Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Od 1 stycznia 2023 r. oprocentowanie konta Aion Oszczędności wynosi od 5,5 do 7,3%. Szczegóły znajdziesz w analizie rachunku.

Nawet 8% na Koncie Aion Oszczędności w Aion Banku

Nawet 8% na Koncie Aion Oszczędności w Aion Banku
Spis treści

8% z All Inclusive i 6,5% z planem Smart

Aion Bank nieoczekiwanie podniósł oprocentowanie na swoim rachunku Aion Oszczędności. W zależności od posiadanego wariantu cenowego wynosi ono:

  • 8% w skali roku z planem All Inclusive,
  • 6,5% w skali roku z planem Smart,
  • 6% w skali roku z planem Light.

Dla wszystkich klientów

Wyższe oprocentowanie obowiązuje do 31 grudnia 2022 r. i dotyczy wszystkich posiadaczy rachunku Aion Oszczędności - zarówno nowych, jak i obecnych. Nie jest konieczne spełnianie dodatkowych warunków, wpłata nowych środków itd. Łącznie możesz posiadać aż 5 kont oszczędnościowych w PLN.

Rachunek Aion Oszczędności

Konto oszczędnościowe w Aion Banku prowadzone jest bezpłatnie w ramach posiadanego pakietu konta osobistego.

Konto w Aion Banku

Aion Bank przygotował trzy plany, różniące się od siebie comiesięczną opłatą i katalogiem bezpłatnych usług. Podstawowy plan Light jest dostępny zupełnie za darmo i powinien przypaść do gustu osobom, które potrzebują nieskomplikowanej bankowości na co dzień i tylko od czasu do czasu pobierają gotówkę. Plan Smart za 29,99 zł/mies. oferuje także dostęp do platformy inwestycyjnej oraz wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym, natomiast All Inclusive (za 49,99 zł/mies.) poza wszystkimi usługami dostępnymi dla Smart i Light umożliwia korzystanie z narzędzi pozwalających obniżyć prowizje za ubezpieczenia, rachunki itp. oraz oferuje najwyższe oprocentowanie dla oszczędności.

Depozyty założone w Aion Banku gwarantowane są przez belgijski fundusz gwarancyjny Fonds de Garantie pour les services publics / Het Garantiefonds - Fundusz Gwarancyjny (BE), odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Ofertę Aion Banku dokładnie prześwietliliśmy w tym artykule.

8% w Aion Banku to miła niespodzianka

Cieszy nas konkurencja na rynku kont oszczędnościowych i to, że Aion Bank włączył się do walki o oszczędności klientów. Choć 8% to wciąż dużo poniżej inflacji, to jednak obecnie jest to najwyższa dostępna w bankach stawka, co warto docenić. Dodatkową zaletą jest brak dodatkowych warunków w rodzaju zapewnienia nowych środków, wpływu na konto, wykonywania transakcji kartą itp.

Minusy? Lepsze oprocentowanie dotyczy wyłącznie płatnych planów, zatem Twój zysk zostanie pomniejszony o koszty abonamentu. Jeśli zamierzasz zdeponować niższe kwoty, musisz uważać, aby comiesięczna opłata nie pochłonęła całości odsetek i tym samym „akcja oszczędzanie” nie spaliła na panewce.

Przydatne dokumenty

  1. Warunki prowadzenia i oprocentowanie rachunku Aion Oszczędności