Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

8% na Nest Koncie Oszczędnościowym w Nest Banku

8% na Nest Koncie Oszczędnościowym w Nest Banku
Spis treści

Nest Bank, choć jest jedną z najmniejszych instytucji bankowych w Polsce, zawsze wyróżniał się na tle konkurencji pod względem oprocentowania depozytów i rachunków oszczędnościowych. Dziś w jego ofercie pojawiło się Nest Konto Oszczędnościowe, podczas gdy dotychczasowy rachunek Nest Oszczędności został wycofany. Nowe konto oszczędnościowe pozwala na osiągnięcie oprocentowania w wysokości 8%.

8% przez pełne 3 miesiące

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje w miesiącu, w którym otworzysz rachunek, oraz w kolejnych trzech pełnych miesiącach (co oznacza, że najbardziej opłaca się zakładać to konto w pierwszych dniach miesiąca, aby móc cieszyć się wyższą stawką przez niemal kwartał). Po tym czasie środki do 100 tys. zł objęte będą stawką 3% aż do 30 września 2023 r. Nadwyżka ponad 100 tys. zł objęta będzie oprocentowaniem standardowym: 0,01%.

Promocyjna stawka dla nowych klientów nie jest uzależniona od jakichkolwiek dodatkowych warunków; po prostu wpłacasz środki i spokojnie czekasz na kapitalizację odsetek.

Jeśli jesteś już klientem Nest Banku, to Nest Konto Oszczędnościowe możesz otworzyć tylko wtedy, gdy do 21 listopada 2022 r. nie miałeś w Nest Banku rachunku oszczędnościowego.

Jeśli już jesteśmy przy rachunkach oszczędnościowych, to wspomnijmy również o nowym Nest Koncie Twoje Cele. Służy ono do regularnego oszczędzania i jest oprocentowane również na 8% w skali roku przez 3 pełne miesiące. Maksymalna kwota objęta tą stawką to 20 tys. zł.

Nest Lokata Witaj na 6 miesięcy w czołówce depozytów na rynku

Na Nest Lokacie Witaj możesz zdeponować od 1000 zł do 20 tys. zł na 3 lub 6 miesięcy. Nas najbardziej interesuje wariant półroczny, oprocentowany na poziomie 8% w skali roku. Aby cieszyć się taką stawką, musisz spełnić dwa warunki:

  • w każdym miesiącu trwania depozytu zapewnić wpływ w wysokości co najmniej 2000 zł na rachunek osobisty (Nest Konto) lub 5000 zł – jeśli jesteś przedsiębiorcą – na firmowe BIZnest Konto oraz
  • wykonać 3 wybrane transakcje: przelew (wykluczone są przelewy na rachunki własne), płatność kartą lub Blikiem.

Możesz zatem zlecić albo 3 przelewy, albo 1 przelew i dwie płatności Blikiem, 3 razy zapłacić kartą – dobór operacji zależy od Ciebie. To, czy założyłeś rachunek osobisty, czy firmowy, nie ma w tym wypadku znaczenia.

O czym musisz pamiętać? Na założenie Nest Lokaty Witaj masz tylko 30 dni od chwili otwarcia Nest Konta (lub BIZnest Konta). Po tym czasie taka możliwość bezpowrotnie przepadnie.

Nest Lokata Witaj na 3 miesiące: 6% w skali roku

Jeżeli nie chcesz spełniać żadnych dodatkowych warunków stawianych przez bank, możesz wybrać wariant 3-miesięczny ze stawką 6% w skali roku. W takiej sytuacji ani wpływ na rachunek, ani wykonywanie transakcji nie są wymagane.

Ile możesz zyskać, oszczędzając w Nest Banku?

Spójrzmy teraz, jak będzie przedstawiał się Twój zysk w zależności od tego, jaką kwotę powierzysz Nest Bankowi. Łącznie na promocyjnej lokacie i na koncie oszczędnościowym z wyższym oprocentowaniem możesz zdeponować 120 tys. zł (20 tys. na Nest Lokacie Witaj i 100 tys. zł na Nest Koncie Oszczędnościowym).

Jeśli zdeponujesz na lokacie i na rachunku oszczędnościowym maksymalne stawki dopuszczone w promocji (czyli 20 tys. zł i 100 tys. zł), to Twój zysk wyniesie w sumie prawie 2400 zł: 643 zł otrzymasz po kapitalizacji Nest Lokaty Witaj (po pół roku), zaś 1751 zł po 3 miesiącach jako odsetki na koncie Nest Koncie Oszczędnościowym.

Darmowy ROR w Nest Banku

Założenie rachunku Nest Oszczędności oraz Nest Lokaty Witaj (obojętnie, czy na 6, czy na 3 miesiące) wymaga otwarcia konta osobistego: Nest Konta. Choć zwykle oszczędzający nie pałają entuzjazmem do zakładania ROR-u, to skorzystanie z oferty Nest Banku może okazać się dobrym pomysłem; za prowadzenie Nest Konta nic nie płacisz, podobnie jak za korzystanie z karty debetowej. Trudno więc uznać je za balast.

Nest Konto Oszczędnościowe

Rachunek oszczędnościowy w Nest Banku prowadzony jest bezpłatnie. Darmowe są także wszystkie przelewy wewnętrzne na Nest Konto.

3 x 8% w Nest Banku

Nowe Nest Konto Oszczędnościowe w Nest Banku mile nas zaskoczyło. 8% w skali roku to już rynkowa czołówka, a do tego przy założeniu rachunku na początku miesiąca takie oprocentowanie będzie obowiązywało prawie przez 4 miesiące. Cennym dodatkiem są także bezpłatne przelewy wewnętrzne na Nest Konto.

Rachunek oszczędnościowy to nie wszystko. 8% w Nest Banku można także zyskać na półrocznej Nest Lokacie Witaj i nowym Nest Koncie Twoje Cele. Jako nowy klient możesz stworzyć taki pakiet oszczędnościowy i przez pół roku otrzymać 8% dla łącznej kwoty 140 tys. zł (100 tys. zł na Nest Koncie Oszczędnościowym, 20 tys. zł na lokacie i 20 tys. zł na Twoich Celach). Warto to rozważyć, aby zmaksymalizować swoje zyski.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania