Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: HIT! Nawet 500 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,7% na rachunku Moje cele.

Do 150 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,8% na rachunku Moje cele

Do 150 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,8% na rachunku Moje cele
Źródło: najlepszekonto.pl

Do promocji „Aktywność się opłaca” można przystąpić do 31 maja 2021 r. Liczba kont otwartych w ramach akcji nie jest w żaden sposób ograniczona – jeśli spełnisz wszystkie warunki w wymaganym terminie, na pewno otrzymasz bonus, przy czym jego wysokość będzie uzależniona od Twojej aktywności. Maksymalna premia może wynieść 150 zł, po 50 zł za każdy z trzech miesięcy spełniania wymagań regulaminu.

Do tego mBank dorzuca oprocentowanie 1,8% na rachunku Moje Cele służącym do automatycznego oszczędzania, jeśli oczywiście zdecydujesz się go otworzyć razem z kontem osobistym. Podwyższona stawka obejmuje środki do 10 tys. zł i obowiązuje przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe po otwarciu konta.

Dla kogo promocja?

mBank kieruje ofertę do nowych klientów. Warunkiem jest nieposiadanie po 1 stycznia 2017 r. konta osobistego ani oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy wspomnianych rachunków.

Zwracamy uwagę, że choć okres karencji jest bardzo długi, to jednak prawa do skorzystania z oferty nie pozbawia np. posiadanie w mBanku lokaty czy konta firmowego.

Możesz wziąć udział w akcji? Czytaj dalej.

150 zł – instrukcja krok po kroku

Zgarnięcie premii w maksymalnej wysokości wymaga znacznej aktywności w korzystaniu z rachunku:

Krok 1
Krok 1

Do 31 maja 2021 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą oraz (opcjonalnie) rachunkiem do automatycznego oszczędzania Moje Cele na stronie banku. Pamiętaj o wymaganych oświadczeniach i akceptacji regulaminu.

Informacja
Informacja

Konto możesz otworzyć metodą "na selfie" lub też wypełniając wniosek online i dopełniając formalności w obecności kuriera lub w placówce (zgodnie z wyborem dokonanym we wniosku).

Sposób dostarczenia umowy o eKonto osobiste w mBanku

Krok 2
Krok 2

W każdym z 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku:

  • zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł oraz
  • wykonaj choć jedną transakcję kartą oraz
  • dokonaj przynajmniej jednej płatności telefonem i/lub Blikiem.
Informacja
Informacja

Za każdą transakcję kartą bank przyzna Ci 1 zł premii. Płatność telefonem lub Blikiem wyceniona jest na 2 zł. Za dany miesiąc możesz otrzymać maksymalnie 50 zł.

Krok 3
Krok 3

Jeśli chcesz uzyskać 1,8% na rachunku Moje Cele, dopilnuj, by w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych po jego otwarciu suma wpływów była o co najmniej 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Promocyjna stawka 1,8% zostanie naliczona za każdy miesiąc, w którym spełniłeś ten warunek.

Nagroda
Nagroda

Należną Ci kwotę zwrotu za aktywne korzystanie z karty oraz płatności telefonem i/lub Blikiem otrzymasz na eKonto osobiste do końca kolejnego miesiąca.

Wyjaśnijmy zawiłości związane z terminami wykonywania poszczególnych działań na konkretnym przykładzie. Jeśli otworzysz konto w styczniu 2021 r., to w lutym, marcu i kwietniu musisz zapewnić wpływ min. 1000 zł oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą oraz płatność telefonem lub Blikiem. Premię za luty otrzymasz do końca marca, za marzec – w kwietniu, a za kwiecień – w maju.

Premie w promocji są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Co zrobić we wniosku?

O rachunek do automatycznego oszczędzania Moje Cele wnioskujesz już na etapie składania wniosku o eKonto osobiste. Zaznacz odpowiednie pole w tym miejscu, aby mieć szansę na wyższe oprocentowanie „resztek” z wykonywanych transakcji. Na tym etapie możesz także włączyć bezpłatną usługę CyberRescue, pomocną np. przy kradzieży konta w mediach społecznościowych.

Kliknij, aby powiększyć

Zaakceptuj też oświadczenie związane z uczestnictwem w promocji. Po rozwinięciu menu we wniosku zobaczysz ich całą listę. Zwróć uwagę, czy zaznaczone jest pole przy oświadczeniu, że zapoznałeś się z regulaminem promocji i wyrażasz zgodę na wzięcie w niej udziału.

Kliknij, aby powiększyć

Jakie wpływy i transakcje zostaną uznane?

Jeśli chodzi o warunek wpływu, to należy pamiętać, że musi on być jednorazowy – nie liczy się suma, chodzi o co najmniej 1000 zł w jednym przelewie. Może on pochodzić z dowolnego źródła z wyjątkiem innego konta w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem. Najprościej będzie po prostu wykonać przelew z Twojego rachunku w innym banku.

Zakupów możesz dokonywać w punktach handlowo usługowych oraz w Internecie.

Ważne, by transakcje nie zostały anulowane (zwrócone) przed 15. dniem kolejnego miesiąca od ich wykonania.

Dodajmy, że płatność Blik to zarówno transakcja opłacona tą metodą w placówkach handlowo-usługowych i Internecie, jak i wypłata gotówki Blikiem z bankomatu, a także przelew na numer telefonu.

eKonto osobiste w mBanku – ile kosztuje?

Jedna płatność kartą – tyle wystarczy, by korzystanie z „plastiku” nie wiązało się z żadnymi opłatami. Z kolei samo prowadzenie eKonta osobistego jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe. Pozostałe parametry rachunku znajdziesz poniżej:

1,8% na Moje Cele? Warto skorzystać

Kolejną zachętą do skorzystania z oferty mBanku jest rachunek do automatycznego oszczędzania, który w ramach promocji oferuje oprocentowanie 1,8% w skali roku. Maksymalna kwota to 10 tys. zł, a czas naliczania wyższych odsetek to 3 pełne kolejne miesiące kalendarzowe po założeniu konta.

Bank wyjaśnia tę zasadę w regulaminie w następujący sposób:

jeżeli Uczestnik Promocji otworzył rachunek do regularnego oszczędzania Moje Cele w styczniu, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez luty, marzec i do końca kwietnia.

Na Moje Cele trafia reszta z wykonywanych transakcji, więc właściwie nie musisz myśleć o jego zasilaniu. Wcześniej ustaw tylko, czy ma to być określona kwota, czy procent od płatności.

Warto wiedzieć, że możliwe jest też zasilanie konta Moje Cele zleceniem stałym, niekoniecznie muszą to być resztki z płatności.

150 zł pod warunkiem znacznej aktywności

W dotychczasowych akcjach dotyczących eKonta osobistego trzeba się było wykazać szybkością w zleceniu przelewu i aktywnością w korzystaniu z rachunku. Tym razem wystarczy tylko ten drugi element, ale musi to być znaczna aktywność. Zdobycie maksymalnej premii w miesiącu wymaga wykonania 25 płatności telefonem i/lub Blikiem albo jeszcze większej liczby operacji, jeśli część z nich będzie transakcjami kartą.

Nie są to więc warunki łatwe do zrealizowania; zwłaszcza w obecnych czasach, gdy liczne placówki handlowo-usługowe są zamknięte, wiele czasu spędzamy w domach. Pewnym pocieszeniem jest promocyjne oprocentowania rachunku do automatycznego oszczędzania Moje Cele. 1,8% przez 3 miesiące to naprawdę solidny bonus w obecnych warunkach rynkowych, gdy standardowe oprocentowanie depozytów jest bliskie zeru.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Aktywność się opłaca"
  2. Regulamin promocji "Moje Cele z oprocentowaniem 1,8%"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.