Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 500 zł w gotówce + 7,4% na lokacie za otwarcie konta Citigold w Citibanku.

600 zł premii moneyback z kontem Citi Priority w Citi Handlowym

600 zł premii moneyback z kontem Citi Priority w Citi Handlowym

Citi Handlowy nie ustaje w wysiłkach, by przekonać nowych klientów do otwarcia rachunku osobistego i po raz kolejny odpala akcję, w której można zdobyć 600 zł zwrotu za transakcje kartą. Zgodnie z regulaminem promocja potrwa do 30 kwietnia 2018 r. lub do wyczerpania puli promocyjnych premii. Jeśli więc warunki oferty przypadną Ci do gustu, wykaż się refleksem i nie czekaj zbyt długo z podjęciem decyzji. Poprzednia edycja zakończyła się przed czasem, jest więc spora szansa, że tym razem może być podobnie.

Nowi klienci mile widziani

Tradycyjnie, z najnowszej oferty specjalnej mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci banku. Tak więc osoby, które po dniu 31 października 2016 r. posiadały w banku dowolny produkt, w tym konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy, nie zostaną dopuszczone do udziału w promocji. Wykluczenie to obejmuje również współwłaścicieli oraz pełnomocników wspomnianych rachunków.

Jak zdobyć 600 zł premii moneyback?

Jeśli zależy Ci na zdobyciu premii, w sumie będziesz musiał wykonać cztery proste czynności:

  1. Po pierwsze - zarejestrować się w promocji, wypełniając formularz kontaktowy. W formularzu musisz podać następujące dane: imię, nazwisko, nr telefonu, adres e-mail oraz PESEL.
  2. Po drugie - nie później niż do dnia 30 kwietnia 2018 r. podpisać z Citibankiem umowę o prowadzenie rachunku. Podpowiadamy, abyś jednocześnie zawnioskował o kartę debetową, w przeciwnym wypadku nie będziesz miał szans na zdobycie premii. Pamiętaj też, że podpisanie umowy wiąże się z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez bank Twoich danych osobowych oraz na otrzymywanie informacji (m.in. handlowych) drogą elektroniczną.
  3. Po trzecie - do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu od otwarcia konta musisz przynajmniej raz zalogować się w serwisie bankowości internetowej Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile. To ważne! Jeśli zapomnisz o tym na pozór nieistotnym warunku, bank zakwestionuje Twoje prawo do premii. Szkoda byłoby ją stracić z tak błahego powodu.
  4. Po czwarte - w tym samym okresie (a więc do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu od otwarcia konta) musisz osiągnąć saldo dzienne w wysokości co najmniej 5 000 zł. Bank weźmie pod uwagę sumę środków na wszystkich Twoich rachunkach w Citi Handlowym, z wyjątkiem wpływów pochodzących z innych rachunków dla klientów indywidualnych prowadzonych przez bank (oczywiście wpływy z innych banków będą honorowane).

Jeśli spełnisz wszystkie powyższe warunki, nie pozostaje Ci nic innego, jak podczas codziennych zakupów aktywnie korzystać ze swojej nowej karty. Pamiętaj, że bank będzie brał pod uwagę wyłącznie transakcje dokonane w punktach handlowo-usługowych (w tym płatności przy użyciu Google Pay), które zostały zaksięgowane na koncie w danym miesiącu kalendarzowym. Nie czekaj więc do ostatnich dni miesiąca z wykonaniem płatności, ponieważ mogą zostać rozliczone w późniejszym terminie, a Ty będziesz zdziwiony zbyt niską premią.

Zasady naliczania moneybacku

Jak już wspominaliśmy, maksymalna kwota zwrotu to 50 zł miesięcznie przyznawane przez cały rok – w sumie 600 zł. Łatwo zauważyć, że aby zdobyć maksymalną premię, będziesz musiał wydać miesięcznie 1000 zł. Przy niższych płatnościach Twój zysk będzie przedstawiał się następująco:

Miesięczne wydatki

Miesięczny zwrot

100 zł

5 zł

200 zł

10 zł

300 zł

15 zł

400 zł

20 zł

500 zł

25 zł

600 zł

30 zł

700 zł

35 zł

800 zł

40 zł

900 zł

45 zł

1000 zł

50 zł

Reasumując, w tej promocji liczy się aktywność i systematyczność. Im więcej wydasz kartą, tym wyższa będzie Twoja premia, a pełny zwrot – czyli 600 zł – otrzymasz za aktywne korzystanie z karty przez 12 miesięcy. Mamy jednak dla Ciebie dobrą wiadomość - jeśli w danym miesiącu nie wykonasz ani jednej transakcji, wciąż przysługuje Ci prawo do moneybacku w pozostałych miesiącach.

Przekazanie nagrody

Informację o spełnieniu warunków uprawniających do zwrotu otrzymasz za pośrednictwem systemu Citibank Online. Bank będzie wypłacał premię co miesiąc, najpóźniej na koniec następnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym uzyskałeś prawo do nagrody. Premie są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i nie trzeba ich wykazywać w rozliczeniu podatkowym.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Konto Citi Priority w pigułce

Jednym z najważniejszych czynników, które decydują o wyborze rachunku bankowego, są koszty związane z jego obsługą. Citi Priority z pewnością może się spodobać osobom, które aktywnie korzystają z karty i konta, a także chętnie sięgają po inne produkty banku, np. kredyty lub karty kredytowe.

Choć opłata za prowadzenie Citi Priority jest dość wysoka (30 zł), można jej uniknąć spełniając jeden z dwóch warunków: utrzymując na wszystkich rachunkach saldo w wysokości co najmniej 30 000 zł miesięcznie LUB zapewniając miesięczne wpływy zewnętrzne w łącznej kwocie min. 5000 zł i jednocześnie posiadając produkt kredytowy w banku. Takim produktem może być praktycznie darmowa karta kredytowa Citi Simplicity, która obecnie jest objęta aż czterema różnymi promocjami (możesz w nich zgarnąć 300 zł w formie premii gotówkowej lub w formie bonu zakupowego). Możesz więc skorzystać z dodatkowej okazji – wyrobić kartę w ramach jednej ze wspomnianych wcześniej ofert specjalnych, zgarnąć kolejną nagrodę i jednocześnie spełnić jeden z warunków zwalniających z opłaty za prowadzenie konta.

Pozostałe parametry konta Citi Priority przedstawiają się następująco: bank nie pobiera opłat za obsługę karty z karty debetowej, wypłatę z bankomatów w kraju i na całym świecie, zwykłe przelewy internetowe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Dodatkowym atutem konta jest powiązany z nim program poleceń, w którym możesz otrzymać 150 zł premii za jedną skuteczną rekomendację rachunku. Maksymalnie możesz polecić konto trzem osobom i łącznie zarobić nawet 450 zł. Więcej szczegółów na temat tej akcji znajdziesz tutaj, natomiast tu zapoznasz się z analizą konta.

Komentarz redakcji:

Charakterystyczna cechą promocji firmowanych przez City Handlowy są wysokie premie oraz możliwość korzystania z kilku akcji jednocześnie. Tak jest i tym razem – jeśli zdecydujesz się na udział w najnowszej akcji, możesz zgarnąć 600 zł w ramach moneybacku i 450 zł w ramach programu poleceń. Jak łatwo obliczyć, łącząc obie akcje możesz zgarnąć nawet 1050 zł, choć będzie to wymagało sporej aktywności. Aby zdobyć maksymalny dopuszczalny zwrot w miesiącu, przez rok będziesz musiał wydać za pomocą karty min. 1000 zł miesięcznie (przy niższych płatnościach kartą premia będzie odpowiednio niższa).

Jeśli jednak jesteś w stanie spełnić wszystkie wymagania banku, warto byś rozważył tę propozycję. Pamiętaj tylko, że pula nagród jest ograniczona i bank może wygasić promocję przed czasem, nie czekaj więc zbyt długo z podjęciem decyzji.

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.