Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy powstał w 1990 r. Jego akcjonariuszami są Poczta Polska S.A. oraz PKO BP S.A. Bank stawia na to, co polskie, dlatego znajdziemy tu konta i lokaty prowadzone w złotówkach, a nie w innych walutach. Strategią banku jest zapewnianie klientom możliwie szerokiego dostępu do usług, co jest możliwe dzięki rozbudowanej sieci ok. 4,7 tysięcy urzędów pocztowych. Bank posiada również 190 placówek własnych.

Bank Pocztowy

Informacje o Bank Pocztowy

Siedziba:

Bydgoszcz

Data założenia:

1990 r.

Kapitał zakładowy:

110 133 000 zł

Oferta Banku Pocztowego jest prosta i przejrzysta, obejmuje rachunki dla osób fizycznych i przedsiębiorstw, karty kredytowe, zagraniczne przekazy pieniężne, kredyty gotówkowe i hipoteczne, depozyty i konta oszczędnościowe, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia. Bank prowadzi również działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.

Bank Pocztowy – propozycje dla klientów indywidualnych

Dla klientów detalicznych bank przygotował trzy różne konta osobiste: Bliskie Konto Pocztowe, Pocztowe Konto Bez Ograniczeń oraz Pocztowe Konto Aktywny Nestor. Poszczególne rachunki różnią się wysokością opłat i są dedykowane nieco innym grupom klientów.

Bliskie Konto Pocztowe to rachunek, który staje się darmowy przy aktywnym posługiwaniu się kartą. Jeżeli w danym miesiącu wykonamy transakcje bezgotówkowe na określoną kwotę, bank nie pobierze prowizji za prowadzenie rachunku. Darmowa jest również obsługa karty płatniczej i krajowe przelewy internetowe.

Z kolei Pocztowe Konto Bez Ograniczeń charakteryzuje się sztywną opłatą za prowadzenie rachunku. W zamian bank oferuje darmową kartę, bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce, wpłaty i wypłaty gotówki w okienkach Poczty Polskiej oraz w placówkach banku. Z prowizji zwolnione są również przelewy krajowe (w tym dowolna liczba przelewów natychmiastowych), zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Natomiast Konto Aktywny Nestor jest dedykowane osobom powyżej 60. roku życia. Prowadzenie rachunku staje się całkowicie darmowe, jeżeli na konto wpływa co miesiąc renta lub emerytura.

Wszystkie rachunki umożliwiają skorzystanie z unikalnej na rynku usługi, polegającej na dostarczeniu gotówki do domu przez listonosza.

Warto również wspomnieć o bankowości elektronicznej Banku Pocztowego. Ciekawostką jest fakt, że bank oferuje obecnie dwa różne systemy transakcyjne: bankowość internetową Pocztowy24 oraz cyfrową platformę EnveloBanku (która docelowo ma zastąpić Pocztowy24). W ramach tej ostatniej klienci zyskują wielokanałowy dostęp do konta i powiązanych z nim produktów przez komputer, telefon, tablet oraz aplikację mobilną.

Firmowe konto w Banku Pocztowym

Bank posiada również w swojej ofercie szereg rozwiązań dla mikro, małych i średnich firm oraz klientów instytucjonalnych (w tym z obszaru mieszkalnictwa).

Pocztowe Konto Firmowe jest przeznaczone dla przedsiębiorców prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, spółek cywilnych, rolników trudniący się działalnością wytwórczą, a także przedstawicieli tak zwanych wolnych zawodów. Wśród usług finansowych powiązanych z rachunkiem możemy wyróżnić takie udogodnienia, jak mikrofaktoring, limit debetowy, terminale płatnicze, lokaty i firmowe konto oszczędnościowe. Bank udostępnia również kredyty obrotowe i inwestycyjne zabezpieczone Gwarancjami de minimis.

Sesje Elixir w Bank Pocztowy

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

8:00

12:00

14:30

Sesje przychodzące

11:00

15:00

17:30

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

8:00

11:00

12:00

15:00

14:30

17:30

Konta bankowe: Bank Pocztowy