Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Aktualne warunki oprocentowania opisane są w analizie Rachunku oszczędnościowego.

7,5% do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)

7,5% do 200 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)
Źródło: najlepszekonto.pl
Spis treści

W ciągu ostatnich miesięcy oprocentowanie oszczędności w bankach wzrosło do dość satysfakcjonującego poziomu, w dodatku przybywa instytucji, w których można znaleźć korzystną ofertę. Teraz Santander Consumer Bank po raz kolejny podniósł stawkę na swoim Rachunku oszczędnościowym. Po podwyżce oprocentowania Twoje oszczędności w SCB mogą pracować na 7,5% do 200 tys. zł.

7,5% – promocja dla nowych środków

Bank nie stawia przed oszczędzającymi praktycznie żadnych ograniczeń. Uczestnikiem promocji może być osoba z pełną zdolnością do czynności prawnych, która wpłaci na rachunek oszczędnościowy nowe środki.

Co to oznacza? Tyle, że podwyższonym oprocentowaniem w wysokości 7,5% będą objęte kwoty stanowiące nadwyżkę nad saldem początkowym na rachunku oszczędnościowym i lokatach klienta w banku ustalonym na 25 października 2022 r. Dla przykładu, jeśli w tym dniu miałeś zerowe saldo na koncie oszczędnościowym i lokatach w Santander Consumer Banku, to wszystko, co wpłacisz na rachunek, będzie uznawane za nowe środki.

Promocja „Zyskaj z nami z nowymi środkami – edycja 2” obowiązuje do 18 stycznia 2023 r. Im szybciej wpłacisz pieniądze, tym dłużej będą one efektywniej pracowały.

Do 7% dla wszystkich środków

W równoległej promocji „Wpłacaj i ciesz się oszczędnościami – edycja III” zarówno nowi, jak i obecni posiadacze rachunku otrzymają podwyższone oprocentowanie środków, które nie spełniają warunku nowych.

Stawki prezentują się następująco:

  • 7% dla kwot do 50 000 zł,
  • 6,5% powyżej 50 000 zł do 200 000 zł,
  • 6% powyżej 200 000 zł.

Takie warunki będą obowiązywały wszystkich klientów bez spełniania żadnych dodatkowych warunków do 30 stycznia 2023 r.

Ile wynosi oprocentowanie standardowe?

Środki niespełniające kryterium nowych zostaną objęte oprocentowaniem standardowym, którego wysokość uzależniona jest od kwoty znajdującej się na rachunku:

  • do 50 000 zł włącznie: 1,90%
  • powyżej 50 000 zł do 200 000 zł włącznie: 1,95%
  • powyżej 200 000 zł: 2%

Darmowy rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Rachunek oszczędnościowy możesz wygodnie otworzyć za darmo przez Internet z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego z konta w innym banku, o ile nie było ono otwarte w 100% zdalnie.

Ważne: przed wykonaniem przelewu weryfikacyjnego upewnij się, że dane osobowe i adresowe przekazywane w ramach przelewu z Twojego konta w innym banku są zgodne z danymi podanymi w formularzu otwarcia rachunku w Santander Consumer Banku!

Proces jest szybki i łatwy, całość nie powinna zająć dłużej niż 15 minut.

Prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wykonywanie nielimitowanej liczby przelewów (możesz je realizować tylko na tzw. rachunek powiązany w innym banku), dzięki czemu masz swobodę dysponowania swoimi pieniędzmi.

A co z kontem osobistym? W przypadku tej oferty nie ma wymogu jego zakładania.

7,5% to oferta warta rozważenia

Rynkowa stawka na kontach oszczędnościowych, od której warto rozważać skorzystanie z konkretnej oferty, oscyluje obecnie wokół 7-8%. Decyzja Santander Consumer Banku o podniesieniu oprocentowania to krok w dobrą stronę, nawet pomimo obniżenia maksymalnej kwoty z 1 mln zł do 200 tys. zł. 7,5% zdecydowanie warte jest rozważenia, a do tego nie trzeba posiadać konta osobistego, co obecnie jest wręcz niespotykane. Doceniamy też, że bank podniósł do 30 stycznia 2023 r. oprocentowanie środków niespełniających definicji nowych, w związku z czym każdy posiadacz rachunku zyska w najbliższych tygodniach więcej.

Porównaj tę propozycję z innymi ofertami w rankingu kont oszczędnościowych i sam oceń, czy rachunek w Santander Consumer Banku jest dla Ciebie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji na nowe środki „Zyskaj z nami z nowymi środkami” – edycja 2
  2. Regulamin promocji „Wpłacaj i ciesz się oszczędnościami" – edycja 3