Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

W sierpniu 2019 r. DNB podwyższył swoją ofertę. Za dobrowolne rozstanie płaci teraz 1000 zł.

Nawet 800 zł za rezygnację z usług DNB Bank Polska

Nawet 800 zł za rezygnację z usług DNB Bank Polska
Źródło: © lassedesignen/fotolia
Spis treści

Na co dzień informujemy o możliwości otrzymania premii za skorzystanie z określonego produktu danego banku. Nagrody raz są wyższe, innym razem niższe, różny jest stopień trudności zadań do wykonania i grono klientów, którzy mogą uczestniczyć w akcji. Tym razem mamy do przekazania zupełnie niecodzienną informację – DNB Bank Polska płaci swoim klientom indywidualnym za… rezygnację z jego usług.

DNB Bank Polska oferuje gotówkę za rozstanie

Bywa, że banki zmieniają strategię działania i w pewnym momencie nie są już zainteresowane obsługą określonych produktów lub grup klientów. Pozostaje kwestia, jak nakłonić tych, z którymi się współpracuje, by zrezygnowali z kont, kart płatniczych czy innych produktów. Jeden ze sposobów to drastyczne podniesienie opłat, by zniechęcić, wręcz odstraszyć, klientów.

Stosowana bywa też taktyka odwrotna – premia za zakończenie współpracy. Właśnie taką drogę wybrał DNB Bank Polska, który nie zamierza dłużej obsługiwać klientów indywidualnych, chce skupić się na największych firmach. Początkowo bank proponował 300 zł za rozstanie i z tej opcji skorzystało ok. 70% uprawnionych. Teraz podwoił stawkę do 600 zł za odstąpienie od umowy rachunku osobistego, walutowego czy oszczędnościowego, a także kart płatniczych. Dorzuca do tego jeszcze 200 zł za rezygnację z ubezpieczeń.

Premia ma być wypłacana klientom, którzy zdecydują się na rozstanie do 29 sierpnia 2019 r. Po tej dacie, najprawdopodobniej, bank wypowie pozostałe umowy.

W sierpniu 2019 r. bank podwyższył swoją ofertę. Aktualnie oferuje 600 zł za odstąpienie od umowy konta i karty + 200 zł za rezygnację z ubezpieczenia nieruchomości + 200 zł za rozwiązanie polisy grupowego ubezpieczenia na życie.
Oferta jest aktualna do 31 sierpnia 2019 r. Po tej dacie bank wypowie łączące go z klientami umowy.

Volkswagen Bank też zachęcał do rozstania

Przypadek DNB Banku nie jest pierwszym tego typu. W 2017 r. z klientów detalicznych rezygnował Volkswagen Bank Polska i, by ich zachęcić do rozstania, nawiązał współpracę z eurobankiem. Za przejście do niego klienci otrzymywali bezpłatny rachunek osobisty, brak opłat za kartę przez rok oraz możliwość otwarcia 3-miesięcznej lokaty oprocentowanej 2,5% w skali roku. Co ciekawe, korzystający z tej propozycji nie musieli udawać się do placówki eurobanku – wystarczyło, że zalogowali się do swojej dotychczasowej bankowości elektronicznej w Volkswagen Banku i złożyli tam wniosek o nowy rachunek.

Premie dla klientów Orange Finanse

W kontekście opisanych sytuacji można wspomnieć o działaniach mBanku wobec klientów dawnego Orange Finanse (obecnie Kompakt Finanse). Bank co prawda zrezygnował ze wspólnego projektu z Orange, ale nie zachęcał klientów Orange Finanse do przeniesienia swoich produktów gdziekolwiek. Wręcz przeciwnie, kusił ich premiami za przejście właśnie do siebie. Najnowsza pula propozycji - obowiązująca tylko do 31 lipca 2019 r. - jest dużo atrakcyjniejsza od pierwotnej wersji.

Propozycja dla klientów indywidualnych, mających rachunki w Kompakt Finanse i mBanku brzmi: 120 zł premii za zmianę warunków konta osobistego i dodatkowe nagrody za produkty kredytowe.

Tym, którzy korzystali tylko z Orange Finanse, mBank proponuje za przeniesienie rachunku do niego nawet 270 zł premii oraz bonusy za inne produkty.

Z kolei oferta dla przedsiębiorców współpracujących zarówno z mBankiem i Orange Finanse opiewa na 60 zł.

Natomiast firmy, które miały rachunki tylko pod tą drugą marką mogą otrzymać nawet 210 zł i zwolnienie z kilku opłat za konto firmowe w mBanku przez 24 miesiące.

Możliwe, że wobec tych najbardziej opornych, bank zastosuje podobną taktykę, jak DNB Bank Polska – po prostu wypowie im umowy.

Nie ma co zwlekać, lepiej korzystać

Byłeś klientem Orange Finanse i obecnie korzystasz usług Kompakt Finanse, albo współpracujesz z DNB Bank Polska? Chyba nie masz już co liczyć, że otrzymasz jeszcze lepszą propozycję za rezygnację z posiadanych produktów. Niewielka garstka klientów, która nie skorzystała z dotychczasowych zachęt, prawdopodobnie otrzyma wkrótce wypowiedzenia umów i będzie musiała się rozstać ze swoimi bankami bez żadnych bonusów.