Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Aion Bank

Aion Bank

Aion Bank to założona przez Wojciecha Sobieraja belgijska instytucja kredytowa działająca w formie spółki akcyjnej. Posiada licencję Narodowego Banku Belgii i Europejskiego Banku Centralnego i jest wspierana przez globalny fundusz private equity Warburg Pincus LLC, zarządzany przez doświadczonych menedżerów z szeroką wiedzą na temat rozwoju branży finansowej.

Aion Bank

Informacje o Aion Bank

Kierownik Oddziału

Karol Sadaj

Siedziba

Warszawa 00-344, ul. Dobra 40

Data założenia

2014

Infolinia

48 225 234 654

NIP

1080023480

Aion Bank w Polsce

W Polsce Aion Bank działa poprzez Oddział, na zasadzie jednolitej europejskiej licencji bankowej, za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 11 maja 2021 r. Jest instytucją w pełni cyfrową, co oznacza, że nie posiada oddziałów stacjonarnych, a z jej usług można korzystać za pomocą aplikacji mobilnej. Oszczędności zdeponowane w polskim oddziale chronione są przez belgijski Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Aion Bank Polska to kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, poszukujących korzystnych rozwiązań finansowych oraz oszczędnościowych. 

Aion Bank Polska – produkty dla klientów detalicznych

Znakiem firmowym Aion Banku jest nietypowy na polskim rynku bankowym model sprzedażowy. Klienci mają do wyboru 3 różniące się ceną pakiety usług, które dają dostęp do nieco innych produktów i funkcjonalności.

Pierwszym z nich jest Plan Light, w ramach którego bank oferuje rachunki bieżące, usługi płatnicze, w tym karty płatnicze fizyczne i wirtualne, kredyty ratalne i kredyty w rachunku bieżącym oraz rachunki oszczędnościowe (Aion Oszczędności). Klient może skorzystać z dodatkowych rozwiązań, niemniej musi wówczas liczyć się z opłatą. Sam plan kosztuje 19,99 zł miesięcznie, ale opłata nie jest naliczana, gdy na koncie oszczędnościowym utrzymane jest odpowiednie saldo.

Z kolei Plan Smart kosztuje miesięcznie 29,99, zł, obejmuje jednak 3 bezpłatne usługi dodatkowe: przelew natychmiastowy, zarządzanie portfelem inwestycyjnym (Aion Globalne Inwestycje) oraz Aion Ochrona Online (monitoring wycieku danych w sieci).

Natomiast klienci, którzy zdecydują się na Plan All Inclusive (49,99 zł miesięcznie), zyskują dostęp do kolejnych bezpłatnych funkcjonalności oferowanych pod wspólną nazwą Money Max. Są nimi: Aion Ubezpieczenia Samochodowe, Aion Zakupy Online oraz Aion Rachunki.

Atrakcyjna oferta walutowa i oszczędnościowa

Kolejnym atutem Aion Bank Polska jest ciekawa oferta oszczędnościowa. Klienci mają do wyboru rachunki oszczędnościowe w złotówkach i euro z miesięczną kapitalizacją odsetek, zaś ich oprocentowanie zależy od wybranego pakietu (do 6,5% dla polskiej waluty). Bank nie określa limitu wpłacanych środków, ponadto można je wpłacać i wypłacać bez utraty odsetek.

Równie ciekawie wypada oferta walutowa Aion Banku. Bank w każdym planie udostępnia darmowe konta walutowe w PLN, EUR, USD, GBP i CHF, kartę z korzystnymi przewalutowaniami oraz wymianę walut po kursie międzybankowym (bez ograniczeń dotyczących kwot, częstotliwości czy liczby transakcji).

Bankowość mobilna i internetowa w Aion Banku

Głównym kanałem umożliwiającym zarządzanie kontem i komunikację z bankiem jest aplikacja mobilna. Aby zostać więc klientem Aion Banku, należy dysponować smartfonem albo tabletem spełniającym określone wymagania techniczne. Co ciekawe, dostęp do bankowości internetowej umożliwiającej korzystanie z usług i produktów banku jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem aplikacji (trzeba w niej wygenerować kod do logowania w przeglądarce).

Aplikacja umożliwia całkowicie cyfrowy proces zakładania konta, bez papierowych dokumentów i konieczności wizyt w banku. Za jej pomocą możemy przeprowadzać wszystkie podstawowe operacje płatnicze, aktywować dodatkowe produkty, zmienić plan oraz zastrzec kartę.

Sesje Elixir w Aion Bank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

09:10

13:10

15:10

Sesje przychodzące

10:30

14:30

16:30

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

09:10

10:30

13:10

14:30

15:10

16:30

Konta bankowe: Aion Bank