Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

6,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla nowych i obecnych klientów ING Banku Śląskiego. Nawet do 400 tys. zł!

6,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla nowych i obecnych klientów ING Banku Śląskiego. Nawet do 400 tys. zł!
Spis treści

Z zainteresowaniem obserwujemy reakcje banków na kolejne podwyżki stóp procentowych dokonywane przez Radę Polityki Pieniężnej. Niemal natychmiast zmieniane jest oprocentowanie dla kart kredytowych, zmiany po stronie depozytów pojawiają się z pewnym opóźnieniem.

ING Bank Śląski początkowo należał do instytucji finansowych, które regularnie dostosowywały swoją ofertę do sytuacji na rynku. Potem jakby zastygł w oczekiwaniu na rozwój wydarzeń. Bank kilka razy przedłużał o kilka dni oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego na poziomie 5% w skali roku. Cierpliwość oszczędzających została nagrodzona. Tym razem w ramach promocji ING oferuje mocne 6,5%.

Tak naprawdę mamy do czynienia z dwiema promocjami na bardzo podobnych warunkach, które obowiązują do 17 sierpnia 2022 r. W obu można zyskać na 3 miesiące (licząc od dnia otwarcia specjalnego OKO) 6,5% w skali roku dla kwot poniżej 200 tys. zł.

Bonus na start

Promocja „Bonus na start” dotyczy nowych klientów ING Banku Śląskiego (czyli osób, które na dzień 28 lipca 2022 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver) oraz obecnych klientów, którzy założyli wspomniane wyżej konta przed 28 lipca 2021 r., jednak nie korzystali z nich aktywnie, a ich średnie saldo na rachunku z ostatniego roku nie jest wyższe niż 10 zł.

Warunkiem skorzystania z podwyższonego oprocentowania jest założenie kolejnego OKO i wpłacenie na nie kwoty poniżej 200 tys. zł.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

To z kolei propozycja dla klientów banku, którzy korzystają z Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium lub Dream Saver, a teraz wpłacą na specjalny rachunek OKO Bonus nowe środki. Są one rozumiane jako nadwyżka ponad saldo na produktach depozytowych 11 lipca 2022 r.

W tym przypadku maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem nie może przekroczyć 200 tys. zł.

Sposób na maksymalizację zysku

Szczegóły obu wspomnianych akcji promocyjnych przedstawiliśmy w analizie Otwartego Konta Oszczędnościowego, którego parametry przedstawiają się następująco:

W tym miejscu podpowiadamy sposób na zmaksymalizowanie zysku dostępny dla osób, które nie są klientami ING Banku Śląskiego. Po pierwsze, załóż rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w promocji i zgarnij nawet 250 zł premii.

Po drugie, skorzystaj z promocji „Bonus na start”, a na koniec otwórz OKO Bonus w akcji dla klientów ING. W ten sposób zdobędziesz premię gotówkową i Twoje oszczędności poniżej 400 tys. zł będą zyskiwały przez 3 miesiące 6,5% w skali roku. Prawda, że brzmi zachęcająco? Jest też atrakcyjnie oprocentowana lokata.

Wyzwanie dla konkurencji

Najnowsza propozycja ING Banku Śląskiego dla oszczędzających stanowi mocne wyzwanie dla konkurencji. Nie dość, że oznacza atrakcyjne oprocentowanie, i to dla wysokich kwot, to jeszcze nie wiąże się z koniecznością spełniania dodatkowych wymagań. Wystarczy po prostu wpłacić na Otwarte Konto Oszczędnościowe nowe środki, by przez 3 miesiące cieszyć się wysokim oprocentowaniem. Dzięki tym parametrom oferta ING plasuje się w ścisłej czołówce rankingu kont oszczędnościowych.

Uważnie obserwujemy rynek i jak tylko pojawi się kolejna korzystna oferta oszczędnościowa, niezwłocznie o niej poinformujemy. Śledź nasz portal na bieżąco, by nic Cię nie ominęło.

Skorzystaj z promocji Konta Direct, by zdobyć premię i 6,5% na OKO

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin akcji specjalnej "Bonus na start"
  2. Regulamin akcji specjalnej "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus"