Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

7,05% na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym w Toyota Banku

7,05% na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym w Toyota Banku
Spis treści

Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku to ostatnio częsty temat rozmów wśród oszczędzających. Nie ma się czemu dziwić: do końca nie było wiadomo, czy bank jednak nie zmieni wzoru na oprocentowanie rachunku. Okazuje się, że obecnie ta oferta jest bezsprzecznie najkorzystniejsza na rynku.

7,05% do 100 tys. zł

Oprocentowanie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego uzależnione jest od stawki WIBOR 3M z przedostatniego dnia roboczego poprzedniego kwartału. Przy Wiborze 3M z 29 czerwca 2022 r. wynosi ono:

  • 7,05% (WIBOR 3M) dla kwot do 100 tys. zł,
  • 4,05% (WIBOR 3M minus 3,00 p.p.) dla kwot powyżej 100 tys. zł.

Warto wiedzieć, że oprocentowanie naliczane jest osobno w danym przedziale, zatem jeśli wpłacimy na IKO np. 200 tys. zł, to pierwsze 100 tys. będzie objęte stawką 7,05%, a drugie - 4,05%.

Co warto wiedzieć o Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym?

IKO w Toyota Banku to specyficzny rachunek, którego opłata za prowadzenie jest uzależniona od tego, czy w poprzednim miesiącu wypłacimy środki, czy też nie. Obecnie konto można założyć online poprzez wideoweryfikację - nie trzeba posiadać ROR-u w Toyota Banku.

Obok IKO warto także zainteresować się ofertą Konta Oszczędnościowego:

Najlepsze konto oszczędnościowe na rynku

Oprocentowanie kont oszczędnościowych dzięki IKO w Toyocie przebiło magiczną barierę 7% w skali roku. Tak wysoka stawka jeszcze niedawno była szczytem marzeń, dlatego cieszy nas, że bank utrzymał korzystne warunki naliczania oprocentowania i dodatkowo usprawnił proces zakładania rachunku, wprowadzając wideoweryfikację. Pozostaje jedynie pytaniem, jak długo taka sytuacja się utrzyma i czy w trakcie kwartału nie zmieni się wzór na oprocentowanie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego.

Czekamy, jak na ruch Toyota Banku zareaguje konkurencja. Mamy nadzieję, że pozostali gracze nie pozostawią tego bez odpowiedzi, a klienci tylko na tym zyskają. Tymczasem Wam radzimy korzystać z jak najlepszych kont oszczędnościowych, a takie znajdziecie w naszym rankingu.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania