Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

8% dla nowych środków do 100 tys. zł na Koncie Max Oszczędnościowym w Santander Bank Polska

8% dla nowych środków do 100 tys. zł na Koncie Max Oszczędnościowym w Santander Bank Polska
Źródło: najlepszekonto.pl
Spis treści

Do udziału w aktualnej promocji „Nowe środki na koncie oszczędnościowym – edycja VIII” Santander zaprasza zarówno nowych, jak i obecnych klientów indywidualnych. Jedyne warunki skorzystania z oferty to otwarcie (lub po prostu posiadanie) promocyjnego Konta Max Oszczędnościowego i wpłata nowych środków do 9 czerwca 2023 r. (do godz. 17.00).

Promocyjne oprocentowanie w wysokości 8% w skali roku będzie naliczane do 29 czerwca 2023 r., co ma istotną konsekwencję. Mianowicie, im szybciej otworzysz konto i wpłacisz na nie środki, tym dłużej Twoje pieniądze będą objęte podwyższoną stawką.

Warunki promocji – czym są tzw. nowe środki?

Maksymalna kwota, która może być objęta bonusową stawką, wynosi 100 tys. zł. Muszą one jednak spełniać warunek nowych środków.

W ten sposób bank określa nadwyżkę ponad stan aktywów na wszystkich rachunkach klienta prowadzonych w PLN (a więc nie tylko na koncie oszczędnościowym, ale również osobistym, na lokatach i na tzw. Celach oszczędnościowych) w dniu bazowym – w tym przypadku jest to 3 marca 2023 r. Jednocześnie brane jest pod uwagę saldo samego Konta Max Oszczędnościowego z tego dnia, o ile je wówczas posiadałeś.

Bank wylicza aktualną wysokość nowych środków codziennie (na koniec dnia roboczego). Oznacza to, że każda operacja obciążająca rachunki w Santanderze i zmniejszająca bieżącą sumę Twoich aktywów w tym banku obniży również sumę środków objętych podwyższonym oprocentowaniem.

Środki niespełniające kryterium "nowych" oraz przekraczające kwotę 100 tys. zł będą objęte oprocentowaniem standardowym, które zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania wynosi 1%.

Dodatkowe informacje

Warto pamiętać, że:

  • w okresie promocji można otworzyć tylko jedno konto z promocyjnym oprocentowaniem;
  • promocja dotyczy wyłącznie kont indywidualnych, a późniejsza zamiana na konto wspólne automatycznie oznacza koniec naliczania podwyższonego oprocentowania;
  • bank sumuje odsetki wynikające z oprocentowania standardowego oraz bonusowego i wypłaca je łącznie.

Konto Max Oszczędnościowe – opłaty

Oto najważniejsze parametry konta wraz z opłatami, które dotyczą jego posiadaczy:

Konto Jakie Chcę z bonusami

Jeśli nie posiadasz konta osobistego w Santanderze, to ofertę Konta Max Oszczędnościowego możesz potraktować jako zaledwie jeden z elementów całego pakietu bonusów. Bank tradycyjnie przyznaje bardzo atrakcyjne premie za otwarcie Konta Jakie Chcę i aktywne korzystanie z niego.

Zapoznaj się ze szczegółami rachunku oraz związanymi z nim promocjami. Być może przekona Cię to do jego założenia pomimo faktu, że nie jest to wymagane do skorzystania z oferty konta oszczędnościowego.

Warto podkreślić, że wcześniejsze otwarcie konta osobistego (a co za tym idzie – uzyskanie dostępu do bankowości elektronicznej) pozwoli Ci na zdalne założenie Konta Max Oszczędnościowego właśnie w serwisie Santander internet. Oba produkty będziesz mógł więc otworzyć bez wychodzenia z domu. Jeśli zdecydujesz się założyć wyłącznie rachunek oszczędnościowy, będziesz musiał udać się do oddziału banku w celu zawarcia umowy.

Promocje Konta Jakie Chcę

Miła niespodzianka

Promocja Konta Max Oszczędnościowego to zaskoczenie z dwóch powodów. Po pierwsze, Santander Bank Polska nieczęsto pojawia się w rankingu kont oszczędnościowych. Po drugie, obserwowane jeszcze niedawno podwyżki oprocentowania produktów oszczędnościowych ostatnio wyraźnie wyhamowały; kilka banków nawet obniżyło oprocentowanie. Można zatem powiedzieć, że "atak" nastąpił z dość nieoczekiwanego kierunku.

Choć oferta nie wymaga posiadania konta osobistego, to zdecydowanie warto rozważyć jego otwarcie – nie tylko z powodów finansowych (cenne premie), ale i praktycznych (możliwość wnioskowania o rachunek oszczędnościowy w bankowości internetowej).

Oceń to wszystko na spokojnie, ale pamiętaj – każdy dzień zwłoki zmniejsza Twój zysk z odsetek.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Nowe środki na koncie oszczędnościowym" – edycja 8
  2. Tabela oprocentowania