Bank przyjazny Ukraińcom

Bank przyjazny Ukraińcom

W Polsce uczy się i pracuje – wg różnych szacunków – od kilkuset tysięcy do nawet 2 milionów obywateli Ukrainy. Wielu z Was – Szanowni Ukraińcy - chce lub wręcz musi korzystać z usług bankowych. Sprawdziliśmy, jak działające w Polsce banki przygotowały się na współpracę z Wami.

Cykl naszych tekstów o ofercie banków dla osób mówiących po ukraińsku adresujemy przede wszystkim do osób z Ukrainy, które uczą się lub pracują w Polsce. Może się on też przydać pracodawcom zatrudniającym osoby zza wschodniej granicy, którzy chcą podpowiedzieć swoim pracownikom, gdzie mogą szukać informacji o ofercie banków.

Różne szacunki

Zakład Ubezpieczeń Społecznych twierdzi, że zbiera składki od ok. 418 tys. Ukraińców zatrudnionych w Polsce w różnej formie (umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie).

Wg danych podawanych przez banki, obywatele Ukrainy mają założonych w polskich bankach ok. 260 tys. kont.

Do tego dochodzą informacje z branży motoryzacyjnej i z rynku nieruchomości, że coraz więcej przybyszów zza wschodniej granicy kupuje w Polsce samochody i mieszkania. Można więc domniemywać, że przynajmniej część z Was zamierza związać się z Polską na dłużej, być może nawet na zawsze. Narodowy Bank Polski przewiduje, że co roku ok. 200 tys. z Was będzie się osiedlało w naszym kraju.

Praktyczny przewodnik po polskiej bankowości

Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak działające w Polsce banki przygotowały się na obsługę nowej, licznej rzeszy klientów. Sprawdziliśmy otwartość banków na kontakty z Wami, przeanalizowaliśmy te elementy ich ofert, które mogą być Wam przydatne.

Z tekstu „Jak banki przygotowały się na obsługę Ukraińców” dowiecie się, w których instytucjach możecie liczyć na obsługę w języku ukraińskim, gdzie znajdziecie najważniejsze dokumenty i zestaw przydatnych informacji w Waszym języku. Co prawda nasze języki są dość zbliżone i porozumiewanie się nie sprawia nam kłopotów, to jednak przy podpisywaniu umów, braniu na siebie zobowiązań związanych z kartami kredytowymi, bardzo ważna jest precyzja przekazu, wskazane jest podpisywanie dokumentów w ojczystym języku.

„Czego banki wymagają od Ukraińców przy zakładaniu konta” to tekst o rekomendowanych dla Was przez banki kontach, dokumentach jakie musicie przedstawić przy otwieraniu rachunku. Dowiecie się też z niego, gdzie znajdziecie bankowość internetową lub aplikację mobilną po ukraińsku.

Z kolei w tekście „Jak przekazać pieniądze na Ukrainę” zawarliśmy informacje o proponowanych przez banki sposobach transferu środków za granicę. Napisaliśmy też, ile zapłacicie za wypłaty z bankomatów na Ukrainie posługując się kartami debetowymi wydanymi przez polskie banki.

Zapraszamy do lektury.

Z ostatniej chwili

 • 23.04.2019 10:43

  Czy pomyślałeś o tym, by otworzyć dziecku rachunek bankowy? Jeśli nie - albo masz wątpliwości, czy to ma sens - to podajemy Ci 5 powodów, by to zrobić.

 • 23.04.2019 08:48

  Droga po 100 zł od Santandera do wykorzystania na Pyszne.pl jest niezwykle krótka i łatwa: wystarczy, że wybierzesz jeden z produktów kredytowych banku.

 • 19.04.2019 17:03

  W najnowszej promocji karty Citi Simplicity masz szansę zdobyć smartfon OPPO AX7 o wartości 999 zł.Sprawdź warunki akcji.

 • 19.04.2019 12:21

  Klienci mBanku, korzystający także z usług Kompakt Finanse mogą otrzymać 120 zł. Za co? Za rezygnację z produktów Kompakt Finanse.

 • 19.04.2019 07:47

  Podpisanie umowy o kartę kredytową Visa z ING Banku Śląskiego i aktywne korzystanie z niej przez 4 miesiące oznacza nagrodę -  maks. 160 zł do Pyszne.pl.

 • 19.04.2019 07:41

  Nawet 270 zł mogą zyskać klienci Kompakt Finanse, którzy przeniosą konto do mBanku. Kolejne bonusy czekają za przeniesienie do niego produktów kredytowych.

 • 18.04.2019 14:06

  Wystarczy, że podpiszesz umowę karty kredytowej z ING Bankiem Śląskim i przez 5 miesięcy będziesz z niej aktywnie korzystał, a możesz zyskać nawet 250 zł.

 • 17.04.2019 18:08

  Aktywne korzystanie przez 3 miesiące z karty kredytowej Citi Simplicity zostanie nagrodzone przez Citi Handlowy bonem o wartości 400 zł na Allegro.pl.

 • 17.04.2019 15:43

  Za rezygnację z usług Kompakt Finanse i powierzenie finansów swojej firmy tylko mBankowi, możesz teraz zyskać 60 zł.

 • 17.04.2019 11:31

  Zdrapki i tokeny przemijają. Zastąpiły je SMS-y autoryzacyjne. Ostatnio kolejne banki udostępniają klientom mobilną autoryzację

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.