Lipcowe nowości i atrakcyjne promocje w bankach, m.in. loteria w Toyota Banku

Lipcowe nowości i atrakcyjne promocje w bankach, m.in. loteria w Toyota Banku Źródło obrazka: materiały reklamowe Toyota Banku

W okresie wakacyjnym klienci banków żyją długo oczekiwanym wypoczynkiem. Nie oznacza to jednak, że w tym czasie pracownicy tych instytucji porzucają swoje strategie marketingowe na rzecz letnich rozrywek. Ostatnio w bankach pojawiły się całkiem interesujące oferty związane z kontami osobistymi, dzięki którym klienci mogą sporo zyskać.

iKonto w BNP Paribas – 3% zwrotu płatności przez PayU (np. na Allegro)

BNP Paribas wprowadził do swojej oferty iKonto, czyli tak naprawdę internetową wersję Konta Dobrze Dobranego. Nowy rachunek można otworzyć całkowicie online, a opłaty z nim związane są podobne do podstawowej wersji konta. Prowadzenie iKonta kosztuje wprawdzie 9 zł, jednak możesz uniknąć tej opłaty, jeśli co miesiąc na Twój rachunek wpłynie przynajmniej 1000 zł (z innych banków). Za kartę debetową MasterCard z funkcją zbliżeniową zapłacisz 6 zł miesięcznie, o ile w danym miesiącu nie dokonasz nią płatności na min. 200 zł. Cennym dodatkiem do karty płatniczej jest jej ubezpieczenie od nieuprawnionych transakcji i rabunku gotówki, a także tzw. gwarancja najniższej ceny, która rekompensuje klientowi straty związane z kupnem droższego produktu niż u konkurencji. Pakiety ubezpieczeń są bezpłatne dla kart wydanych do iKonta, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia ten rachunek. Największą atrakcją rachunku iKonto jest jednak program moneyback.

Nowe konto w ofercie BNP Paribas proponuje swoim posiadaczom zwrot 3% wydatków kartą debetową, jednak tylko tych dokonanych w Internecie poprzez platformę PayU. To specyficzna wersja popularnych programów zwrotu wydatków, które zwykle bazują na tradycyjnych płatnościach plastikiem. W przypadku iKonta promowane są płatności internetowe i to w ramach jednego systemu, który notabene obsługuje także płatności w Allegro. Powiązanie PayU z serwisem aukcyjnym może okazać się interesujące dla użytkowników Allegro, którzy posiadając konto w banku i płacąc online mogą zyskać część wydanej kwoty. Warunkiem podstawowym uruchomienia moneybacku są tu miesięczne wpływy na iKonto w kwocie min. 1000 zł. – wystarczy je zapewnić, a potem płacić kartą w Internecie przez PayU. Miesięczny limit moneybacku wynosi 50 zł, natomiast w ciągu roku można zyskać maksymalnie 600 zł (najpóźniej do 12 czerwca 2015 r – im później założysz konto, tym krócej będziesz otrzymywać moneyback, o ile bank nie przedłuży usługi). Ikonto może okazać się interesującą propozycją przede wszystkim dla użytkowników Allegro (o ile korzystają z dedykowanej platformy do płatności), którzy przy okazji zakupów online mogą odzyskać część wydatków, jednak pozostali klienci również mogą znaleźć tu coś dla siebie (np. korzystne warunki ubezpieczenia karty debetowej).

Z dokładną analizą rachunku iKonto zapoznasz się w tym artykule. Rachunek możesz założyć na tej stronie banku BNP Paribas.

Konto Jedyne w Toyota Banku – 8% zwrotu i ciekawa loteria

Toyota Bank, czyli jeden z kilku samochodowych banków na naszym rynku, zaprasza swoich klientów do atrakcyjnej loterii związanej z Kontem Jedynym. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest założenie tego rachunku do końca września, posiadanie własnego samochodu (w tym banku nie powinno to dziwić) oraz zarejestrowanie w loterii. Nagrody główne to 3 Toyoty Aygo (losowane 10 października). Aby wziąć udział w losowaniu nagrody głównej, należy utrzymywać przez czas trwania loterii (lipiec, sierpień i wrzesień) średnie 3-miesięczne saldo w kwocie min. 1500 zł (każde 100 zł to 1 los, a ich maksymalna liczba to 100).

Ponadto co miesiąc (11 sierpnia, 10 września i 10 października) losowane są pozostałe nagrody

 • 4 444 zł (15 nagród) na spłatę odsetek od kredytu samochodowego w Toyota Banku;
 • jednodniowe szkolenia „Bezpieczna Jazda” w Akademii Jazdy Toyota (60 nagród);
 • bony paliwowe na okaziciela o wartości 200 zł do wykorzystania na stacjach Shell (120 nagród);

W celu wzięcia udziału w losowaniu powyższych nagród należy w miesiącu przed danym losowaniem (lipiec, sierpień i wrzesień) utrzymywać średnie miesięczne saldo na Koncie Jedynym w wysokości min. 1500 zł. Trzeba przyznać, że loteria w Toyota Banku jest bardzo atrakcyjna i dość łatwo do niej przystąpić (regulamin znajdziesz tutaj). Przy odrobinie szczęścia można wygrać nowy model Toyoty, którego wartość to ok. 44 tys. zł, zaś samo Konto Jedyne do końca roku oferuje swoim użytkownikom jeden z najwyższych (8%) moneybacków na rynku – wystarczy płacić kartą za paliwo i dokonywać (w innych punktach) przy okazji innych płatności. Miesięcznie do odebrania jest 50 zł, co dla każdego kierowcy będzie miłą nagrodą wobec wysokich obecnie cen paliw.

Konto Jedyne dokładnie opisaliśmy tutaj.

Promocja w Raiffeisen Polbanku – konkurs dla kreatywnych

W Raiffeisen Polbanku klienci również mogą wygrywać cenne nagrody. Wystarczy do 17 sierpnia korzystać z aplikacji mobilnej „Mobilny Bank” i dokonać przez nią min. 10 transakcji (przelewu krajowego, spłaty karty kredytowej, doładowania telefonu lub założenia lokaty). Należy także w tym czasie przesłać zdjęcie na adres mailowy banku pokazujące, jak aplikacja mobilna pomaga nam w zarządzaniu finansami – właśnie to będzie decydujące przy wyborze zwycięzców. Autorzy dwóch najciekawszych fotografii otrzymają nowoczesne telefony Samsung Galaxy S5 (o wartości 2250 zł każdy!). Pozostałe nagrody są równie cenne i atrakcyjne: telefony Samsung Galaxy Note 3 (3 nagrody), tablety Samsung Galaxy Tab3 7.0 (10 nagród) oraz nagrody dodatkowe w postaci power banków (zasilacze awaryjne np. do smartfona czy tabletu – 35 nagród). Z regulaminem promocji „Wystarczy wejść i wygrać” zapoznasz się na tej stronie banku.

Czy i kiedy warto skorzystać z tych promocji?

Okazuje się, że wakacje wcale nie przeszkadzają bankowcom we wprowadzaniu zmian w ofercie i ciekawych promocji, które mogą podtrzymać relacje z klientami. Często zamiast niższych opłat za rachunek czy kartę debetową banki proponują klientom moneyback lub konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W zależności od tego, czy często płacisz w Internecie, na stacji benzynowej czy przelewasz środki mobilnie możesz skorzystać z oferty BNP Paribas, Toyota Banku lub Raiffeisen Polbanku (oczywiście wcześniej otwierając konto w w tych bankach).

Każda z promocji opiera się na innych zasadach, dlatego to od Ciebie zależy, czy i z której skorzystasz. Warto przystępować do takich loterii czy konkursów, jeśli ich warunki nie są dla nas uciążliwe. Niejednokrotnie niewielkim nakładem pracy (a raczej operacji bankowych) możemy wygrać rzecz, na którą w zwykłych warunkach nie moglibyśmy sobie pozwolić, a to każdemu z nas z pewnością poprawi nie tylko stan portfela, ale i ducha.

Z ostatniej chwili

 • 26.09.2018 13:15

  Masz kartę płatniczą z logo Visa? Przeczytaj, co musisz zrobić, by część wydawanych nią pieniędzy wróciła na Twoje konto bankowe.

 • 25.09.2018 16:07

  W nowej promocji BGŻ BNP Paribas za wyrobienie i aktywne korzystanie z karty kredytowej możesz zgarnąć bon o wartości 200 zł do sklepów Ikea oraz 5000 punktów mamBONUS.

 • 21.09.2018 14:38

  Nest Bank rusza do walki o nasze oszczędności! Za założenie Nest Konta w promocji możesz zyskać 3% na koncie oszczędnościowym przez pół roku.

 • 20.09.2018 17:44

  Akcja promocyjna Citibanku, w której za wyrobienie i aktywne posługiwanie się kartą kredytową BP - Payback otrzymać można nawet 300 zł premii w gotówce.

 • 19.09.2018 16:04

  Promocja bez górnego limitu premii! Jej wysokość zależy tylko od uczestnika. Santander płaci 80 zł za pozyskanie nowego klienta i oferuje dodatkową premię.

 • 14.09.2018 12:28

  Z Kontem Optymalnym lub Maksymalnym w BGŻ BNP Paribas można zyskać w sumie aż 3 miesiące darmowego korzystania z 3,5 tys. obiektów sportowych OK System.

 • 12.09.2018 16:55

  Idea Bank zmienia opłaty dla osób korzystających z kont indywidualnych i firmowych.

 • 12.09.2018 14:29

  W promocji pakietu wielowalutowego w Santander Bank Polska „zysk” ma postać gotówki, która zostanie w Waszych kieszeniach podczas transakcji za granicą.

 • 12.09.2018 12:35

  W najnowszej promocji nowi posiadacze Konta dla Młodych w PKO BP mogą zgarnąć 100 zł do wykorzystania na Allegro.

 • 11.09.2018 14:58

  Za założenie eKonta w mBanku w ramach najnowszej promocji i wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych można otrzymać nawet 300 zł.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.