Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 600 zł premii + darmowe wpłaty Blikiem za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao

Do 600 zł premii + darmowe wpłaty Blikiem za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao
Źródło: strona Banku Pekao

Akcja „600 zł premii i 0 zł za wpłaty PeoPay – III edycja” potrwa do 31 marca 2020 r. Nie ma przy tym żadnych limitów premii ani liczby uczestników. Porównaliśmy regulaminy bieżącej i poprzedniej edycji i z satysfakcją stwierdzamy, że warunki akcji promocyjnej nie zostały zmienione (poza datami). Warto je więc przypomnieć.

Przede wszystkim niezmienna jest premia. W ramach promocji można zdobyć:

  • 200 zł za aktywność,
  • 200 zł za terminal oraz
  • 200 zł za produkt kredytowy,

czyli w sumie aż 600 zł. Do tego - tak jak ostatnio - dochodzi zwolnienie z opłat za wpłaty przy użyciu Blika.

Promocja dla przedsiębiorców, ale nie wszystkich

Zarówno konto, jak i sama promocja skierowane są do przedsiębiorców działających w Polsce. Bank Pekao zaprasza do udziału osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Ważne, by mieć w banku status „nowego klienta”. Z akcji wyłączone są bowiem podmioty, które posiadały w Banku Pekao jakikolwiek rachunek rozliczeniowy między 1 sierpnia a 31 grudnia 2019 r.

Jak otrzymać 3 x 200 zł?

Zacznijmy od podstawowej informacji – już samo otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes w ramach promocji pozwoli Ci uzyskać roczne zwolnienie z wpłat gotówki we wpłatomatach Euronet i Planet Cash przy użyciu kodu Blik wygenerowanego w aplikacji PeoPay.

To jednak tylko dodatkowa zachęta, a główną motywacją są „właściwe” premie gotówkowe w łącznej wysokości nawet 600 zł. Bank Pekao nagradza uczestników trzykrotnie po 200 zł, a każdej z premii dotyczą inne warunki. Poniżej szczegóły.

200 zł za aktywność

Zacznijmy od premii 200 zł za aktywne korzystanie z rachunku firmowego:

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2020 r. złóż wniosek na stronie internetowej banku i podpisz umowę o Konto Przekorzystne Biznes wraz z kartą debetową Mastercard oraz dostępem do bankowości elektronicznej.

Zaakceptuj regulamin oraz wyraź zgodę na otrzymywanie od banku i podmiotów współpracujących informacji marketingowych (drogą mailową i telefoniczną).

Krok 2
Krok 2

W każdym z 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku wykonaj przelew do ZUS, za każdym razem w wysokości min. 100 zł.

Krok 3
Krok 3

W okresie 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta:

  • wykonaj co najmniej jedną transakcję kartą na kwotę min. 100 zł oraz
  • zleć przynajmniej jeden przelew (inny niż do ZUS) na kwotę min. 100 zł w bankowości mobilnej Banku Pekao (lub na stronie mobilnej m.pekao24.pl).
Nagroda
Nagroda

200 zł otrzymasz najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków w formie przelewu na rachunek firmowy.

Podajemy przykład, by wyjaśnić kwestie związane z terminami: jeśli konto zostało otwarte w styczniu, to w lutym, marcu i kwietniu 2020 r. należy wykonać przelew do ZUS. Wraz z końcem kwietnia upływa z kolei termin spełnienia pozostałych warunków, czyli płatności kartą i zlecenia przelewu w bankowości mobilnej. Premię 200 zł otrzymasz najpóźniej 31 maja 2020 r.

200 zł za terminal

Kolejne 200 zł premii przysługuje za podpisanie z bankiem umowy o terminal płatniczy. Dodatkowym warunkiem jest przyjęcie za jego pośrednictwem płatności na kwotę min. 500 zł w każdym z 3 kolejnych miesięcy po miesiącu otwarcia konta (analogicznie jak w powyższym przykładzie). Bonus przysługuje Ci niezależnie od tego, czy uzyskałeś prawo do wcześniej opisanej premii za aktywność.

Jeszcze jedna uwaga – tej premii nie otrzymają przedsiębiorcy z branży turystycznej oraz właściciele kantorów, lombardów, agencji towarzyskich i kasyn, a także producenci i dystrybutorzy broni lub amunicji.

200 zł za pożyczkę, kredyt lub kartę kredytową

Pora na ostatnią z 200-złotowych premii, tym razem przyznawanej za skorzystanie z produktu kredytowego. Do wyboru są:

  • kredyt na kwotę min. 5000 zł lub
  • pożyczka na kwotę min. 5000 zł lub
  • karta kredytowa Mastercard z limitem min. 5000 zł (jeśli w ramach umowy wydane zostanie więcej kart, ich limity się „sumuje”).

Aby otrzymać bonus, należy podpisać umowę o wybrany produkt najpóźniej do końca 6. miesiąca następującego po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes.

Wszystkie premie w promocji stanowią przychód firmy, co oznacza, że musisz się z nich rozliczyć przed właściwym urzędem skarbowym.

Konto Przekorzystne Biznes – co warto o nim wiedzieć?

Po co płacić za prowadzenie konta, gdy jest tyle sposobów na uniknięcie opłaty? Jednym z nich jest zlecenie przelewu do ZUS. Darmowa może być także karta do konta firmowego z funkcją wielowalutową:

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową analizą Konta Przekorzystnego Biznes w Banku Pekao.

Pekao kontynuuje dobre zwyczaje

Ponowne odnowienie promocji z nawet 600 zł premii i rocznym zwolnieniem z opłat za wpłaty Blikiem to świetna wiadomość dla przedsiębiorców poszukujących konta firmowego. Bank Pekao najwyraźniej wyszedł z założenia, że Nowy Rok nie musi oznaczać rezygnacji z dobrych i sprawdzonych rozwiązań. Warunki promocji pozostały niezmienione.

Jeśli masz firmę i nie posiadałeś wcześniej rachunku w tym banku, to nie ma żadnych przeciwwskazań, by zapewnić sobie cały pakiet produktów i usług dla przedsiębiorców (konto + terminal + produkt kredytowy), a do tego zyskać kilkaset złotych premii.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „600 zł premii i 0 zł za wpłaty PeoPay – III edycja”

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.