Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Aplikacja Bank Millennium

Ocena:
Logowanie, ekran startowy:
Transakcje (przelewy, płatności):
Ustawienia konta i karty:
Przydatne lub unikalne funkcje:
Wygoda:

Zalety:

HIT: 400 zł w gotówce z kontem Millennium 360° + 7,5% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym
Do końca 1 dni
  • pełen wachlarz opcji związanych z przelewami i płatnościami
  • szerokie możliwości zarządzania kontem i aplikacją
  • unikalne funkcje: płatności na autostradach (Autopay), blokowanie płatności poza UE

Wady:

  • brak usługi wymiany walut

Opinia eksperta

Bank Millennium dzielnie zabiega o wizerunek nowoczesnego banku i robi to całkiem skutecznie. Jego aplikacja z pewnością należy do najlepszych na rynku i jest nieustannie udoskonalana o nowe funkcje. Opcje płatności za przejazd autostradą oraz blokowanie transakcji poza UE świadczą o tym, że bank na pewno nie zamierza ograniczać możliwości aplikacji do minimum.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Dla osób, które nie wyobrażają sobie codziennego korzystania z bankowości bez dostępu do funkcjonalnej aplikacji swojego banku, mamy dobrą wiadomość – aplikacja mobilna Millennium powinna z nawiązką spełnić ich oczekiwania.

Obok typowych funkcji (np. podglądu stanu konta i historii transakcji, zlecania przelewów i nawiązania kontaktu z bankiem), oferuje ona szereg przydatnych udogodnień. Wśród nich są również takie, których nie znajdziemy w żadnej innej aplikacji mobilnej. Wszystko “podane” jest w czytelny i przystępny sposób, a aplikacja robi dobre wrażenie również pod kątem wizualnym.

Nie ulega wątpliwości, że aplikacja Bank Millennium to bardzo dobra wizytówka nowoczesnego banku. Sprawdźmy zatem, jakie funkcjonalności w niej znajdziemy.

Pełna analiza aplikacji Bank Millennium


Aplikacja mobilna Banku Millennium w pigułce

Logowanie i ekran startowy

Do aplikacji zalogujesz się za pomocą czterocyfrowego kodu PIN, odcisku palca (Touch ID w przypadku telefonów z systemem iOS) lub skanu twarzy (Face ID – również dostępne dla posiadaczy iPhone’ów).

Przed zalogowaniem możesz m.in. podejrzeć stan konta, wygenerować kod Blik oraz zainicjować przelew na telefon. Opcjami widocznymi na ekranie startowym użytkownik wskazuje w ustawieniach aplikacji.

Transakcje (przelewy, płatności)

Przez aplikację mobilną Banku Millennium możesz zlecić dowolny typ przelewu – nie tylko zwykły, ale również natychmiastowy, walutowy czy podatkowy. Wygodnie spłacisz również zadłużenie na karcie kredytowej. Przelewy zlecone w systemie bankowości elektronicznej (internetowej), a także – uwaga – operacje dokonane w oddziale możesz wygodnie zatwierdzić w telefonie dzięki mobilnej autoryzacji. Bank uruchomił także zatwierdzanie operacji przy użyciu biometrii.

Użytkownik ma dostęp do szczegółów każdej transakcji i czytelnej historii rachunku, a także transakcji przyszłych (lista nadchodzących płatności). Aplikacja pokazuje bilans wpływów i wydatków w formie przejrzystego zestawienia (menedżer finansów).

Dodatkowe funkcje związane z transakcjami to możliwość doładowania telefonu na kartę oraz wygodne opłacanie faktur. Akurat te udogodnienia są jednak dość powszechne i znajdziemy je także w aplikacjach innych banków.

W aplikacji mobilnej Millennium zapłacisz Blikiem (kod Blik), a także zlecisz przelew na telefon Blik i wyślesz prośbę o taki przelew. Na liście Twoich kontaktów oznaczeni będą inni użytkownicy Blika, dzięki czemu będziesz wiedział, komu możesz wysłać w ten sposób pieniądze. Warto również docenić, że Bank Millennium SA jako pierwszy udostępnił klientom zbliżeniowego Blika.

Aplikację można sparować ze smartwatchem Android Wear, Samsung Gear 2 lub Sony SW2.

Ustawienia konta i aplikacji

Użytkownicy aplikacji mogą sprawdzić i dokonać zmiany limitów transakcji wykonywanych kartą (podwyższanie limitu płatności kartą możliwe jest do kwoty 50 tys. zł). Oprócz tego istnieje możliwość zmiany PIN-u do karty i jej zastrzeżenia. Bankowość mobilna pozwala na wnioskowanie o nowe produkty oszczędnościowe i kredytowe, a także na zakup ubezpieczenia (turystycznego oraz komunikacyjnego).

Z aplikacją Banku Millennium możesz zarządzać powiadomieniami PUSH oraz ingerować w jej wygląd, zmieniając tło oraz dokonując wyboru, które widgety (dodatki) będą widoczne na ekranie głównym.

Aplikacja Bank Millennium, ekran główny
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: Bank Millennium.

Przydatne lub unikalne funkcjonalności

Niezwykle przydatna może się okazać funkcja czasowego blokady karty oraz zablokowania płatności poza terytorium Unii Europejskiej. W aplikacji łatwo zapłacisz za przejazd środkami komunikacji miejskiej lub za miejsce parkingowe, a nawet kupisz bilet do kina Helios. Nieoczywista na rynku jest możliwość zapłaty za przejazd autostradą (Autopay) oraz zaproponowane w najnowszej wersji aplikacji doradztwo inwestycyjne.

Bank jako jeden z pierwszych udostępnił też podgląd kont w innych bankach w ramach otwartej bankowości (usługa nosi nazwę Finanse 360°). Aktualnie do aplikacji można dodawać konta prowadzone w Alior Banku, BNP Paribas, ING Banku Śląskim, mBanku, Banku Pekao, PKO BP, Inteligo, Santander Bank Polska i Citi Handlowym.

W Banku Millennium z poziomu smartfona (lub na innym urządzeniu mobilnym) masz również dostęp do rabatów. Aplikacja jest dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Wygoda korzystania z aplikacji

Korzystanie z aplikacji jest intuicyjne. Przycisk wylogowania jest umieszczony w widocznym miejscu (wystarczy rozwinąć menu), ale po wyjściu z aplikacji wylogowanie i tak następuje automatycznie.

Użytkownik może skopiować lub wysłać numer rachunku oraz skontaktować się z bankiem telefonicznie, na czacie lub uzyskać pomoc w „rozmowie” z czatbotem Milla.

Aplikacja Bank Millennium: jak zacząć z niej korzystać?

Jeśli chciałbyś zacząć korzystać z aplikacji, rozważ otwarcie podstawowego konta osobistego oferowanego przez Bank Millennium. Konto Millennium 360° to warunkowo darmowy rachunek, z którym tradycyjnie powiązane są atrakcyjne promocje, również dla oszczędzających.

Przeczytaj analizę konta Millennium 360° w Banku Millennium.

Po otwarciu konta pobierz i zainstaluj aplikację mobilną na Androida lub iOS. Następnie aktywuj ją przy pomocy MilleKodu (tego samego co w systemie Millenet) oraz hasła SMS. Nadaj PIN do aplikacji, którym odtąd będziesz się logował.

Korzystasz już z aplikacji Banku Millennium i chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami? Napisz w komentarzu!

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.