Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

6% na koncie Nest Oszczędności + 7,5% na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku

6% na koncie Nest Oszczędności + 7,5% na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku
Spis treści

Nest Bank, choć jest jedną z najmniejszych instytucji bankowych w Polsce, zawsze wyróżniał się na tle konkurencji pod względem oprocentowania depozytów i rachunków oszczędnościowych. Jego flagowy produkt, Nest Lokata Witaj, przeznaczony jest dla nowych klientów, którzy otworzą darmowe Nest Konto (lub BIZnest Konto w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej).

Do tego, jako nowy klient, możesz skorzystać z oferty specjalnej na rachunku Nest Oszczędności: w miesiącu, w którym otworzysz to konto, i w 2 kolejnych miesiącach kalendarzowych zyskasz 6% do 100 tys. zł.

Nest Oszczędności: 6% na pełne 2 miesiące

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje w miesiącu, w którym otworzysz rachunek, oraz w kolejnych dwóch pełnych miesiącach (co oznacza, że najbardziej opłaca się zakładać to konto w pierwszych dniach miesiąca, aby móc cieszyć się wyższą stawką przez niemal kwartał).

Po tym czasie środki do 100 tys. zł objęte będą oprocentowaniem zmiennym, wyliczanym na podstawie wzoru WIBOR 3M –4 p.p. (marża banku). Obecnie jest to ok. 3% w skali roku.

Promocyjna stawka dla nowych klientów nie jest uzależniona od jakichkolwiek dodatkowych warunków; po prostu wpłacasz środki i spokojnie czekasz na kapitalizację odsetek.

Nest Lokata Witaj na 6 miesięcy najlepiej oprocentowanym depozytem na rynku

Na Nest Lokacie Witaj możesz zdeponować od 1000 zł do 20 tys. zł na 3 lub 6 miesięcy. Nas najbardziej interesuje wariant półroczny, oprocentowany na poziomie 7,5% w skali roku. Aby cieszyć się taką stawką, musisz spełnić dwa warunki:

  • w każdym miesiącu trwania depozytu zapewnić wpływ w wysokości co najmniej 2000 zł na rachunek osobisty (Nest Konto) lub 5000 zł – jeśli jesteś przedsiębiorcą – na firmowe BIZnest Konto oraz
  • wykonać 3 wybrane transakcje: przelew (wykluczone są przelewy na rachunki własne), płatność kartą lub Blikiem.

Możesz zatem zlecić albo 3 przelewy, albo 1 przelew i dwie płatności Blikiem, 3 razy zapłacić kartą – dobór operacji zależy od Ciebie. To, czy założyłeś rachunek osobisty, czy firmowy, nie ma w tym wypadku znaczenia.

O czym musisz pamiętać? Na założenie Nest Lokaty Witaj masz tylko 30 dni od chwili otwarcia Nest Konta (lub BIZnest Konta). Po tym czasie taka możliwość bezpowrotnie przepadnie.

Nest Lokata Witaj na 3 miesiące: 6% w skali roku

Jeżeli nie chcesz spełniać żadnych dodatkowych warunków stawianych przez bank, możesz wybrać wariant 3-miesięczny ze stawką 6% w skali roku. W takiej sytuacji ani wpływ na rachunek, ani wykonywanie transakcji nie są wymagane.

Ile możesz zyskać oszczędzając w Nest Banku?

Spójrzmy teraz, jak będzie przedstawiał się Twój zysk w zależności od tego, jaką kwotę powierzysz Nest Bankowi. Łącznie na promocyjnej lokacie i na koncie oszczędnościowym z wyższym oprocentowaniem możesz zdeponować 120 tys. zł (20 tys. na Nest Lokacie Witaj i 100 tys. zł na rachunku Nest Oszczędności).

Jak widzisz, jeśli zdeponujesz na lokacie i na rachunku oszczędnościowym maksymalne stawki dopuszczone w promocji (czyli 20 tys. zł i 100 tys. zł), to Twój zysk wyniesie w sumie ponad 1400 zł: 612 zł otrzymasz po kapitalizacji Nest Lokaty Witaj (po pół roku), zaś 810 zł po 2 miesiącach jako odsetki na koncie Nest Oszczędności.

Darmowe rachunki w Nest Banku

Założenie rachunku Nest Oszczędności oraz Nest Lokaty Witaj (obojętnie, czy na 6, czy na 3 miesiące) wymaga otwarcia konta osobistego: Nest Konta. Choć zwykle oszczędzający nie pałają entuzjazmem do zakładania ROR-u, to skorzystanie z oferty Nest Banku może okazać się dobrym pomysłem; za prowadzenie Nest Konta nic nie płacisz, podobnie jak za korzystanie z karty debetowej. Trudno więc uznać je za balast.

Równie ciekawą propozycję ma Nest Bank dla przedsiębiorców: darmowy rachunek, karta, wpłatomaty oraz nielimitowane przelewy internetowe:

Przedsiębiorcy zamiast rachunku Nest Oszczędności otwierają rachunek BIZnest Oszczędności ze stawką 6% do 100 tys. zł. Dodatkowo mogą oni zdobyć aż 700 zł premii w promocji:

Komentarz redakcji

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, banki nie podnoszą oprocentowania depozytów równie chętnie co oprocentowania kredytów, tym bardziej więc doceniamy ruch Nest Banku. Konto Nest Oszczędności z oprocentowaniem na poziomie 6% do 100 tys. zł znajduje się w czołówce rankingu najlepszych kont oszczędnościowych. Półroczna Nest Lokata Witaj ze stawką 7,5% jest obecnie najlepszą ofertą na rynku i – prawdę mówiąc – nie spodziewamy się, że cokolwiek prędko zagrozi jej pozycji liderki.

Minusem wspomnianych propozycji jest ich jednorazowość. Jeśli miałeś już kiedyś konto w Nest Banku, to niestety nie możesz skorzystać z tych ofert. Po wygaśnięciu lokaty i zakończeniu okresu podwyższonego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym stawki znacznie spadają. Wtedy pozostaje Ci zwrócić uwagę na propozycje innych banków, chyba że...

Przez ładnych kilka lat Nest Bank był atrakcyjną instytucją dla oszczędzających i mamy nadzieję, że obecna zmiana oprocentowania jest zapowiedzią powrotu do tamtej polityki. Być może wkrótce czekają nas kolejne podwyżki, także na depozytach dla stałych klientów, np. na Nest Lokacie Lojalnej czy Nest Lokacie Nowe Środki.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin Nest Lokaty Witaj
  2. Tabela oprocentowania