Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Aplikacja mobilna mBank

Ocena:
Logowanie, ekran startowy:
Transakcje (przelewy, płatności):
Ustawienia konta i karty:
Przydatne lub unikalne funkcje:
Wygoda:

Zalety:

370 zł za eKonto osobiste w mBanku + 100 zł za eKonto dla dziecka + 8% na rachunku Moje cele
Trwa do: 27.09.2023
  • szeroki wachlarz opcji związanych z przelewami i płatnościami
  • szerokie możliwości zarządzania kontem i aplikacją
  • Cele Oszczędnościowe

Wady:

  • brak możliwości zakupu biletu komunikacji miejskiej, opłacenia parkingu czy doładowania gier i multimediów

Opinia eksperta

mBank oferuje jedną z najlepszych bankowości mobilnych na rynku. Jej główną zaletą jest przejrzystość, która w połączeniu z licznymi funkcjonalnościami musiała przynieść efekt w postaci przyjaznej dla użytkowników aplikacji.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

O mBanku piszemy najczęściej w kontekście promocji kont osobistych i firmowych, czasem też produktów oszczędnościowych. Choć zawsze miło zgarnąć premię, to chodzi przecież o to, by korzystanie z usług banku było łatwe i przyjemne przez cały czas, także wtedy, gdy po promocyjnym zastrzyku gotówki zostaną już tylko wspomnienia.

Na szczęście mBank robi bardzo wiele, by jego klienci mogli swobodnie korzystać z jego usług zdalnie, w dowolnym miejscu i czasie – zarówno z poziomu internetowego serwisu transakcyjnego, jak i aplikacji mobilnej. W tym tekście skupimy się na tej ostatniej.

Pełna analiza aplikacji mBank


Aplikacja mobilna mBank w pigułce

Logowanie i ekran startowy

Bank oferuje użytkownikom bankowości mobilnej tradycyjną metodę logowania (PIN), a jako alternatywę – metody oparte o rozwiązania biometryczne (odcisk palca, Face ID, tęczówka oka), które mają coraz szersze zastosowanie w technologii mobilnej.

Na ekranie startowym – a więc widocznym jeszcze przed zalogowaniem – możesz ustawić podgląd stanu konta, a także szybko wygenerować kod Blik.

Transakcje (przelewy, płatności)

Z poziomu aplikacji mBank na komórkę z łatwością wykonasz przelew; i to nie tylko zwykły, ale również natychmiastowy, walutowy (SEPA) i podatkowy. Z kolei operacje zlecone przez system bankowości internetowej zatwierdzić w telefonie przy pomocy mobilnej autoryzacji, która w powszechnej opinii gwarantuje największe bezpieczeństwo. Transakcje możesz też potwierdzać biometrycznie – odciskiem palca lub skanem twarzy.

Oprócz wspomnianego już kodu Blik mBank mobilny daje możliwość skorzystania z kolejnych praktycznych funkcji Blika, a mianowicie płatności zbliżeniowych (i to nawet w obcych walutach!) i przelewów na telefon. Co więcej, nie dość, że zlecisz taki przelew, to do tego możesz wysłać innej osobie prośbę o jego wykonanie. To całkiem przydatne np. gdy organizujesz zbiórkę wśród znajomych albo jesteś z przyjaciółmi w restauracji i chcecie rozliczyć się między sobą ze swojej części rachunku.

Jeśli chodzi o funkcjonalności w zakresie transakcji internetowych, to nie zapominajmy też o opcji doładowania telefonu na kartę, wygodnego opłacania rachunków i zaplanowania płatności (Asystent płatności).

Ustawienia konta i aplikacji

Dzięki aplikacji mBanku klienci mogą dokonywać zmian najważniejszych ustawień swoich produktów i kart z poziomu urządzenia mobilnego. Możliwa jest zatem m.in. zmiana limitów i PIN-u karty, jej zastrzeżenie oraz tymczasowa blokada. To ostatnie przyda się szczególnie, gdy jesteś zmuszony zostawić portfel w depozycie albo w szafce na basenie, siłowni czy innym miejscu.

Kliknij, aby powiększyć
Aplikacja mBank, blokada karty. Źródło: mBank.

Jeśli interesują Cię kolejne produkty, to zawnioskujesz o nie także przez telefon, wypełniając wniosek przez aplikację mobilną mBanku.

Szczególnie należy docenić możliwość dokonania operacji wymiany walut, która – naszym zdaniem – w aplikacjach bankowych wciąż jest dostępna zdecydowanie zbyt rzadko.

Przydatne lub unikalne funkcjonalności

Dostęp do środków i ustawień produktów to dla wielu klientów za mało. mBank dobrze o tym wie i dlatego kusi dodatkowymi funkcjonalnościami tych, którzy oczekują czegoś „ekstra”.

W bankowości mobilnej mBanku możesz w razie konieczności zastrzec nie tylko kartę, ale również utracony dokument. Mało? Aplikacja ułatwi odkładanie pieniędzy na wakacje, remont czy droższy zakup (Cele).

Co jeszcze oferuje mBank mobilny?

Specjalnie dla swoich klientów bank oferuje również udział w programie mOkazje, w ramach którego korzystasz ze zwrotów za zakupy u partnerów. W aplikacji łatwo sprawdzisz, gdzie możesz liczyć na zwrot.

Podróżnicy skorzystają z opcji czasowego blokowania transakcji zagranicznych, np. płatności kartą lub wypłat z bankomatów (z usługą DCC lub opłatą surcharge). Dzięki temu unikną kosztów związanych z przewalutowaniem naliczanych przez niektórych operatorów maszyn za granicą.

Mało? Inwestorzy mają możliwość zarządzania portfelem funduszy inwestycyjnych w aplikacji. mBank pozwala też na „śledzenie” statusu wysyłki karty z poziomu telefonu.

Wygoda korzystania z aplikacji

Kluczowa w ocenie aplikacji bankowej jest wygoda. Korzystanie z nawet najbardziej funkcjonalnej apki może przysporzyć frustracji, jeśli jednocześnie będzie się ona często zawieszać lub wyświetlać komunikaty o błędach.

Na szczęście wspomniane problemy nie dotyczą bankowości mobilnej mBanku. Aplikacja działa płynnie. Co równie istotne, jest intuicyjna w obsłudze i oferuje użytkownikom spory komfort korzystania.

Przykłady? Jeśli musisz wysłać swój numer rachunku innej osobie, możesz go skopiować lub udostępnić kod QR. Gdy poszukujesz oddziału lub bankomatu, aplikacja również będzie pomocna. A gdy będziesz chciał nawiązać kontakt z bankiem, do wyboru masz połączenie telefoniczne, czat, a nawet wideorozmowę. Nie musisz też pamiętać o każdorazowym wylogowaniu z aplikacji, gdyż nastąpi ono automatycznie.

Google Pay, Apple Pay… mBank oferuje pełen wachlarz płatności mobilnych

Wspomnijmy jeszcze o czymś, co – choć nie dotyczy bezpośrednio samej aplikacji – to jednak ma z pewnością duże znaczenie dla klientów chętnie korzystających z nowoczesnych rozwiązań w bankowości. Jeśli aplikacja mBank jest dla nich niewystarczającym powodem do otwarcia konta lub innego produktu w tym banku, to może przekona ich bogaty wachlarz oferowanych płatności mobilnych.

Klienci mogą nie tylko płacić popularnym Blikiem, ale również zbliżeniowo telefonem (Google Pay i Apple Pay). mBank udostępnia też płatności zegarkiem (Garmin Pay, Fitibit Pay). Instytucja należy do grona zaledwie kilku banków, która udostępnia wszystkie wspomniane metody.

Aplikacja mBank – opinie. Jak zacząć korzystać?

Jak oceniana jest aplikacja mBank? Opinie w głównych sklepach z aplikacjami są w większości pozytywne. Wystarczy wspomnieć, że średnia ocen w Google Play to obecnie 4,6 gwiazdki, a w App Store – aż 4,8. My również doceniamy zalety apki, o czym świadczy wysoka pozycja w rankingu.

Co zrobić, by zacząć korzystać z bankowości mobilnej mBanku? Przede wszystkim potrzebujesz któregoś z jego produktów, chociażby standardowego eKonta osobistego. Jest to rachunek prowadzony za bezwarunkowe 0 zł, a opłaty za kartę unikniesz po wykonaniu zaledwie jednej transakcji w danym miesiącu. Konto daje też dostęp do kilku ciekawych, dodatkowych usług. Podpowiedź: zwróć uwagę, czy konto nie jest aktualnie objęte promocją z premią za otwarcie ;)

Aby korzystać z aplikacji, pobierz mBank mobilny na urządzenie z systemem operacyjnym Android lub iOS. Po jej zainstalowaniu na telefonie musisz połączyć ją z kontem. W tym celu konieczne będzie podanie nr PESEL i nazwiska panieńskiego matki. Następnie wpisz 4-cyfrowy kod dostępu, który usłyszysz w wiadomości głosowej.

Kolejne etapy to zalogowanie do aplikacji tym samym hasłem, którego używasz przy logowaniu do serwisu transakcyjnego, podanie 8 środkowych cyfr z numeru karty oraz nadanie PIN-u do apki (później będziesz mógł ustawić którąś z biometrycznych metod logowania). Przejście całego procesu skutkuje pomyślną aktywacją – odtąd możesz w pełni korzystać z bankowości mobilnej.

Korzystasz już z aplikacji mBanku i chciałbyś podzielić się swoimi wrażeniami? Napisz w komentarzu!

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.