale w tej akcji ułatwi Ci informacja, że bank proponuje także liczne i ciekawe bonusy, z których jako klient tej instytucji również będziesz mógł skorzystać:

Plusy i minusy najnowszej akcji

Najnowsza akcja Alior Banku to kilka stosunkowo prostych do spełnienia zadań, takich jak korzystanie z karty i opłacanie np. biletu parkingowego w aplikacji mobilnej banku. Trzeba przyznać, że jak na tak niewymagające warunki premia jest naprawdę pokaźna. 

Z drugiej strony, aby zasłużyć na bonus, trzeba pamiętać o spełnianiu wymogów banku przez 6 miesięcy; o ile 5 płatności kartą na dowolną kwotę nie powinno nikomu sprawić trudności, o tyle nie wszyscy wydają co miesiąc min. 20 zł na parking, bilety czy przejazd autostradą - a bez tego nie ma co liczyć na zdobycie maksymalnej premii. 

Niemniej, z Kontem Jakże Osobistym związane są atrakcyjne korzyści, które możesz dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i zmieniać je w trakcie korzystania z rachunku (np. 1% moneyback za płatności telefonem, który może dać Ci kolejne kilkaset złotych rocznie). Tym samym Twoje zyski będą jeszcze większe.

Warto rozważyć tę propozycję. Powodzenia!

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "Bankuj i zyskuj z kontem. Edycja II"
 2. Regulamin promocji "Punkty powitalne w programie Mastercard Bezcenne Chwile dla klientów indywidualnych - edycja 2021"

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.