Bank przyjazny Ukraińcom

Bank przyjazny Ukraińcom

W Polsce uczy się i pracuje – wg różnych szacunków – od kilkuset tysięcy do nawet 2 milionów obywateli Ukrainy. Wielu z Was – Szanowni Ukraińcy - chce lub wręcz musi korzystać z usług bankowych. Sprawdziliśmy, jak działające w Polsce banki przygotowały się na współpracę z Wami.

Cykl naszych tekstów o ofercie banków dla osób mówiących po ukraińsku adresujemy przede wszystkim do osób z Ukrainy, które uczą się lub pracują w Polsce. Może się on też przydać pracodawcom zatrudniającym osoby zza wschodniej granicy, którzy chcą podpowiedzieć swoim pracownikom, gdzie mogą szukać informacji o ofercie banków.

Różne szacunki

Zakład Ubezpieczeń Społecznych twierdzi, że zbiera składki od ok. 418 tys. Ukraińców zatrudnionych w Polsce w różnej formie (umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie).

Wg danych podawanych przez banki, obywatele Ukrainy mają założonych w polskich bankach ok. 260 tys. kont.

Do tego dochodzą informacje z branży motoryzacyjnej i z rynku nieruchomości, że coraz więcej przybyszów zza wschodniej granicy kupuje w Polsce samochody i mieszkania. Można więc domniemywać, że przynajmniej część z Was zamierza związać się z Polską na dłużej, być może nawet na zawsze. Narodowy Bank Polski przewiduje, że co roku ok. 200 tys. z Was będzie się osiedlało w naszym kraju.

Praktyczny przewodnik po polskiej bankowości

Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak działające w Polsce banki przygotowały się na obsługę nowej, licznej rzeszy klientów. Sprawdziliśmy otwartość banków na kontakty z Wami, przeanalizowaliśmy te elementy ich ofert, które mogą być Wam przydatne.

Z tekstu „Jak banki przygotowały się na obsługę Ukraińców” dowiecie się, w których instytucjach możecie liczyć na obsługę w języku ukraińskim, gdzie znajdziecie najważniejsze dokumenty i zestaw przydatnych informacji w Waszym języku. Co prawda nasze języki są dość zbliżone i porozumiewanie się nie sprawia nam kłopotów, to jednak przy podpisywaniu umów, braniu na siebie zobowiązań związanych z kartami kredytowymi, bardzo ważna jest precyzja przekazu, wskazane jest podpisywanie dokumentów w ojczystym języku.

„Czego banki wymagają od Ukraińców przy zakładaniu konta” to tekst o rekomendowanych dla Was przez banki kontach, dokumentach jakie musicie przedstawić przy otwieraniu rachunku. Dowiecie się też z niego, gdzie znajdziecie bankowość internetową lub aplikację mobilną po ukraińsku.

Z kolei w tekście „Jak przekazać pieniądze na Ukrainę” zawarliśmy informacje o proponowanych przez banki sposobach transferu środków za granicę. Napisaliśmy też, ile zapłacicie za wypłaty z bankomatów na Ukrainie posługując się kartami debetowymi wydanymi przez polskie banki.

Zapraszamy do lektury.

Z ostatniej chwili

 • 18.02.2019 16:47

  Z kartą kredytową Citibanku można zyskać do 21 000 punktów w programie Priceless Specials.

 • 18.02.2019 15:34

  mBank kontynuuje, pomimo zmiany w ofercie kont osobistych, promocję eKonto z premią, w której zgarnąć można do 150 zł.

 • 18.02.2019 13:11

  Przedsiębiorcy po raz kolejny mogą zdobyć nawet 1500 zł od Alior Banku. Wystarczy założenie iKonta Biznes i aktywne korzystanie z niego.

 • 15.02.2019 17:20

  Za opłacenie zamówienia na empikfoto.pl przy pomocy cyfrowego portfela Masterpass przysługuje 20 zł zniżki na kolejne zakupy.

 • 15.02.2019 13:50

  Karnety do obiektów sportowo-rekreacyjnych o łącznej wartości 378 zł - oto nagroda w promocji Konta Optymalnego z oferty BGŻ BNP Paribas.

 • 12.02.2019 16:00

  200 zł za założenie Konta 360° w Banku Millennium znów jest dostępne. Wspaniała promocja powróciła. Ponownie bardzo proste warunki do spełnienia.

 • 12.02.2019 13:52

  Orange Finanse wkrótce zmieni nazwę na Kompakt Finanse, a następnie zniknie z rynku. mBank zdradza, co to oznacza dla klientów.

 • 11.02.2019 15:32

  W prostej mini promocji ING Banku Śląskiego za 2 płatności mobilne Google Pay możecie zdobyć 20 zł premii.

 • 8.02.2019 11:22

  Zakładając Konto Przekorzystne dla młodych z oferty Pekao możesz otrzymać za darmo 1 z 30 szkoleń. Wartość nagrody wynosi kilkaset złotych.

 • 7.02.2019 14:19

  Nowi posiadacze Nest Konta mogą aktualnie zdobyć do 150 zł premii za aktywne korzystanie z rachunku.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.