Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Aplikacja Getin Mobile

Ocena:
Logowanie, ekran startowy:
Transakcje (przelewy, płatności):
Ustawienia konta i karty:
Przydatne lub unikalne funkcje:
Wygoda:

Zalety:

50 zł dla poleconego i nawet 800 zł dla obecnych klientów w XIII edycji programu poleceń Getin Banku
Trwa do: 30.11.2021
  • wiele dostępnych metod logowania i skrótów widocznych przed zalogowaniem
  • szerokie możliwości zarządzania kontem i aplikacją
  • Cele Oszczędnościowe

Wady:

  • brak usługi wymiany walut

Opinia eksperta

Aplikacja Getin Mobile oferuje całkiem sporo przydatnych funkcji ułatwiających codzienne korzystanie z bankowości. Layout być może nie jest szczególnie interesujący, ale za to czytelny. Apka z całą pewnością może być kolejnym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z produktów Getin Banku.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Ci z Was, którzy korzystają z Konta Proste Zasady, a może trzymają oszczędności na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, z pewnością się z tym zgodzą. Pod względem oferowanych funkcjonalności bankowość mobilna Getin Banku wcale nie ustępuje znacząco od najlepszych aplikacji na rynku.

Wiadomo jednak, że liczne funkcje to nie wszystko. Trzeba jeszcze zadbać o to, by było one „podane” w przyjaznej formie tak, by korzystanie z apki było łatwe i przyjemne. W tym tekście szczegółowo ocenimy aplikację Getin Bank Mobile, zarówno pod kątem jej możliwości, jak i wygody użytkowników.

Pełna analiza aplikacji Getin Mobile Getin Banku


Getin Bank Mobile w pigułce

Logowanie i ekran startowy

Już na etapie logowania Getin Bank pozytywnie zaskakuje ilością dostępnych metod. Poza tradycyjnym PIN-em do wyboru mamy również wzór i logowanie biometryczne (odcisk palca / skan twarzy).

Przed zalogowaniem możesz wygenerować kod Blik, nawiązać kontakt z bankiem oraz znaleźć najbliższą placówkę lub bankomat. Jeśli chcesz, w ustawieniach ekranu startowego ustaw szybki podgląd stanu konta (procentowy lub kwotowy), a nawet szczegółów ostatnio wykonanej transakcji.

Aplikacja Getin Mobile. Ekran startowy
Kliknij, aby powiększyć
Aplikacja Getin Mobile. Ekran startowy. Źródło: Getin Bank.

Transakcje (przelewy, płatności)

Przelewy zwykłe, natychmiastowe (Express Elixir) i podatkowe – wszystkie te operacje bez problemu zlecisz z poziomu telefonu. Z kolei operacje zlecone w bankowości internetowej Getin Banku zatwierdzisz w aplikacji dzięki mobilnej autoryzacji (może być ona aktywna na więcej niż jednym urządzeniu mobilnym). Bank umożliwia również doładowanie telefonu na kartę oraz wygodne opłacanie rachunków.

Kod Blik to nie jedyna usługa związana z tym systemem płatności oferowana przez aplikację. Kolejną jest niemal tak samo popularny przelew na telefon Blik. Masz możliwość wysłania prośby o taki przelew, a także podziału rachunku, również w ramach płatności Blik.

Historia operacji jest czytelna i można ją dowolnie filtrować. Niezłym rozwiązaniem jest prezentowanie na ekranie głównym przychodów i wydatków w formie czytelnego bilansu (Mój Bilans).

Ustawienia konta i aplikacji

Aplikacja mobilna Getin Banku pozwala na zarządzanie posiadanymi w banku produktami. Użytkownicy aplikacji mogą zastrzec kartę, a także zmienić PIN oraz związane z nią limity transakcyjne.

Wnioskowanie o nowe produkty także jest możliwe z poziomu bankowości mobilnej. W aplikacji złożysz wniosek o lokatę, kredyt, a nawet ubezpieczenie domu lub mieszkania i turystyczne.

Choć Getin Bank nie udostępnia w apce operacji wymiany walut, to przynajmniej masz stały dostęp do tabeli obowiązujących w danym momencie kursów.

Co do ustawień samej aplikacji, to możesz chociażby dowolnie zmieniać skróty dostępne na ekranie głównym, a także zarządzać otrzymanymi powiadomieniami PUSH.

Przydatne lub unikalne funkcjonalności

Getin Bank nie ogranicza się do typowych funkcji oferowanych także przez aplikacje innych banków. Klienci mogą liczyć na kilka całkiem przydatnych udogodnień, z których co najmniej jedno jest na rynku prawdziwą rzadkością.

Zacznijmy od najbardziej unikalnego rozwiązania, jakim jest Sejf. Narzędzie jest tym, na co wskazuje jego nazwa – wirtualnym sejfem, do którego możesz „włożyć” dowolną ilość środków spośród dostępnych na koncie. Spowoduje to tymczasową blokadę określonej kwoty, co stanowi rodzaj zabezpieczenia przed jej pochopnym wydaniem lub wypłatą przez oszusta. Sejf całkiem skutecznie rekompensuje więc brak funkcji czasowej blokady karty.

Co jeszcze oferuje aplikacja mobilna Getin Banku?

Kolejna funkcjonalność, która zasługuje na uwagę, to Twoje paragony. Posiadacze aplikacji Getin Mobile nie muszą już gromadzić papierowych dowodów zakupu, wystarczy zapisać zdjęcie paragonu. Następnie można przypisać go do transakcji, a nawet udostępnić, choćby w wiadomości SMS.

Do tego dochodzi możliwość generowania wyciągów z konta oraz rabaty. Po wyborze odpowiedniej zakładki w bocznym menu zostaniesz przekierowany na stronę z aktualnymi promocjami i zniżkami u partnerów.

Wygoda korzystania z aplikacji

Aplikacja mobilna Getin Banku zazwyczaj działa płynnie, a układ elementów jest intuicyjny. Jeśli chodzi o kolorystykę i layout, to apka prezentuje się naszym zdaniem dość… zwyczajnie (by nie powiedzieć nudno), ale po pierwsze jest to kwestia gustu, a po drugie – prostota w tym aspekcie dobrze współgra z przekazem marketingowym banku („finanse na prostych zasadach”). Nie będziemy się więc zbytnio czepiać.

Tym, co może nieco bardziej przeszkadzać, są wyskakujące kafelki, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe reklamy. Posiadają nawet charakterystyczny X w rogu umożliwiający ich zamknięcie. Choć w samym przedstawianiu oferty banku w aplikacji nie ma nic złego ani zaskakującego, to taka forma bywa lekko irytująca, np. na ekranie głównym powoduje nagłe przesunięcie całego menu w dół.

Natomiast o samych funkcjonalnościach sprzyjających wygodzie trudno powiedzieć coś złego. W aplikacji możemy skopiować i udostępnić numer rachunku, a także szybko skontaktować się z bankiem (telefonicznie). Mapa z oddziałami i bankomatami jest standardowym elementem aplikacji bankowych i tak też jest w przypadku Getin Banu.

Getin Mobile – sprawdź, jak zacząć korzystać

Osoby zainteresowane korzystaniem z pełni możliwości aplikacji mobilnej Getin Banku powinny posiadać któryś z jego produktów, choćby zwykły rachunek osobisty. Konto Proste Zasady jest darmowe już po wykonaniu jednej transakcji kartą w miesiącu. Taka transakcja pozwoli uniknąć opłaty za prowadzenie konta i korzystanie z karty. Warto dodać, że rachunek oferuje bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a także w krajach EOG (w walucie euro).

Klienci Getin Banku mają dostęp do płatności mobilnych, takich jak wspomniany już Blik, Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay. Zapłacisz więc nie tylko kartą, ale również telefonem, a nawet smartwatchem od Garmina.

Gdy będziesz już posiadaczem rachunku (lub innego produktu Getin Noble Banku, pobierz aplikację ze sklepu Google Play (urządzenia z systemem Android od wersji 5.0) lub App Store (iOS od wersji 10.3). Po zainstalowaniu zaloguj się loginem i hasłem używanym w serwisie bankowości internetowej. Nadaj 4-cyfrowy kod PIN lub utwórz wzór. Po udanym zalogowaniu będziesz mógł też wybrać którąś z metod biometrycznych – odcisk palca lub skan twarzy, choć to ostatnie jest dostępne wyłącznie dla posiadaczy urządzeń mobilnych od Apple.

Jeśli korzystasz już z aplikacji Getin Bank Mobile, podziel się swoimi uwagami i doświadczeniami w komentarzu!

O banku

Getin Bank to bank detaliczny, który jest częścią większej instytucji finansowej – Getin Noble Banku. Instytucja kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, jednak obsługuje także małe i średnie firmy, samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i korporacje.

Większościowym akcjonariuszem i właścicielem Getin Banku jest Leszek Czarnecki.