Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

6% do 1 mln zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)

6% do 1 mln zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)
Spis treści

W ciągu ostatnich miesięcy oprocentowanie oszczędności w bankach wzrosło do dość satysfakcjonującego poziomu, w dodatku przybywa instytucji, w których można znaleźć korzystną ofertę. Teraz Santander Consumer Bank po raz kolejny podniósł stawkę na swoim Rachunku oszczędnościowym - i to w trakcie trwania promocji, w której wcześniej można było zyskać 5% w skali roku dla tzw. nowych środków. Po podwyżce oprocentowania Twoje oszczędności w SCB mogą pracować na 6% i to aż do 1 mln zł.

Skorzystałeś już z tej oferty, gdy oprocentowanie było na poziomie 5% lub mniej? Nie martw się, podwyżka również Cię dotyczy.

Promocja dla nowych środków

Bank nie stawia przed oszczędzającymi praktycznie żadnych ograniczeń. Uczestnikiem promocji może być osoba z pełną zdolnością do czynności prawnych, która wpłaci na rachunek oszczędnościowy nowe środki.

Co to oznacza?

Tyle, że podwyższonym oprocentowaniem w wysokości 6% będą objęte kwoty stanowiące nadwyżkę nad saldem początkowym na rachunku oszczędnościowym i lokatach klienta w banku ustalonym na 26 kwietnia 2022 r. Dla przykładu, jeśli w tym dniu miałeś zerowe saldo na koncie oszczędnościowym i lokatach w Santander Consumer Banku, to wszystko, co wpłacisz na rachunek, będzie uznawane za nowe środki.

Promocja „Zyskaj z nami z nowymi środkami” obowiązuje do 30 sierpnia 2022 r. Im szybciej wpłacisz pieniądze, tym dłużej będą one efektywniej pracowały.

Ile wynosi oprocentowanie standardowe?

Środki niespełniające kryterium nowych zostaną objęte oprocentowaniem standardowym, którego wysokość uzależniona jest od kwoty znajdującej się na rachunku:

  • do 50 000 zł włącznie: 1,90%
  • powyżej 50 000 zł do 200 000 zł włącznie: 1,95%
  • powyżej 200 000 zł: 2%

Darmowy rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Rachunek oszczędnościowy możesz wygodnie otworzyć za darmo przez Internet z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego z konta w innym banku, o ile nie było ono otwarte w 100% zdalnie.

Ważne: przed wykonaniem przelewu weryfikacyjnego upewnij się, że dane osobowe i adresowe przekazywane w ramach przelewu z Twojego konta w innym banku są zgodne z danymi podanymi w formularzu otwarcia rachunku w Santander Consumer Banku!

Proces jest szybki i łatwy, całość nie powinna zająć dłużej niż 15 minut.

Prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wykonywanie nielimitowanej liczby przelewów (możesz je realizować tylko na tzw. rachunek powiązany w innym banku), dzięki czemu masz swobodę dysponowania swoimi pieniędzmi.

A co z kontem osobistym? W przypadku tej oferty nie ma wymogu jego zakładania.

6% to oferta warta rozważenia

Rynkowa stawka na kontach oszczędnościowych, od której warto rozważać skorzystanie z konkretnej oferty, oscyluje obecnie wokół 5-6%. Decyzja Santander Consumer Banku o podniesieniu zarówno oprocentowania, jak i maksymalnej kwoty nim objętej, to krok w dobrą stronę. 6% do 1 mln zł zdecydowanie warte jest rozważenia, a do tego nie trzeba posiadać konta osobistego, co obecnie jest wręcz niespotykane.

Zwracamy jedynie uwagę, że gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego dotyczą jedynie oszczędności zdeponowanych w danym banku do równowartości 100 tys. euro (około 470 tys. zł).

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji na nowe środki „Zyskaj z nami z nowymi środkami”