Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

GOmobile - aplikacja BNP Paribas

Ocena:
Logowanie, ekran startowy:
Transakcje (przelewy, płatności):
Ustawienia konta i karty:
Przydatne lub unikalne funkcje:
Wygoda:

Zalety:

50 zł do Żabki + nawet 500 000 zł do wygrania w loterii z DARMOWYM Kontem Otwartym na Ciebie w Banku BNP Paribas
Trwa do: 11.02.2024
  • przelewy do zdefiniowanych odbiorców jeszcze przed zalogowaniem
  • dostęp do rabatów; ukraińska wersja językowa

Wady:

  • stosunkowo niewielkie możliwości zarządzania produktami i aplikacją

Opinia eksperta

GOmobile to poprawnie zaprojektowana aplikacja, dzięki której w łatwy sposób wykonamy podstawowe operacje. Przydałoby się jednak, by oferowała ona trochę więcej ciekawych funkcji.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Od pewnego czasu bank BNP Paribas Bank Polska S.A. słynie przede wszystkim z licznych i bardzo atrakcyjnych promocji rachunku osobistego i karty kredytowej. Oferty specjalne przyciągają kolejnych klientów, a co za tym idzie – rośnie także liczba użytkowników bankowości elektronicznej, w tym serwisu bankowości internetowej GOonline oraz aplikacji GOmobile.

To właśnie na tej ostatniej skupimy się w tym tekście. Ocenimy, czy aplikacja mobilna BNP Paribas wyróżnia się na rynku w ten sam sposób, co oferowane przez bank promocje.

Pełna analiza aplikacji GOmobile BNP Paribas


Aplikacja mobilna GOmobile BNP Paribas w pigułce

Logowanie, ekran startowy

Oprócz standardowej metody przy pomocy kodu PIN (musi on mieć co najmniej 6 znaków), możliwe jest także bezpieczne logowanie do aplikacji odciskiem palca. Ta metoda dotyczy jednak wyłącznie posiadaczy telefonów wyposażonych w czytnik linii papilarnych, które na szczęście są coraz bardziej powszechne w nowszych modelach smartfonów.

Na ekranie startowym aplikacji, widocznym jeszcze przed zalogowaniem, użytkownik ma dostęp do podglądu salda rachunku; może on samodzielnie dokonać wyboru, czy wyświetlać ma się pełna kwota, czy tylko wartość procentowa. Oprócz tego dostępna jest opcja tworzenia skrótów umożliwiających szybki dostęp do jednego z „ulubionych” odbiorców (maksymalnie może ich być pięciu).

Przed zalogowaniem zobaczymy też przycisk z Blikiem, ale wygenerowanie kodu i tak możliwe będzie dopiero po logowaniu. Przed wpisaniem kodu PIN (lub zeskanowaniem odcisku palca) bez przeszkód sprawdzimy natomiast, gdzie znajduje się najbliższy oddział lub bankomat, a także kupimy bilet komunikacji miejskiej i opłacimy miejsce parkingowe.

Transakcje (przelewy, płatności)

Zasadniczo z poziomu aplikacji banku BNP Paribas (podobnie jak w systemie bankowości internetowej) możemy zlecić następujące typy przelewów: zwykły w polskiej walucie, przelew walutowy oraz natychmiastowy. Raz dokonany transfer możemy ponowić, a otrzymany – zwrócić do nadawcy. Istnieje też możliwość utworzenia szablonu przelewu oraz, standardowo, przejrzenia operacji na rachunku wraz ze szczegółowymi informacjami o każdej z nich w historii transakcji.

Aplikacja GOmobile BNP Paribas pozwala na doładowanie telefonu na kartę, wygodne opłacanie faktur dzięki zeskanowaniu kodu QR, spłatę zadłużenia na karcie kredytowej oraz dodanie karty do portfela Google Pay z poziomu aplikacji.

W aplikacji BNP Paribas zapłacisz Blikiem przy pomocy 6-cyfrowego kodu, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, a także zlecisz przelew na telefon Blik.

Aplikacja BNP Paribas (GOmobile). Ekran "Płatności"
Kliknij, aby powiększyć

Ustawienia konta i karty

Aplikacja mobilna BNP Paribas GOmobile umożliwia sprawdzenie i zmianę limitów płatności kartą z uwzględnieniem aktualnie „wykorzystanej” kwoty limitu. W bankowości mobilnej możemy również zastrzec kartę oraz zmienić jej PIN.

Chciałbyś założyć lokatę z oferty BNP Paribas? Nowa aplikacja pozwoli Ci na złożenie wniosku o ten produkt oszczędnościowy. W telefonie wykupisz także ubezpieczenie turystyczne.

Oprócz tego aplikacja pozwala na zarządzanie wyrażonymi zgodami marketingowymi oraz powiadomieniami PUSH.

Przydatne i unikalne funkcjonalności

Aplikacja GOmobile BNP Paribas posiada funkcję czasowego blokowania karty, przydatną w sytuacji, gdy nie możesz mieć jej przy sobie (np. na basenie).

Aplikacja BNP Paribas GOmobile pozwoli zaoszczędzić na zakupach

Sporym atutem aplikacji jest dostęp do rabatów w ramach programu mamBonus. Zniżki na zakupy i usługi u ponad 40 partnerów dochodzą do 55%!

BNP Paribas należy do banków otwartych na Ukraińców. Jako jedna z kilku instytucji oferuje ukraińską wersję językową swojej aplikacji (oprócz tego dostępny jest język angielski i rosyjski).

Wygoda korzystania z aplikacji

Odnalezienie potrzebnej funkcji nie powinno sprawiać większych problemów. Jedynie przycisk umożliwiający wylogowanie mógłby być może nieco bardziej wyeksponowany, ale na szczęście wylogowanie następuje i tak automatycznie, gdy tylko opuścimy aplikację. Jej wygląd także robi niezłe wrażenie i dobrze współgra z nowym systemem bankowości internetowej.

Pozytywnie na ocenę wygody korzystania z aplikacji wpływa fakt, że użytkownik ma możliwość wysłania nr rachunku SMS-em, e-mailem czy w wiadomości na Messengerze. Przydatne, gdy musimy szybko podać komuś dane swojego konta do przelewu.

BNP Paribas - aplikacja mobilna. Jak zacząć korzystać?

Aby korzystanie z aplikacji mobilnej GOmobile miało jakikolwiek sens, konieczne jest posiadanie któregoś z produktów tego banku. Najbardziej oczywistym wyborem będzie rzecz jasna rachunek osobisty, a konkretnie Konto Otwarte na Ciebie.

Jego prowadzenie jest darmowe, a tym, co wyróżnia ofertę spośród innych kont na rynku, jest możliwość wyboru jednej z trzech kart debetowych. Różnią się one opłatami i możliwościami. Karta Otwarta na Dzisiaj spodoba się tym, którzy chcieliby uniknąć opłat, Karta Otwarta na eŚwiat to propozycja dla osób często kupujących przez Internet, zaś Karta Otwarta na Świat powinna zainteresować zwłaszcza podróżników. Atutem konta są regularnie organizowane promocje z atrakcyjnymi premiami za otwarcie i aktywność oraz płatności mobilne Blik, Google Pay (dawniej Android Pay) i Apple Pay.

Przeczytaj więcej o Koncie Otwartym na Ciebie. W analizie znajdziesz więcej informacji o każdej z kart oraz szczegóły dotyczące aktualnie obowiązujących akcji promocyjnych.

Gdy już zostaniesz klientem BNP Paribas, pozostaje pobrać aplikację na Android (Google Play) lub iOS (AppStore), a następnie ją zainstalować. Aktywacja przebiega łatwo – wystarczy za pierwszym razem zalogować się tym samym identyfikatorem i hasłem, którym logujesz się do serwisu GOonline. Konieczne jest także przepisanie kodu z SMS-a. Na koniec nadajesz PIN, którym odtąd będziesz się logował w aplikacji mobilnej.

Jeśli nie zamierzasz korzystać z promocji, możesz odwrócić kolejność działań i najpierw pobrać aplikację, a dopiero potem, za jej pośrednictwem, otworzyć konto metodą wideoweryfikacji.

Korzystasz już z aplikacji BNP Paribas i chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami? Napisz w komentarzu!

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.