Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Aion Bank

Aion Bank

Aion Bank to założona przez Wojciecha Sobieraja belgijska instytucja kredytowa działająca w formie spółki akcyjnej. Posiada licencję Narodowego Banku Belgii i Europejskiego Banku Centralnego i jest wspierana przez globalny fundusz private equity Warburg Pincus LLC, zarządzany przez doświadczonych menedżerów z szeroką wiedzą na temat rozwoju branży finansowej.

W Polsce Aion Bank działa poprzez Oddział, na zasadzie jednolitej europejskiej licencji bankowej, za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 11 maja 2021 r. Jest instytucją w pełni cyfrową, co oznacza, że nie posiada oddziałów stacjonarnych, a z jej usług można korzystać za pomocą aplikacji mobilnej.

Aion Bank

Informacje o Aion Bank

Kierownik Oddziału

Karol Sadaj

Siedziba

Warszawa 00-344, ul. Dobra 40

Data założenia

2014

Infolinia

48 225 234 654

NIP

1080023480

Aion Bank Polska kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, poszukujących korzystnych rozwiązań finansowych oraz oszczędnościowych.

Aion Bank Polska – produkty dla klientów detalicznych

Znakiem firmowym Aion Banku jest nietypowy na polskim rynku bankowym model sprzedażowy. Klienci mają do wyboru 3 różniące się ceną pakiety usług, które dają dostęp do nieco innych produktów i funkcjonalności.

Pierwszym z nich jest Plan Light, w ramach którego bank oferuje rachunki bieżące, usługi płatnicze, w tym karty płatnicze fizyczne i wirtualne, kredyty ratalne i kredyty w rachunku bieżącym oraz rachunki oszczędnościowe (Aion Oszczędności). Klient może skorzystać z dodatkowych rozwiązań, niemniej musi wówczas liczyć się z opłatą. Sam plan kosztuje 19,99 zł miesięcznie, ale opłata nie jest naliczana, gdy na koncie oszczędnościowym utrzymane jest odpowiednie saldo.

Z kolei Plan Smart kosztuje miesięcznie 29,99, zł, obejmuje jednak 3 bezpłatne usługi dodatkowe: przelew natychmiastowy, zarządzanie portfelem inwestycyjnym (Aion Globalne Inwestycje) oraz Aion Ochrona Online (monitoring wycieku danych w sieci).

Natomiast klienci, którzy zdecydują się na Plan All Inclusive (49,99 zł miesięcznie), zyskują dostęp do kolejnych bezpłatnych funkcjonalności oferowanych pod wspólną nazwą Money Max. Są nimi: Aion Ubezpieczenia Samochodowe, Aion Zakupy Online oraz Aion Rachunki.

Atrakcyjna oferta walutowa i oszczędnościowa

Kolejnym atutem Aion Bank Polska jest ciekawa oferta oszczędnościowa. Klienci mają do wyboru rachunki oszczędnościowe w złotówkach i euro z miesięczną kapitalizacją odsetek, zaś ich oprocentowanie zależy od wybranego pakietu (do 6,5% dla polskiej waluty). Bank nie określa limitu wpłacanych środków, ponadto można je wpłacać i wypłacać bez utraty odsetek.

Równie ciekawie wypada oferta walutowa Aion Banku. Bank w każdym planie udostępnia darmowe konta walutowe w PLN, EUR, USD, GBP i CHF, kartę z korzystnymi przewalutowaniami oraz wymianę walut po kursie międzybankowym (bez ograniczeń dotyczących kwot, częstotliwości czy liczby transakcji).

Bankowość mobilna i internetowa w Aion Banku

Głównym kanałem umożliwiającym zarządzanie kontem i komunikację z bankiem jest aplikacja mobilna. Aby zostać więc klientem Aion Banku, należy dysponować smartfonem albo tabletem spełniającym określone wymagania techniczne. Co ciekawe, dostęp do bankowości internetowej umożliwiającej korzystanie z usług i produktów banku jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem aplikacji (trzeba w niej wygenerować kod do logowania w przeglądarce).

Aplikacja umożliwia całkowicie cyfrowy proces zakładania konta, bez papierowych dokumentów i konieczności wizyt w banku. Za jej pomocą możemy przeprowadzać wszystkie podstawowe operacje płatnicze, aktywować dodatkowe produkty, zmienić plan oraz zastrzec kartę.

Sesje Elixir w Aion Bank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

09:10

13:10

15:10

Sesje przychodzące

10:30

14:30

16:30

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

09:10

10:30

13:10

14:30

15:10

16:30

Konta bankowe: Aion Bank