Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Moje ING mobile. Aplikacja ING Banku Śląskiego

Ocena:
Logowanie, ekran startowy:
Transakcje (przelewy, płatności):
Ustawienia konta i karty:
Przydatne lub unikalne funkcje:
Wygoda:

Zalety:

Do 250 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct w ING Banku Śląskim + 8% na koncie oszczędnościowym
Trwa do: 30.03.2023
  • pełen wachlarz opcji związanych z przelewami i płatnościami
  • szerokie możliwości zarządzania produktami
  • unikalne funkcje, np. podgąd stanu kont w innych bankach

Wady:

  • brak możliwości personalizacji wyglądu aplikacji, np, zmiany tła i kolorów

Opinia eksperta

Aplikacja Moje ING mobile to narzędzie, w którym trudno znaleźć jakiekolwiek mankamenty. Jej zaletą są przede wszystkim liczne funkcjonalności, których nie oferują inne aplikacje. Wyzwaniem może okazać się jedynie „połapanie się” we wszystkich funkcjach, choć apka jest raczej intuicyjna w obsłudze.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Nie tylko promocje z atrakcyjnymi premiami i wysokie stawki oprocentowania na kontach oszczędnościowych są tym, co przyciąga do oferty konkretnego banku. Funkcjonujące dziś instytucje rozumieją, że w walce o klienta ważne jest utrzymanie wysokiego poziomu usług na każdej płaszczyźnie działalności, także w zyskującej coraz większe znaczenie bankowości mobilnej.

Przykładem takiego podejścia jest właśnie ING Bank Śląski S.A. Aplikacja Moje ING mobile to aktualny lider naszego rankingu. Teraz pora na dowody, że rzeczywiście na ten tytuł zasługuje. Czy w aplikacji znajdziemy jakieś braki lub choćby drobne niedociągnięcia?

Pełna analiza aplikacji Moje ING mobile ING Banku Śląskiego


Aplikacja mobilna ING Banku Śląskiego w pigułce

Logowanie i ekran startowy

ING Bank Śląski oferuje użytkownikom systemu bankowości mobilnej zarówno podstawowe (kod PIN), jak i najnowsze metod logowania do aplikacji mobilnej, czyli odcisk palca i logowanie skanem twarzy.

Aplikację ING na telefon wyróżnia też fakt, że wiele jej funkcji dostępnych jest jeszcze przed zalogowaniem. Na ekranie startowym możesz podejrzeć stan konta, wygenerować kod Blik, zlecić przelew na telefon, dodać paragon, znaleźć drogę do najbliższego oddziału lub bankomatu, nawiązać kontakt z bankiem oraz uzyskać pomoc (widoczne skróty można modyfikować). Przed logowaniem nie sprawdzimy natomiast historii ostatnio wykonanych operacji.

Aplikacja mobilna Moje ING mobile. Ekran startowy
Kliknij, aby powiększyć

Z ekranem startowym związana jest też coraz powszechniejsza na rynku funkcjonalność; mianowicie, możesz do niego dodać także podgląd salda na Twoich kontach… w innych bankach. Skorzystanie z tej możliwości wymaga potwierdzenia w systemie bankowości elektronicznej banków, w którym posiadasz rachunki. Aktualnie opcja jest dostępna dla kont w Banku Millennium, mBanku, PKO BP, Banku Pekao, Santander Bank Polska, BNP Paribas i Alior Banku, a kolejne instytucje wkrótce dołączą do tej listy.

Transakcje (przelewy, płatności)

Z aplikacją mobilną ING możesz zlecić dowolny przelew, w tym także natychmiastowy, walutowy i podatkowy. Operacje wykonywane w bankowości internetowej na komputerze potwierdzisz przy pomocy powiadomienia na telefonie (mobilna autoryzacja).

Dodatkowo z poziomu Mojego ING mobile masz dostęp do funkcji związanych ze wspomnianym już Blikiem (kod, płatności zbliżeniowe, możliwość zlecenia przelewu na telefon oraz wysłania prośby o przelew / podzielenia rachunku). Możesz też spłacać kartę kredytową, a wachlarz dostępnych opcji związanych z transakcjami uzupełniają doładowanie Netflixa, Spotify (czy innych platform multimedialnych) oraz oczywiście telefonu na kartę. Aplikacja w czytelny sposób podsumowuje wydatki w bieżącym miesiącu, dzieląc je również na kategorie.

Ustawienia konta i aplikacji

W bankowości mobilnej ING Banku Śląskiego dokonasz wszystkich najpotrzebniejszych zmian ustawień posiadanych produktów. Bez problemu zastrzeżesz kartę lub zablokujesz ją na pewien czas. Nie tylko sprawdzisz, ale także zmienisz obowiązujące limity transakcyjne, jak również PIN do autoryzacji transakcji kartą.

W aplikacji Moje ING mobile dokonasz transakcji wymiany waluty, zakupisz ubezpieczenie, skorzystasz z usług e-administracji, a także złożysz wniosek o kolejne produkty oszczędnościowe i kredytowe.

Co do ustawień samej aplikacji banku, to można w niej ustawić powiadomienia PUSH o zdarzeniach dotyczących wybranych produktów.

Przydatne i unikalne funkcje

Bankowość mobilna ING dostarcza co najmniej kilku ciekawych, dodatkowych funkcjonalności, których część jest absolutnie unikatowa na rynku. Część z nich wpływa pozytywnie na wygodę użytkowania, a inne sprawiają po prostu, ze jest to w pełni bezpieczna aplikacja.

Na uwagę zasługuje chociażby dostęp do Celów Oszczędnościowych oraz możliwość zapisania zdjęcia paragonu. Aplikację bankową w ING Banku Śląskim wyróżnia też Klawiatura Moje ING – przydatne narzędzie umożliwiające szybkie i – co ważne – bezpieczne zlecanie przelewów i dokonywanie płatności bez uruchamiania aplikacji, np. w komunikatorach.

Kolejna interesująca, wspomniana już funkcja to podgląd stanu Twojego konta w innym banku. Tym samym z poziomu aplikacji możesz podejrzeć saldo na wszystkich Twoich rachunkach, a nawet zlecić z nich przelew!

ING Bank Śląski wdrożył też w swoim systemie bankowości elektronicznej biometrię behawioralną, choć póki co w ramach pilotażu. To dodatkowe zabezpieczenie, które opiera się na "śledzeniu" przez system aktywności klienta, np. szybkości pisania na klawiaturze. Po stworzeniu unikalnego i trudnego do podrobienia profilu użytkownika każde nietypowe użycie aplikacji / serwisu transakcyjnego zostanie w przyszłości szybko wychwycone (weryfikacja behawioralna).

Mało? Dodajmy jeszcze możliwość obsługi głosowej przy pomocy Asystenta Google, dzięki któremu zlecisz szybki przelew, sprawdzisz saldo czy wygenerujesz kod Blik oraz szybkie i wygodne płatności na autostradach (Autopay).

Wygoda korzystania z aplikacji

Moje ING mobile jest dość prosta i intuicyjna w obsłudze, zwłaszcza po uporządkowaniu przez bank opcji związanych z ustawieniami oraz czytelnym pogrupowaniu usług. Użytkownicy bankowości mobilnej mogą doświadczyć drobnych spowolnień (zwłaszcza przy ładowaniu ekranu głównego zaraz po zalogowaniu), ale nie są one na tyle częste, by znacząco wpływały na komfort korzystania. Należy wręcz uznać, że aplikacja działa dość stabilnie jak na ilość funkcji i możliwość, które proponuje.

W kontekście wygody otrzymujemy wszystko to, czego moglibyśmy oczekiwać od dobrej bankowości mobilnej, a więc możliwości skopiowania oraz wysłania numeru rachunku oraz nawiązania kontaktu z bankiem (również w formie czatu) w celu uzyskania potrzebnej informacji lub wsparcia. Po wyjściu z aplikacji zostaniesz z niej automatycznie wylogowany.

Aplikacja Moje ING mobile – jak zacząć z niej korzystać?

Jeśli jesteś zainteresowany korzystaniem z bankowości mobilnej ING, potrzebujesz produktu od tego banku. Najbardziej oczywistym wyborem będzie otwarcie rachunku osobistego, choćby podstawowego Konta z Lwem Direct. Jego prowadzenie jest darmowe, zaś z miesięcznej opłaty za kartę z funkcją wielowalutową zwalnia standardowa aktywność w posługiwaniu się „plastikiem”.

Warto dodać, że konto wygląda szczególnie interesująco z punktu widzenia oszczędzających, a to za sprawą popularnego Otwartego Konta Oszczędnościowego z atrakcyjnym oprocentowaniem dla tzw. nowych środków. Właściwie do skorzystania z tej oferty nie potrzebujesz nawet rachunku osobistego. Przyda się on za to w przypadku rachunku do automatycznego oszczędzania Smart Saver, na który będą trafiały “resztki” z zakupów.

Zapoznaj się z analizą Konta z Lwem Direct. Dobra wiadomość: prawdopodobnie będziesz mógł liczyć na premię za konto osobiste, a o szczegółach promocji również poczytasz we wspomnianym tekście.

Po otrzymaniu dostępu do bankowości pobierz aplikację Moje ING mobile ze sklepu Google Play (w przypadku Androida w minimalnej wersji zależnej od urządzenia) lub App Store (urządzenia z systemem iOS), zainstaluj ją i przejdź przez prosty proces aktywacji. Przygotuj wcześniej login i hasło do bankowości internetowej oraz numer PESEL. Aktywacja polega na powiązaniu aplikacji z urządzeniem oraz nadaniu czterocyfrowego PIN-u do logowania. Rzecz jasna później będziesz mógł ustawić logowanie biometryczne.

To wszystko – od teraz masz już bank onilne, z którego usług możesz korzystać w dowolnym momencie i w każdym miejscu z dostępem do Internetu.

Użytkowników aplikacji Moje ING mobile zachęcamy oczywiście do dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.