Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Bank PKO BP zdecydował o kontynuowaniu promocji. Aktualne warunki znajdziesz w analizie Konta Oszczędnościowego Plus.

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

7,5% dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym PLUS w PKO BP

7,5% dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym PLUS w PKO BP
Źródło: najlepszekonto.pl
Spis treści

Oferowanie przez PKO BP konkurencyjnych stawek na kontach oszczędnościowych czy lokatach z całą pewnością nie jest codziennością – właśnie dlatego każda oferta z promocyjnym oprocentowaniem w tym banku jest pozytywnym zaskoczeniem.

Do promocji "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym PLUS" możesz przystąpić do 27 kwietnia 2023 r. Choć regulamin nie wymaga posiadania czy otwierania rachunku osobistego, to sam bank zachęca do założenia podstawowego Konta za Zero – tylko tym sposobem z promocji na rachunku oszczędnościowym będziemy mogli skorzystać zdalnie, bez wizyty w oddziale.

7,5% dla nowych środków

Aby założyć promocyjne konto, nie musisz być nawet nowym klientem banku. Mało tego, nawet posiadanie w chwili obecnej konta oszczędnościowego nie wyklucza z udziału w tej akcji. Jest to bowiem oferta "na nowe środki", w związku z czym pod uwagę brane jest po prostu saldo początkowe, w tym przypadku wyliczane w dniu 30 marca 2023 r. jako suma sald rachunków depozytowych w PLN, które wówczas posiadałeś.

Co istotne, oprocentowanie 7,5% obejmie wszystkie środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo początkowe. Nie obowiązuje więc żaden limit kwotowy. Przypomnę, że promocyjna stawka będzie naliczana przez 60 dni od pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe Plus w okresie trwania oferty.

Musisz też wiedzieć, że suma nowych środków jest wyliczana nie tylko w momencie pierwszej wpłaty na rachunek oszczędnościowy, ale i na koniec każdego dnia korzystania z konta.

Co po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania?

Po upływie 60 dni oprocentowanie spada do poziomu standardowego, które w ramach odrębnej promocji (obowiązującej do 30 czerwca 2023 r.) wynosi aktualnie 2% w skali roku. Jak na standardową stawkę to całkiem nieźle. Nie sposób przewidzieć, co bank zrobi później. Mamy nadzieję na kontynuowanie obu akcji.

Rzut oka na produkty PKO BP

Zacznijmy od przedstawienia parametrów Konta za Zero, którego posiadanie znacznie ułatwia proces założenia rachunku oszczędnościowego:

Z kolei poniżej szczegóły dotyczące opłat na Koncie Oszczędnościowym PLUS. Zwróć uwagę na przelewy z rachunku, które – poza pierwszym takim transferem w miesiącu, co jest akurat standardem na rynku – są płatne:

Propozycja godna uwagi

Podczas gdy niektóre banki zmieniają już swoje oferty oszczędnościowe na niekorzyść klientów, PKO BP idzie w inną stronę i przedłuża promocję na Koncie Oszczędnościowym Plus. 7,5% bez limitu kwotowego to przyzwoita propozycja, która plasuje się wśród najlepszych ofert na rynku. Dodajmy, że z promocji skorzystają tak nowi, jak i obecni klienci PKO BP.

Nim jednak damy się ponieść nadmiernemu optymizmowi, musimy przyjąć do wiadomości, że oprocentowanie 7,5% obowiązuje tylko przez 60 dni. Po tym okresie warto rozejrzeć się za inną ofertą, w czym ranking kont oszczędnościowych z pewnością Ci pomoże.

Otwórz Konto za Zero z Kontem Oszczędnościowym PLUS na 7,5%

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus”
  2. Regulamin promocji „Promocja na rachunkach oszczędnościowych”
  3. Tabela oprocentowania