Z Apple Pay można już korzystać w Polsce! W których bankach?

Z Apple Pay można już korzystać w Polsce! W których bankach?

W naszym kraju większość mobilnych systemów operacyjnych na rynku wciąż operuje na Androidzie. Pozostający w mniejszości posiadacze iPhone’ów mogli się dotychczas czuć nieco pomijani przez banki oferujące mobilne płatności zbliżeniowe. To się jednak zmienia, gdyż w Polsce właśnie wystartowała usługa Apple Pay.

W skrócie: Apple Pay jest tym, czym Google Pay dla posiadaczy telefonów z Androidem. Jest to usługa umożliwiająca dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem. Innymi słowy, ze swojego iPhone’a będziesz mógł teraz korzystać dokładnie tak, jak z karty płatniczej z funkcją zbliżeniową. Do tego usługa Wallet umożliwia szybkie i bezpieczne transakcje w Internecie oraz w aplikacjach mobilnych.

Z Apple Pay możesz korzystać nie tylko na iPhone'ie, ale także na iPadzie, zegarku Apple Watch oraz w przeglądarce Safari na MacBooku. W jaki sposób? Opracujemy na ten temat osobny tekst, a na ten moment polecamy filmik instruktażowy od Apple:

O wprowadzeniu Apple Pay w Polsce mówiło się już od dawna, jednak banki uparcie milczały i nie potwierdzały żadnych informacji na ten temat. W końcu uznano, że rosnąca popularność smartfonów od Apple’a na naszym rynku pozwala na uruchomienie usługi i od dziś oficjalnie jest ona dostępna w Polsce.

Banki oferujące płatności Apple Pay

Aktualnie z usługi mogą korzystać posiadacze kart wydanych przez następujące instytucje:

  • Alior Bank,
  • BGŻ BNP Paribas,
  • BZ WBK,
  • Getin Bank,
  • mBank,
  • Nest Bank,
  • Pekao,
  • Raiffeisen Polbank,
  • T-Mobile Usługi Bankowe.

Jak widać, lista banków oferujących od teraz dokonywanie płatności Apple Pay już teraz jest dość długa. Warto tu wspomnieć, że w Pekao Apple Pay można powiązać z aplikacją PeoPay. W PeoPay aktywujemy Apple Wallet i jako powiązaną wybieramy aplikację PeoPay. Nie trzeba wtedy posiadać karty płatniczej, a transakcje będą rozliczane w ramach limitu aplikacji PeoPay.

Promocje bankowe za płatności Apple Pay

Co więcej, możemy się spodziewać kilku prostych promocji opartych o te usługę.

Pierwszą akcję zdążył już odpalić mBank, który za dwie płatności zbliżeniowe dokonane dzięki Apple Pay wypłaca 20 zł łatwej premii. Drugą - BGŻ BNP Paribas - do zdobycia jest 2x50 zł na Allegro - szczegóły opisaliśmy tutaj.

Posiadacze iPhone’ów nie będą „dyskryminowani”

Włączenie Apple Pay do oferty funkcjonujących w Polsce banków to niewątpliwie dobra informacja dla posiadaczy iPhone’ów. Dotychczas byli oni w pewnym stopniu „dyskryminowani” brakiem możliwości dokonywania mobilnych płatności zbliżeniowych, do których korzystający z Androida zdążyli już przywyknąć.

Cierpliwość jednak popłaca i teraz to właśnie „iPhone’owcy” będą mogli liczyć na wysyp ofert promocyjnych związanych z transakcjami mobilnymi. Będziemy trzymać rękę na pulsie i oczywiście poinformujemy Was o najciekawszych akcjach.

Z ostatniej chwili

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.