Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

600 zł premii za skorzystanie z terminala płatniczego + 1400 zł za Konto Przekorzystne Biznes i inne produkty Pekao SA

600 zł premii za skorzystanie z terminala płatniczego + 1400 zł za Konto Przekorzystne Biznes i inne produkty Pekao SA
Źródło: najlepszekonto.pl
Bank Pekao - Konto Przekorzystne Biznes - 2000 zł

Od 2017 r. działa założona przez Związek Banków Polskich Fundacja Polska Bezgotówkowa, zarządzająca funduszem, do którego środki przekazują banki, organizacje płatnicze (m.in. Visa, Mastercard), a także agenci rozliczeniowi, czyli firmy zajmujące się obsługą terminali. Program Polska Bezgotówkowa adresowany jest do przedsiębiorców, którzy przez min. 12 miesięcy przed przystąpieniem do niego nie przyjmowali płatności bezgotówkowych.

Standardową zachętą do sięgnięcia po POS jest zwolnienie z opłat za korzystanie z niego przez 12 miesięcy, przy czym wiele banków dokłada do tego kolejne bezpłatne miesiące i/lub organizuje promocje z atrakcyjnymi premiami.

Od 1 stycznia 2022 roku w ramach tzw. Polskiego Ładu obowiązek przyjmowania zapłaty za towary czy usługi „instrumentem płatniczym”, czyli formą elektroniczną zapłaty, dotyczy wszystkich przedsiębiorców stosujących kasy fiskalne.

Atrakcyjny zestaw dla przedsiębiorców

W Banku Pekao do 30 czerwca 2023 r. trwa akcja „2000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 zł”, w ramach której możesz zdobyć nawet 2000 zł. Najważniejsze to założenie w tym banku Konta Przekorzystnego Biznes i aktywne korzystanie z wydanej do niego karty. Bank zwraca 3% wartości płatności, do 100 zł w każdym z 6 miesięcy po otwarciu rachunku. Czeka też 800 zł za skorzystanie z produktów kredytowych lub faktoringu albo za zawarcie umowy leasingu. W tym tekście skupimy się na premii za podpisanie z bankiem umowy o terminal płatniczy, za co możesz zgarnąć maksymalnie 600 zł.

Szczegóły wspomnianej promocji przedstawiliśmy w osobnym tekście.

Premia za terminal

Na wstępie zaznaczmy, że bonus za terminal płatniczy nie jest dostępny dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w następujących branżach: biura turystyczne/podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD, 25.40.Z).

Co trzeba zrobić, by zdobyć premię i czy warto się o nią starać? Czy oferta Pekao jest godna uwagi?

Krok 1
Krok 1

Do 30 czerwca 2022 r. zawnioskuj o Konto Przekorzystne Biznes oraz kartę Mastercard i podpisz z bankiem stosowną umowę, po czym sięgnij po terminal płatniczy z oferty Pekao.

Krok 2
Krok 2

Dopilnuj, by w każdym z sześciu kolejnych miesięcy po otwarciu rachunku wpłynęło na niego min. 1000 zł z tytułu rozliczenia transakcji na terminalu.

Nagroda
Nagroda

Za każdy z 6 kolejnych miesięcy po założeniu rachunku, w którym ten warunek zostanie spełniony, otrzymasz 100 zł premii. Pieniądze wpłyną na Twoje Konto Przekorzystne Biznes w kolejnym miesiącu po spełnieniu wymagań regulaminu.

Załóżmy, że otworzyłeś konto firmowe w marcu, wówczas wpływy z tytułu rozliczeń na terminalu muszą zostać odnotowane od kwietnia do września 2023 r., a nagrodę będziesz otrzymywał od maja do października. Jeśli uruchomisz Konto Przekorzystne Biznes w kwietniu, to harmonogram przesunie się o miesiąc – warunki musisz spełniać od maja do października 2023 r., a premia będzie zasilała Twój rachunek od czerwca do listopada. Otwierając Konto Przekorzystne Biznes jeszcze później, harmonogram przyjmowania transakcji na terminalu i wypłaty premii ulegnie odpowiedniemu przesunięciu.

Pamiętaj, że bonus będzie związany z Twoją działalnością gospodarczą i musisz go wykazać po stronie przychodów, po czym dokonać stosownych rozliczeń z fiskusem.

Oferta banku Pekao

W promocji Programu Polska Bezgotówkowa przez 12 miesięcy nie będziesz ponosił opłat za terminal, a bank Pekao dorzuca do tego od siebie dodatkowe miesiące bez opłat.

Przenoszący POS do Pekao korzystają z preferencyjnych stawek.

Nie zapłacisz za instalację/deinstalację urządzenia oraz szkolenie z jego obsługi.

Powinieneś też wiedzieć, że bank gwarantuje, że pieniądze z transakcji na POS-ie następnego dnia znajdą się na Twoim rachunku firmowym.

Do wyboru masz 3 rodzaje urządzeń:

Terminal przenośny wyposażony w baterię, która umożliwia pracę przez kilka godzin bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej.

Terminal stacjonarny, który sprawdzi się w firmach, w których płatności dokonywane są przy kasie. Urządzenie można połączyć z bankiem łączem internetowym lub bezprzewodowo (poprzez GPRS).

Terminal internetowy, czyli urządzenie podłączane do Internetu za pomocą przewodu. Potrzebny jest do tego router, który można nabyć u dowolnego operatora internetowego. Główną zaletą terminala internetowego jest szybkość przetwarzania danych.

Suche liczby zapewne niewiele Ci mówią, więc spójrz na ranking terminali płatniczych i przekonaj się, jak propozycja Pekao wypada na tle konkurencji.

600 zł na zachętę, transparentne rozliczenia na co dzień

Być może nadal zastanawiasz się, czy warto skorzystać z propozycji Pekao. Podsumujmy więc argumenty. Otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes i aktywne korzystanie z niego da Ci 600 zł premii. Kolejne 600 zł otrzymasz za podpisanie umowy o terminal płatniczy i zapewnienie wpływów z rozliczonych na nim transakcji. To już 1200 zł, a to – jak wspomnieliśmy – nie wszystkie bonusy, jakie są do zgarnięcia w Pekao. Maksymalna nagroda może wynieść nawet 2000 zł.

Poza tym otrzymujesz atrakcyjne warunki korzystania z terminala i możesz być niemal pewny, że obroty Twojej firmy wzrosną. Klienci cenią bowiem szybkość i wygodę dokonywania płatności, chętnie płacą bezgotówkowo, co potwierdzają liczne badania. Gdybyś jednak nie był usatysfakcjonowany współpracą z Pekao, to możesz z niej zrezygnować, nie ponosząc żadnych konsekwencji, nie płacąc kar.

Czas, byś spokojnie przemyślał tę ofertę i podjął decyzję.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.