Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

8% na rachunku Moje cele w mBanku

8% na rachunku Moje cele w mBanku
Źródło: najlepszekonto.pl
Spis treści

Odkładanie resztek z transakcji na specjalnym rachunku to bardzo dobry pomysł. Można w ten sposób zgromadzić oszczędności bez żadnych wyrzeczeń. Taka forma oszczędzania przynosi jeszcze lepsze rezultaty, jeśli rachunek, na który trafiają pieniądze, jest atrakcyjnie oprocentowany. 7% lub nawet 8% w skali roku proponowane przez mBank to czołówka rankingu kont oszczędnościowych.

Komu przysługuje wysokie oprocentowanie na Moich celach?

W promocji mogą wziąć udział osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które 1 lutego 2023 r. posiadały w mBanku na wszystkich rachunkach oszczędnościowych, rachunkach umożliwiających regularne oszczędzanie Moje cele oraz lokatach mniej niż 1000 zł (oferta dotyczy też nowych klientów, którzy dopiero rozpoczną współpracę z mBankiem).

W obecnej edycji wprowadzono także alternatywny warunek dla obecnych klientów, którzy nie spełniają powyższego wymogu. Otóż w tej sytuacji konieczne jest wypełnienie łącznie poniższych warunków:

  • od lipca do grudnia 2022 r. w co najmniej 3 miesiącach wykonanie min. 15 transakcji kartą lub Blikiem,
  • od lipca do grudnia 2022 r. w co najmniej 3 miesiącach zapewnienie wpływu na konto w kwocie min. 2000 zł,
  • od października do grudnia 2022 r. w każdym z 2 miesięcy wykonanie transakcji Blik lub przelew na telefon lub płatność telefonem lub skorzystanie z asystenta płatności,
  • nie posiadanie mKonta Intensive 20 stycznia 2023 r.

Kolejny warunek to założenie rachunku Moje cele do 31 maja 2023 r. oraz zaakceptowanie regulaminu promocji.

Nawet 8% w skali roku

Jeśli spełnisz powyższe warunki, otrzymasz promocyjne oprocentowanie na rachunku Moje cele w wysokości:

  • 8% w skali roku, jeśli otworzysz Moje cele na stronie internetowej mBanku, w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej mBanku. Oprocentowanie w tej wysokości przysługuje też klientom, którzy uruchomili Moje cele po otwarciu konta osobistego w promocji metodą na selfie lub przez e-dowód (szczegóły niżej).
  • 7% w skali roku, gdy zdecydujesz się na otwarcie rachunku Moje cele w placówce mBanku, przez mFinanse lub na mLinii oraz gdy otworzysz konto w promocji ROR inaczej niż na selfie czy przez e-dowód.

Promocyjne oprocentowanie dotyczy środków do 50 tys. zł i obowiązuje przez 3 pełne miesiące po założeniu Moich celów. Wyższe odsetki zostaną naliczone, o ile suma wpływów w bieżącym miesiącu będzie wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń.

Promocja konta osobistego

Jeśli chcesz skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania na Moich celach, to proponujemy, byś otworzył konto osobiste w promocji, dzięki czemu zgarniesz premię powitalną.

Rachunek Moje cele

Rachunek oszczędnościowy Moje cele służy do automatycznego oszczędzania małych kwot pozostałych z płatności kartą, wykonywanych przelewów czy wypłat gotówki z bankomatu. Sam decydujesz, czy reszta z tych transakcji będzie zaokrąglana do pełnej kwoty (do 10 zł), wskazana przez Ciebie (np. 5 zł) czy też określona jako procent od transakcji. Możliwe są też wpłaty niezależne od wybranej metody oszczędzania, np. przelewem z konta osobistego.

Oprocentowanie warte uwagi

Utrzymanie wysokiego oprocentowania na rachunku Moje Cele wcale nie było takie pewne (szczególnie przy niezmienionych stopach procentowych), dlatego z radością przyjęliśmy taką decyzję mBanku. Interesujące jest także dodanie warunku aktywności dla klientów, którzy nie spełniają wymogu niskiego salda na produktach depozytowych, dzięki czemu aktywni posiadacze kont innych niż mKonto Intensive mają szansę na skorzystanie z oferty.

Warto pamiętać, że zakładając Moje cele na początku miesiąca, można wydłużyć okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania do niemal 4 miesięcy. Stawka 8% należy do rynkowej czołówki i warto wziąć ją pod uwagę, szukając dobrego miejsca dla oszczędności.

Załóż konto osobiste i oszczędnościowe

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Moje cele z promocyjnym oprocentowaniem" – edycja 3