Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Bank przyjazny Ukraińcom

Cykl: Cudzoziemiec w polskim banku

Bank przyjazny Ukraińcom
Spis treści

Cykl naszych tekstów o ofercie banków dla osób mówiących po ukraińsku adresujemy przede wszystkim do osób z Ukrainy, które uczą się lub pracują w Polsce. Może się on też przydać pracodawcom zatrudniającym osoby zza wschodniej granicy, którzy chcą podpowiedzieć swoim pracownikom, gdzie mogą szukać informacji o ofercie banków.

Różne szacunki

Zakład Ubezpieczeń Społecznych twierdzi, że zbiera składki od ok. 483 tys. Ukraińców zatrudnionych w Polsce w różnej formie (umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie).

Wg danych podawanych przez banki, obywatele Ukrainy mają założonych w polskich bankach ok. 260 tys. kont.

Do tego dochodzą informacje z branży motoryzacyjnej i z rynku nieruchomości, że coraz więcej przybyszów zza wschodniej granicy kupuje w Polsce samochody i mieszkania. Można więc domniemywać, że przynajmniej część z Was zamierza związać się z Polską na dłużej, być może nawet na zawsze. Narodowy Bank Polski przewiduje, że co roku ok. 200 tys. z Was będzie się osiedlało w naszym kraju.

Praktyczny przewodnik po polskiej bankowości

Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak działające w Polsce banki przygotowały się na obsługę nowej, licznej rzeszy klientów. Sprawdziliśmy otwartość banków na kontakty z Wami, przeanalizowaliśmy te elementy ich ofert, które mogą być Wam przydatne.

Z tekstu „Jak banki przygotowały się na obsługę Ukraińców” dowiecie się, w których instytucjach możecie liczyć na obsługę w języku ukraińskim, gdzie znajdziecie najważniejsze dokumenty i zestaw przydatnych informacji w Waszym języku. Co prawda nasze języki są dość zbliżone i porozumiewanie się nie sprawia nam kłopotów, to jednak przy podpisywaniu umów, braniu na siebie zobowiązań związanych z kartami kredytowymi, bardzo ważna jest precyzja przekazu, wskazane jest podpisywanie dokumentów w ojczystym języku.

„Czego banki wymagają od Ukraińców przy zakładaniu konta” to tekst o rekomendowanych dla Was przez banki kontach, dokumentach jakie musicie przedstawić przy otwieraniu rachunku. Dowiecie się też z niego, gdzie znajdziecie bankowość internetową lub aplikację mobilną po ukraińsku.

Z kolei w tekście „Jak przekazać pieniądze na Ukrainę” zawarliśmy informacje o proponowanych przez banki sposobach transferu środków za granicę. Napisaliśmy też, ile zapłacicie za wypłaty z bankomatów na Ukrainie posługując się kartami debetowymi wydanymi przez polskie banki.

Zapraszamy do lektury.