Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Alior Bank

Alior Bank

Alior Bank działa na rynku od 2008 r. jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z innowacjami. W 2012 r. w jego strukturach pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, a trzy lata później bank połączył się z Meritum Bankiem. Alior Bank obsługuje blisko 3 mln klientów oraz posiada w kraju ponad 1000 placówek, a do swojej oferty wprowadza nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi.

Alior Bank

Informacje o Alior Bank

Prezes zarządu:

Iwona Duda (p.o.)

Siedziba:

Warszawa 02-232, ul. Łopuszańska 38D

Data założenia:

2008 r.

Infolinia - klienci indywidualni:

19 502 lub +48 12 370 70 00

Kapitał zakładowy:

1 292 636 240 zł

Infolinia - mikro i małe firmy:

19 502 lub +48 12 370 70 00

NIP:

107-001-07-31

Kod BIC/Swift:

ALBPPLPW

Polityka banku opiera się na czterech zasadach: (1) przejrzystości i prostocie, (2) uczciwości i odpowiedzialności, (3) bezpieczeństwie i stabilności, (4) przedsiębiorczości i innowacyjności.

Alior Bank kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorstw. Bliższe spojrzenie na działania banku pozwalają dojść do wniosku, że ta instytucja w istocie reaguje na zmiany zachodzące w sektorze bankowym i dostosowuje do nich swoją ofertę.

Produkty bankowe Alior Banku dla klientów detalicznych

Dla klientów indywidualnych bank przygotował dwa rachunki rozliczeniowo-oszczędnościowe: Konto Jakże Osobiste oraz Konto Internetowe. Posiadacze obu ROR-ów mogą też skorzystać z wielu atrakcyjnych produktów i usług.

Konto Internetowe to uniwersalny i tani rachunek - jego prowadzenie jest bezpłatnie, a opłaty za obsługę karty łatwo można uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe plastikiem na min. 300 zł miesięcznie. Natomiast Konto Jakże Osobiste staje się darmowe, o ile zapewnimy wpływ na rachunek w wysokości 1500 zł miesięcznie i przeprowadzimy wymagane transakcje kartą (również na kwotę min. 300 zł).

Unikalną cechą Konta Jakże Osobistego jest możliwość jego personalizacji. Jest to jeden z nielicznych rachunków na rynku, który możemy samodzielnie skonfigurować w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Z rachunkiem powiązany jest pakiet 11 korzyści, które można swobodnie dobierać i zmieniać w bankowości elektronicznej Alior Banku lub w oddziale stacjonarnym. Dwie z nich przysługują nam za darmo, za każdą kolejną pobiera jest opłata.

Dodatkowe usługi i funkcjonalności

Do obu rachunków dołączone są różne dodatkowe usługi i funkcjonalności, które mogą ułatwić korzystanie z konta. Jedną z nich jest Kantor Walutowy (stanowiący połączenie konta walutowego i tradycyjnego kantoru), w którym wymienimy waluty przez Internet po korzystnym kursie. Do wyboru mamy rachunki w aż 23 walutach, do tego bank dorzuca kartę wielowalutową obsługującą prawie 160 walut.

Warto również wspomnieć o rozbudowanej ofercie kredytowej, która obejmuje: limit odnawialny w rachunku, pożyczki gotówkowe, kredyty konsolidacyjne i hipoteczne oraz kredyt ratalny. Bank udostępnia także dwie karty kredytowe: Mastercard OK! i Mastercard Tu i Tam! umożliwiające skorzystanie z moneybacku.

Z kolei klienci zainteresowani pomnażaniem oszczędności mogą - w zależności od akceptowanego poziomu ryzyka - skorzystać zarówno z tradycyjnych lokat terminowych i kont oszczędnościowych, jak i z produktów strukturyzowanych czy też oferty funduszy inwestycyjnych.

Bankowość elektroniczna Alior Banku

System bankowości internetowej zawiera szereg udogodnień zwiększających komfort korzystania z rachunku. Możemy w nim wykonać nie tylko przelew zwykły i natychmiastowy, lecz również przelew Blik na telefon, ustanowić zlecenie stałe, zmienić PIN lub dzienny limit transakcji czy przejrzeć listę ostatnich operacji. Zyskujemy także dostęp do oferty banku i możliwość wnioskowania o dodatkowe produkty.

Podobne funkcjonalności oferuje aplikacja mobilna Alior Banku. Jej użytkownicy mogą skorzystać z ciekawej innowacji, jaką jest biometryczna metoda logowania (za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy). W ten sam sposób mogą też zatwierdzać zlecane operacje.

Propozycje dla klientów biznesowych

Alior Bank posiada również w swojej ofercie szereg rozwiązań dla mikro, małych i średnich firm oraz rolników prowadzących księgi rachunkowe. Ci ostatni mogą otworzyć Rachunek Biznes AgroKomfort, natomiast dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą bank przygotował iKonto Biznes. Ostatni z firmowych ROR-ów - Rachunek Biznes Komfort – dedykowany jest większym podmiotom, które oczekują bardziej zaawansowanych rozwiązań przygotowanych dla klientów korporacyjnych.

Sesje Elixir w Alior Bank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

8:20

12:20

15:20

Sesje przychodzące

11:00

15:00

17:00

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

8:20

11:00

12:20

15:00

15:20

17:00

Konta bankowe: Alior Bank