Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

8,25% na Nest Koncie Oszczędnościowym w Nest Banku

8,25% na Nest Koncie Oszczędnościowym w Nest Banku
Spis treści

Nest Bank, choć jest jedną z najmniejszych instytucji bankowych w Polsce, zawsze wyróżniał się na tle konkurencji pod względem oprocentowania depozytów i rachunków oszczędnościowych. Na obecnym od niedawna w jego ofercie Nest Koncie Oszczędnościowym można obecnie otrzymać oprocentowanie w wysokości 8,25%.

8,25% przez pełne 2 miesiące

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje w miesiącu, w którym otworzysz rachunek, oraz w kolejnych dwóch pełnych miesiącach (co oznacza, że najbardziej opłaca się zakładać to konto w pierwszych dniach miesiąca, aby móc cieszyć się wyższą stawką przez niemal 3 miesiące). Po tym czasie środki do 400 tys. zł objęte będą stawką 3% aż do 30 września 2023 r. Nadwyżka ponad 400 tys. zł jest oprocentowana według zasad standardowych, czyli na 0,01%.

Promocyjna stawka dla nowych klientów nie jest uzależniona od jakichkolwiek dodatkowych warunków; po prostu wpłacasz środki i spokojnie czekasz na kapitalizację odsetek.

Jeśli jesteś już klientem Nest Banku, to Nest Konto Oszczędnościowe możesz otworzyć tylko wtedy, gdy nie jesteś posiadaczem rachunku oszczędnościowego otwartego przed 21 listopada 2022 r.

Jeśli już jesteśmy przy rachunkach oszczędnościowych, to wspomnijmy również o nowym Nest Koncie Twoje Cele. Służy ono do regularnego oszczędzania i jest oprocentowane również na 8% w skali roku przez 3 pełne miesiące. Maksymalna kwota objęta tą stawką to 20 tys. zł.

Nest Lokata Witaj na 6 miesięcy w czołówce depozytów na rynku

Na Nest Lokacie Witaj możesz zdeponować od 1000 zł do 20 tys. zł na 3 lub 6 miesięcy. Nas najbardziej interesuje wariant półroczny, oprocentowany na poziomie 8% w skali roku. Aby cieszyć się taką stawką, musisz spełnić dwa warunki:

  • w każdym miesiącu trwania depozytu zapewnić wpływ w wysokości co najmniej 2000 zł na rachunek osobisty (Nest Konto) lub 5000 zł – jeśli jesteś przedsiębiorcą – na firmowe BIZnest Konto oraz
  • wykonać 3 wybrane transakcje: przelew (wykluczone są przelewy na rachunki własne), płatność kartą lub Blikiem.

Możesz zatem zlecić albo 3 przelewy, albo 1 przelew i dwie płatności Blikiem, 3 razy zapłacić kartą – wybór operacji zależy od Ciebie. To, czy założyłeś rachunek osobisty, czy firmowy, nie ma w tym wypadku znaczenia.

O czym musisz pamiętać? Na założenie Nest Lokaty Witaj masz tylko 30 dni od chwili otwarcia Nest Konta (lub BIZnest Konta). Po tym czasie taka możliwość bezpowrotnie przepadnie.

Nest Lokata Witaj na 3 miesiące: 6% w skali roku

Jeżeli nie chcesz spełniać żadnych dodatkowych warunków stawianych przez bank, możesz wybrać wariant 3-miesięczny ze stawką 6% w skali roku. W takiej sytuacji ani wpływ na rachunek, ani wykonywanie transakcji nie są wymagane.

Ile możesz zyskać, oszczędzając w Nest Banku?

Spójrzmy teraz, jak będzie przedstawiał się Twój zysk w zależności od tego, jaką kwotę powierzysz Nest Bankowi. Łącznie na promocyjnej lokacie i na koncie oszczędnościowym z wyższym oprocentowaniem możesz zdeponować 420 tys. zł (20 tys. na Nest Lokacie Witaj i 400 tys. zł na Nest Koncie Oszczędnościowym).

Jeśli zdeponujesz na lokacie i na rachunku oszczędnościowym maksymalne stawki dopuszczone w promocji, to Twój zysk wyniesie w sumie ponad 5700 zł: 646 zł otrzymasz po kapitalizacji Nest Lokaty Witaj (po pół roku), zaś 5073 zł po 2 miesiącach jako odsetki na koncie Nest Koncie Oszczędnościowym (jeśli założysz je 21 grudnia 2022 r.).

Darmowy ROR w Nest Banku

Założenie rachunku Nest Oszczędności oraz Nest Lokaty Witaj (obojętnie, czy na 6, czy na 3 miesiące) wymaga otwarcia konta osobistego: Nest Konta. Choć zwykle oszczędzający nie pałają entuzjazmem do zakładania ROR-u, to skorzystanie z oferty Nest Banku może okazać się dobrym pomysłem; za prowadzenie Nest Konta nic nie płacisz, podobnie jak za korzystanie z karty debetowej. Trudno więc uznać je za balast.

Nest Konto Oszczędnościowe

Rachunek oszczędnościowy w Nest Banku prowadzony jest bezpłatnie. Darmowe są także wszystkie przelewy wewnętrzne na Nest Konto.

Wysokie oprocentowanie oszczędności

Podwyższenie oprocentowania i kwoty maksymalnej, jaką można ulokować na Nest Koncie Oszczędnościowym w Nest Banku, mile nas zaskoczyło. 8,25% w skali roku to rynkowa czołówka, a do tego przy założeniu rachunku na początku miesiąca takie oprocentowanie będzie obowiązywało prawie przez 3 miesiące. Cennym dodatkiem są także bezpłatne przelewy wewnętrzne na Nest Konto.

Niestety jest też powód do niezadowolenia: bank skrócił okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania z 3 do 2 miesięcy.

Rachunek oszczędnościowy to nie wszystko. W Nest Banku można też zyskać 8% na półrocznej Nest Lokacie Witaj i nowym Nest Koncie Twoje Cele. Jako nowy klient możesz skorzystać ze wszystkich tak atrakcyjnie oprocentowanych produktów. Warto to rozważyć, aby zmaksymalizować swoje zyski.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania