Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy powstał w 1990 r. Jego akcjonariuszami są Poczta Polska S.A. oraz PKO BP S.A. Bank stawia na to, co polskie, dlatego znajdziemy tu konta i lokaty prowadzone w złotówkach, a nie w innych walutach. Strategią banku jest zapewnianie klientom możliwie szerokiego dostępu do usług, co jest możliwe dzięki rozbudowanej sieci ok. 4,7 tysięcy urzędów pocztowych. Bank posiada również 190 placówek własnych.

Bank Pocztowy

Informacje o Bank Pocztowy

Prezes zarządu:

Jakub Słupiński

Siedziba:

Bydgoszcz 85-959, ul. Jagiellońska 17

Data założenia:

1990 r.

Infolinia - klienci indywidualni

801 100 500 lub 52 34 99 499

Kapitał zakładowy:

110 133 000 zł

Infolinia - mikro i małe firmy

801 100 500 lub 52 34 99 499

NIP:

5540314271

Kod BIC/Swift:

POCZPLP4

Oferta Banku Pocztowego jest prosta i przejrzysta, obejmuje rachunki dla osób fizycznych i przedsiębiorstw, karty kredytowe, zagraniczne przekazy pieniężne, kredyty gotówkowe i hipoteczne, depozyty i konta oszczędnościowe, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia. Bank prowadzi również działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.

Bank Pocztowy – propozycje dla klientów indywidualnych

Dla klientów detalicznych bank przygotował uniwersalny rachunek - Konto w Porządku - w trzech wariantach wiekowych. Poszczególne ROR-y różnią się wysokością opłat i są dedykowane nieco innym grupom klientów. Co ciekawe, wybór wersji konta jest dokonywany automatycznie po weryfikacji daty urodzenia klienta.

Konto w Porządku Start to bezwarunkowo bezpłatny rachunek przeznaczony dla osób w wieku 13-25 lat. Jego posiadacze nie zapłacą za przelewy internetowe i obsługę karty, będą mogli też za darmo wypłacić gotówkę ze wszystkich bankomatów w sieci Planet Cash.

Konto w Porządku (standardowa wersja rachunku) adresowane jest do klientów między 26. a 64. rokiem życia. Również ten wariant ROR-u prowadzony jest bezpłatnie, jednak aby uniknąć opłaty za kartę, należy wykonać transakcje bezgotówkowe na określoną kwotę.

Natomiast Konto w Porządku Plus jest dedykowane osobom powyżej 65. roku życia. Prowadzenie rachunku staje się całkowicie darmowe pod warunkiem wydania do konta karty płatniczej lub co miesięcznych wpływów na renty lub emerytury z ZUS W ramach tej wersji rachunku klienci mogą skorzystać z takich udogodnień, jak możliwość dostarczenia gotówki pod wskazany adres przez listonosza czy dodatkowe bonusy za płatności kartą w placówkach pocztowych.

Warto również wspomnieć o bankowości elektronicznej Banku Pocztowego. Ciekawostką jest fakt, że bank oferuje obecnie dwa różne systemy transakcyjne: bankowość internetową Pocztowy24 oraz cyfrową platformę EnveloBanku (która docelowo ma zastąpić Pocztowy24). W ramach tej ostatniej klienci zyskują wielokanałowy dostęp do konta i powiązanych z nim produktów przez komputer, telefon, tablet oraz aplikację mobilną.

Firmowe konto w Banku Pocztowym

Bank posiada również w swojej ofercie szereg rozwiązań dla mikro, małych i średnich firm oraz klientów instytucjonalnych (w tym z obszaru mieszkalnictwa).

Pocztowe Konto Firmowe jest przeznaczone dla przedsiębiorców prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, spółek cywilnych, rolników trudniący się działalnością wytwórczą, a także przedstawicieli tak zwanych wolnych zawodów. Wśród usług finansowych powiązanych z rachunkiem możemy wyróżnić takie udogodnienia, jak mikrofaktoring, limit debetowy, terminale płatnicze, lokaty i firmowe konto oszczędnościowe. Bank udostępnia również kredyty obrotowe i inwestycyjne zabezpieczone Gwarancjami de minimis.

Sesje Elixir w Bank Pocztowy

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

8:00

12:00

14:30

Sesje przychodzące

11:00

15:00

17:30

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

8:00

11:00

12:00

15:00

14:30

17:30

Konta bankowe: Bank Pocztowy