Bank przyjazny Ukraińcom

Bank przyjazny Ukraińcom

W Polsce uczy się i pracuje – wg różnych szacunków – od kilkuset tysięcy do nawet 2 milionów obywateli Ukrainy. Wielu z Was – Szanowni Ukraińcy - chce lub wręcz musi korzystać z usług bankowych. Sprawdziliśmy, jak działające w Polsce banki przygotowały się na współpracę z Wami.

Cykl naszych tekstów o ofercie banków dla osób mówiących po ukraińsku adresujemy przede wszystkim do osób z Ukrainy, które uczą się lub pracują w Polsce. Może się on też przydać pracodawcom zatrudniającym osoby zza wschodniej granicy, którzy chcą podpowiedzieć swoim pracownikom, gdzie mogą szukać informacji o ofercie banków.

Różne szacunki

Zakład Ubezpieczeń Społecznych twierdzi, że zbiera składki od ok. 418 tys. Ukraińców zatrudnionych w Polsce w różnej formie (umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie).

Wg danych podawanych przez banki, obywatele Ukrainy mają założonych w polskich bankach ok. 260 tys. kont.

Do tego dochodzą informacje z branży motoryzacyjnej i z rynku nieruchomości, że coraz więcej przybyszów zza wschodniej granicy kupuje w Polsce samochody i mieszkania. Można więc domniemywać, że przynajmniej część z Was zamierza związać się z Polską na dłużej, być może nawet na zawsze. Narodowy Bank Polski przewiduje, że co roku ok. 200 tys. z Was będzie się osiedlało w naszym kraju.

Praktyczny przewodnik po polskiej bankowości

Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak działające w Polsce banki przygotowały się na obsługę nowej, licznej rzeszy klientów. Sprawdziliśmy otwartość banków na kontakty z Wami, przeanalizowaliśmy te elementy ich ofert, które mogą być Wam przydatne.

Z tekstu „Jak banki przygotowały się na obsługę Ukraińców” dowiecie się, w których instytucjach możecie liczyć na obsługę w języku ukraińskim, gdzie znajdziecie najważniejsze dokumenty i zestaw przydatnych informacji w Waszym języku. Co prawda nasze języki są dość zbliżone i porozumiewanie się nie sprawia nam kłopotów, to jednak przy podpisywaniu umów, braniu na siebie zobowiązań związanych z kartami kredytowymi, bardzo ważna jest precyzja przekazu, wskazane jest podpisywanie dokumentów w ojczystym języku.

„Czego banki wymagają od Ukraińców przy zakładaniu konta” to tekst o rekomendowanych dla Was przez banki kontach, dokumentach jakie musicie przedstawić przy otwieraniu rachunku. Dowiecie się też z niego, gdzie znajdziecie bankowość internetową lub aplikację mobilną po ukraińsku.

Z kolei w tekście „Jak przekazać pieniądze na Ukrainę” zawarliśmy informacje o proponowanych przez banki sposobach transferu środków za granicę. Napisaliśmy też, ile zapłacicie za wypłaty z bankomatów na Ukrainie posługując się kartami debetowymi wydanymi przez polskie banki.

Zapraszamy do lektury.

Z ostatniej chwili

 • 7.12.2018 15:52

  W promocji EnveloBanku możesz zyskać nawet 100 zł za zrealizowanie 10 płatności kartą w Internecie. Najbardziej aktywnie zgarną dodatkowe dwie stówy.

 • 6.12.2018 13:27

  Kolejna okazja z Google Pay: za zakupy na min. 200 zł w e-sklepie Media Expert można otrzymać od 30 do 150 zł rabatu.

 • 5.12.2018 13:47

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie.

 • 3.12.2018 19:04

  Niższe koszty dot. karty kredytowej i niższe oprocentowanie zadłużenia, to korzyści jakie odniesiesz w promocji "Jedyna taka karta" banku Credit Agricole.

 • 3.12.2018 15:22

  200 zł premii - tyle można zgarnąć otwierając eKonto Standard w mBanku i zlecając na nie przelew swojego wynagrodzenia.

 • 3.12.2018 10:43

  Getin Bank po raz kolejny proponuje 3,5% na Koncie Oszczędnościowym przez 12 miesięcy dla kwot do 10 000 zł dla aktywnych.

 • 30.11.2018 14:41

  Kolejna szansa na 100 zł. Tym razem z Kontem Freemium od T-Mobile Usługi Bankowe. Premia do wykorzystania na Allegro.

 • 30.11.2018 13:09

  100 zł premii czeka na tych, którzy założą Konto Jakże Osobiste w Alior Banku i wywiążą się z prostych obowiązków - wpływy i 3 transakcje kartą.

 • 28.11.2018 17:08

  W czwartej edycji promocji iKonta Biznes w Alior Banku do zdoobycia jest nawet 1620 zł w gotówce oraz warta ponad 450 zł prenumerata Pulsu Biznesu.

 • 27.11.2018 15:51

  W promocji "Zgarnij prezent pod choinkę" Santander Bank Polska rozdaje nowym posiadaczom konta osobistego lub firmowego nawet 150 zł do wydania na Allegro,

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.