Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

8% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla nowych i obecnych klientów ING Banku Śląskiego. Nawet do 800 tys. zł!

8% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla nowych i obecnych klientów ING Banku Śląskiego. Nawet do 800 tys. zł!
Spis treści

ING Bank Śląski należy do tych instytucji finansowych, które systematycznie dostosowują swoją ofertę do sytuacji na rynku. W kolejnej edycji promocji Otwartego Konta Oszczędnościowego bank nie zdecydował się na podniesienie oprocentowania. Bez mian pozostawiono także okres naliczania wyższych odsetek (3 miesiące) i kwotę graniczną (400 tys. zł).

Tak naprawdę mamy do czynienia z dwiema promocjami na bardzo podobnych warunkach, które obowiązują do 13 lutego 2023 r. W obu można zyskać na 3 miesiące (licząc od dnia otwarcia specjalnego OKO) 8% w skali roku dla kwot poniżej 400 tys. zł.

Bonus na start

Promocja „Bonus na start” dotyczy nowych klientów ING Banku Śląskiego (czyli osób, które na dzień 17 stycznia 2023 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver) oraz obecnych klientów, którzy założyli wspomniane wyżej konta przed 17 stycznia 2023 r., jednak nie korzystali z nich aktywnie, a ich średnie saldo na rachunku z ostatniego roku (tj. od 17.01.2022 r. do 16.01.2023 r.) nie jest wyższe niż 10 zł.

Warunkiem skorzystania z podwyższonego oprocentowania jest założenie kolejnego OKO i wpłacenie na nie kwoty poniżej 400 tys. zł.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

To z kolei propozycja dla klientów banku, którzy korzystają z Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium lub Dream Saver, a teraz wpłacą na specjalny rachunek OKO Bonus nowe środki. Są one rozumiane jako nadwyżka ponad saldo na produktach depozytowych 12 stycznia 2023 r.

W tym przypadku maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem nie może przekroczyć 400 tys. zł. Saldo końcowe na OKO (na zakończenie okresu promocyjnego oprocentowania) musi być wyższe od salda początkowego z 12 stycznia!

Sposób na maksymalizację zysku

Szczegóły obu wspomnianych akcji promocyjnych przedstawiliśmy w analizie Otwartego Konta Oszczędnościowego, którego parametry przedstawiają się następująco:

W tym miejscu podpowiadamy sposób na zmaksymalizowanie zysku dostępny dla osób, które nie są klientami ING Banku Śląskiego. Po pierwsze, załóż rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w promocji i zgarnij nawet 200 zł premii.

Po drugie, skorzystaj z promocji „Bonus na start”, a na koniec otwórz OKO Bonus w akcji dla klientów ING. W ten sposób zdobędziesz premię gotówkową i Twoje oszczędności poniżej 800 tys. zł będą zyskiwały przez 3 miesiące 8% w skali roku. Prawda, że brzmi zachęcająco? Jest też atrakcyjnie oprocentowana lokata.

8% to wciąż dużo

Zmieniające się warunki rynkowe sprawiły, że banki nie podchodzą już z takim entuzjazmem do podnoszenia stawek na produktach oszczędnościowych. Tym bardziej cieszy nas, że ING zdecydował o utrzymaniu korzystnych promocji na Otwartym Koncie Oszczędnościowym. 8% to jedna z najwyższych stawek, a i łączna kwota do ulokowania w obu promocjach - niecałe 800 tys. zł - robi wrażenie. Przy niezmienionych stopach NBP taki stan może się utrzymać, dlatego propozycja ING jest warta rozważenia. OKO możesz także ocenić w rankingu kont oszczędnościowych.

Uważnie obserwujemy rynek i jak tylko pojawi się kolejna korzystna oferta oszczędnościowa, niezwłocznie o niej poinformujemy. Śledź nasz portal na bieżąco, by nic Cię nie ominęło.

Skorzystaj z promocji Konta Direct, by zdobyć premię i 8% na OKO

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin akcji specjalnej "Bonus na start"
  2. Regulamin akcji specjalnej "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus"