Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Z Apple Pay można już korzystać w Polsce! W których bankach?

Z Apple Pay można już korzystać w Polsce! W których bankach?
Spis treści

W skrócie: Apple Pay jest tym, czym Google Pay dla posiadaczy telefonów z Androidem. Jest to usługa umożliwiająca dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem. Innymi słowy, ze swojego iPhone’a będziesz mógł teraz korzystać dokładnie tak, jak z karty płatniczej z funkcją zbliżeniową. Do tego usługa Wallet umożliwia szybkie i bezpieczne transakcje w Internecie oraz w aplikacjach mobilnych.

Z Apple Pay możesz korzystać nie tylko na iPhoneie, ale także na iPadzie, zegarku Apple Watch oraz w przeglądarce Safari na MacBooku. W jaki sposób? Opracujemy na ten temat osobny tekst, a na ten moment polecamy filmik instruktażowy od Apple:

O wprowadzeniu Apple Pay w Polsce mówiło się już od dawna, jednak banki uparcie milczały i nie potwierdzały żadnych informacji na ten temat. W końcu uznano, że rosnąca popularność smartfonów od Apple’a na naszym rynku pozwala na uruchomienie usługi i od dziś oficjalnie jest ona dostępna w Polsce.

Banki oferujące płatności Apple Pay

Aktualnie z usługi mogą korzystać posiadacze kart wydanych przez następujące instytucje:

  • Alior Bank,
  • BGŻ BNP Paribas,
  • BZ WBK,
  • Getin Bank,
  • mBank,
  • Nest Bank,
  • Pekao,
  • Raiffeisen Polbank,
  • T-Mobile Usługi Bankowe.

Jak widać, lista banków oferujących od teraz dokonywanie płatności Apple Pay już teraz jest dość długa. Warto tu wspomnieć, że w Pekao Apple Pay można powiązać z aplikacją PeoPay. W PeoPay aktywujemy Apple Wallet i jako powiązaną wybieramy aplikację PeoPay. Nie trzeba wtedy posiadać karty płatniczej, a transakcje będą rozliczane w ramach limitu aplikacji PeoPay.

Promocje bankowe za płatności Apple Pay

Co więcej, możemy się spodziewać kilku prostych promocji opartych o te usługę.

Pierwszą akcję zdążył już odpalić mBank, który za dwie płatności zbliżeniowe dokonane dzięki Apple Pay wypłaca 20 zł łatwej premii.

Posiadacze iPhone’ów nie będą „dyskryminowani”

Włączenie Apple Pay do oferty funkcjonujących w Polsce banków to niewątpliwie dobra informacja dla posiadaczy iPhone’ów. Dotychczas byli oni w pewnym stopniu „dyskryminowani” brakiem możliwości dokonywania mobilnych płatności zbliżeniowych, do których korzystający z Androida zdążyli już przywyknąć.

Cierpliwość jednak popłaca i teraz to właśnie „iPhone’owcy” będą mogli liczyć na wysyp ofert promocyjnych związanych z transakcjami mobilnymi. Będziemy trzymać rękę na pulsie i oczywiście poinformujemy Was o najciekawszych akcjach.