Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

8,25% na Nest Koncie Oszczędnościowym w Nest Banku

8,25% na Nest Koncie Oszczędnościowym w Nest Banku
Spis treści

Nest Bank, choć jest jedną z najmniejszych instytucji bankowych w Polsce, zawsze wyróżniał się na tle konkurencji pod względem oprocentowania depozytów i rachunków oszczędnościowych. Na obecnym od niedawna w jego ofercie Nest Koncie Oszczędnościowym można obecnie otrzymać oprocentowanie w wysokości 8,25%.

8,25% przez 90 dni

Specjalne oprocentowanie przysługuje klientom, którzy otworzyli Nest Konto Oszczędnościowe od 11 maja 2023 r. i wpłacili na nie maksymalnie 50 tys. zł. Podwyższone odsetki będą naliczane przez 90 dni od daty otwarcia rachunku, pod warunkiem spełnienia warunków aktywności na Nest Koncie. Bank wymaga zapewnienia wpływów w wysokości min. 2000 zł oraz wykonania min. 3 dowolnych transakcji spośród: płatność Blikiem, operacja kartą, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami klienta w Nest Banku. 

Dla kwot powyżej 50 tys. zł, ale nie wyższych niż 400 tys. zł oraz w sytuacji niespełnienia wymagań dotyczących aktywności zostaną naliczone odsetki w wysokości 3%. Powyżej 400 tys. zł obowiązuje oprocentowanie standardowe.

Nest Lokata Witaj na 6 miesięcy w czołówce depozytów na rynku

Na Nest Lokacie Witaj możesz zdeponować od 1000 zł do 20 tys. zł na 3 lub 6 miesięcy. Nas najbardziej interesuje wariant półroczny, oprocentowany na poziomie 8% w skali roku. Aby cieszyć się taką stawką, musisz spełnić dwa warunki:

  • w każdym miesiącu trwania depozytu zapewnić wpływ w wysokości co najmniej 2000 zł na rachunek osobisty (Nest Konto) lub 5000 zł – jeśli jesteś przedsiębiorcą – na firmowe BIZnest Konto oraz
  • wykonać 3 wybrane transakcje: przelew (wykluczone są przelewy na rachunki własne), płatność kartą lub Blikiem.

Możesz zatem zlecić albo 3 przelewy, albo 1 przelew i dwie płatności Blikiem, 3 razy zapłacić kartą – wybór operacji zależy od Ciebie. To, czy założyłeś rachunek osobisty, czy firmowy, nie ma w tym wypadku znaczenia.

Zauważ, że są to warunki identyczne z tymi, jakie trzeba spełnić, by zasłużyć na specjalne oprocentowanie Nest Konta Oszczędnościowego.

O czym musisz pamiętać? Na założenie Nest Lokaty Witaj masz tylko 30 dni od chwili otwarcia Nest Konta (lub BIZnest Konta). Po tym czasie taka możliwość bezpowrotnie przepadnie.

Nest Lokata Witaj na 3 miesiące: 6% w skali roku

Jeżeli nie chcesz spełniać żadnych dodatkowych warunków stawianych przez bank, możesz wybrać wariant 3-miesięczny ze stawką 6% w skali roku. W takiej sytuacji ani wpływ na rachunek, ani wykonywanie transakcji nie są wymagane.

Darmowy ROR w Nest Banku

Założenie Nest Konta Oszczędnościowego oraz Nest Lokaty Witaj (obojętnie, czy na pół roku, czy na kwartał) wymaga otwarcia konta osobistego: Nest Konta. Choć zwykle oszczędzający nie pałają entuzjazmem do zakładania ROR-u, to skorzystanie z oferty Nest Banku może okazać się dobrym pomysłem; za prowadzenie Nest Konta nic nie płacisz, podobnie jak za korzystanie z karty debetowej. Trudno więc uznać je za balast.

Nest Konto Oszczędnościowe

Rachunek oszczędnościowy w Nest Banku prowadzony jest bezpłatnie. Darmowe są także wszystkie przelewy wewnętrzne na Nest Konto.

Sporo jak na obecne warunki

Nest Bank zaskoczył nas podwyższeniem oprocentowania na Nest Koncie Oszczędnościowym. 8,25% to ścisła rynkowa czołówka, ale szkoda, że tak atrakcyjne oprocentowanie przysługuje tylko za zdeponowanie kwot do 50 tys. zł i to po spełnieniu dodatkowych warunków. Nie zmienia to jednak faktu, że propozycja jest godna uwagi, zwłaszcza, że internetowe przelewy wewnętrzne na Nest Konto są bezpłatne.

Rachunek oszczędnościowy to nie wszystko. W Nest Banku otrzymasz też atrakcyjne oprocentowanie na półrocznej Nest Lokacie Witaj i nowym Koncie oszczędnościowym Twoje Cele. Jako nowy klient możesz skorzystać ze wszystkich tych produktów. Warto to rozważyć, aby zmaksymalizować swoje zyski.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania