Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 420 zł w gotówce za BEZPŁATNE Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas.

Nawet 550 zł za założenie Konta Otwartego na Ciebie w BNP Paribas

Nawet 550 zł za założenie Konta Otwartego na Ciebie w BNP Paribas
Źródło: strona promocji

Akcja „550+” przeznaczona jest dla ambitnych i zdeterminowanych Łowców Okazji. Zdobycie pokaźnej premii w wysokości nawet 550 zł wiąże się bowiem nie tylko z założeniem Konta Otwartego na Ciebie wraz z kartą, ale i z regularnym wykonywaniem transakcji za pomocą Apple Pay lub Google Pay. Na nagrodę 550 zł składa się gwarantowana suma 200 zł za wykonanie wskazanych operacji na koncie (które wyszczególniamy w dalszej części tekstu) + zwrot 3% za płatności bezgotówkowe, maks. 350 zł.

Promocja organizowana jest przez spółkę Ad Astra, zaś bank BNP Paribas jest partnerem akcji. W teorii uczestnik ma czas do 15 września, aby skorzystać z tej oferty, jednak organizator przewidział tylko 1400 promocyjnych kont – jeżeli pula ta zostanie wyczerpana, promocja zakończy się wcześniej. 

Kto może wziąć udział w akcji?

Z promocji może skorzystać wyłącznie pełnoletni klient, który nie jest obecnie stroną umowy ramowej z BNP Paribas oraz który przez ostatnie 6 miesięcy nie był posiadaczem ani współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w tym banku.

Warto zwrócić uwagę na bardzo krótki okres karencji dla osób, które już kiedyś korzystały z usług BNP Paribas – wymagane w regulaminie pół roku sprawia, że niemało łowców promocji, którzy mieli już styczność z tą instytucją, może bez problemów wziąć udział w akcji.

W promocji możesz otworzyć tylko jedno Konto Otwarte na Ciebie, prowadzone wyłącznie jako konto indywidualne. 

Etap I. Premia 50 zł na początek

Jak już wspominaliśmy, promocja „550+” jest wieloetapowa i wymaga od uczestnika zaangażowania i sporej aktywności. Na początku sprawdźmy jednak, od czego należy zacząć:

Krok 1
Krok 1

Najdalej do 15 września 2019 r. zarejestruj się na stronie promocji i wyraź wszystkie wymagane przez organizatora zgody. Pamiętaj, że możliwość rejestracji w akcji może wygasnąć wcześniej. 

Krok 2
Krok 2

Do 15 września złóż wniosek o Konto Otwarte na Ciebie wraz z wybraną kartą debetową za pośrednictwem linka promocyjnego (przechodząc ze strony promocji na stronę banku), natomiast do 20 września podpisz umowę ramową o wskazane produkty.

Krok 3
Krok 3

Nadaj PIN do karty. Możesz to zrobić w dwóch terminach: od 24 lipca do 31 sierpnia LUB od 1 do 30 września.

Krok 4
Krok 4

Wykonaj min. 1 transakcję kartą. Powinieneś to zrobić w zależności od daty nadania PIN-u:

  • do 31 sierpnia (jeśli nadałeś PIN w lipcu/sierpniu)
  • do 30 września (jeśli nadawałeś PIN we wrześniu).
Nagroda
Nagroda

Premia 50 zł zostanie Ci wypłacona 30 września 2019 r. (jeśli spełniłeś warunki w sierpniu) lub 31 października (jeśli zadania wykonałeś we wrześniu).

O co chodzi z datą nadania PIN-u do karty?

W promocji "550+" moment, w którym nadałeś PIN do swojej nowej karty, ma kluczowe znaczenie i wpływa na cały harmonogram wykonywania kolejnych zadań. Organizator wyznaczył dwie daty nadawania PIN-u do karty: 

  • od 24 lipca do 31 sierpnia,
  • od 1 do 30 września. 

W tabeli w dalszej części artykułu podaliśmy przykłady spełniania kolejnych warunków akcji wg scenariusza, w którym nadajesz PIN w pierwszym okresie (do 31 sierpnia). Jeżeli zrobisz to w drugim okresie (we wrześniu), kolejne etapy będą „przesunięte” o miesiąc.

Przykład: nadałeś PIN 16 września 2019 r. We wrześniu powinieneś jeszcze wykonać 1 transakcję bezgotówkową kartą. Od października zaś przechodzisz do II etapu akcji i w tym miesiącu oraz w listopadzie, grudniu, styczniu, lutym i w marcu powinieneś wykonywać po min. 5 transakcji Apple Pay lub Google Pay miesięcznie. Na przejście III etapu trzeba będzie poświęcić kwiecień, maj i czerwiec 2020 r. Potem będzie już „z górki”: zaliczenie ostatniego IV etapu (płatności mobilne na min. 300 zł / mies.) - zajmie Ci lipiec, sierpień oraz wrzesień 2020 r.

Czy możesz wybrać dogodny dla siebie okres nadania PIN-u? Właśnie, że nie: na nadanie PIN-u do karty masz 7 dni od chwili otrzymania „plastiku”. PIN nadasz, wysyłając SMS na numer telefonu wskazany w liście od banku, który otrzymasz razem z kartą debetową.

Etap II. Sięgnij po kolejne premie o wartości do 500 zł

W tabeli przedstawiamy, co powinieneś zrobić, aby zgarnąć kolejne premie, o łącznej wartości nawet 500 zł.

Zadania w promocji 550+ BNP Paribas
Wymagane czynności: Termin wykonania Nagroda
Krok I wykonaj po min. 5 transakcji Apple Pay lub Google Pay w ciągu 6 miesięcy

kolejnych 6 miesięcy kalendarzowych po zakończeniu I etapu promocji.

Przykład: jeśli nadałeś PIN do 31 sierpnia, to po 5 transakcji mobilnych powinieneś wykonać we wrześniu, październiku, w listopadzie, w grudniu 2019 r. oraz w styczniu i w lutym 2020 r.

zwrot 3% wartości transakcji kartą / Apple Pay / Google Pay, maks. 100 zł za każde kolejne 2 miesiące (np. wrzesień-październik, listopad-grudzień itd.).

Łączny zwrot za 6 miesięcy może wynieść maks. 300 zł (3 x 100 zł).

Krok II zapewnij wpływ na Konto Otwarte na Ciebie w wysokości min. 1500 zł w każdym z 3 miesięcy

przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe od zakończenia kroku I.

Przykład: jeśli nadałeś PIN do 31 sierpnia 2019 r., to krok II powinieneś wykonać w marcu, w kwietniu oraz w maju 2020 r.

premia 150 zł
zrealizuj min. 1 przelew aplikacją GOmobile w każdym z 3 miesięcy
wykonaj min. 5 transakcji Apple Pay lub Google Pay w każdym z 3 miesięcy
Krok III wykonaj min. 5 transakcji Apple Pay lub Google Pay na kwotę min. 300 zł

Przez 3 kolejne miesiące od zakończenia kroku II. 

Przykład: jeśli nadałeś PIN do 31 sierpnia 2019 r., to krok III powinieneś wykonać w czerwcu, w lipcu oraz w sierpniu 2020 r.

premia 50 zł

BARDZO ważne informacje – koniecznie zapamiętaj!

Warunki akcji wydają Ci się skomplikowane? To jednak jeszcze nie wszystko... Pamiętaj, że nagrody w kolejnych etapach promocji możesz zdobyć jedynie, jeśli spełnisz wszystkie warunki poprzednich etapów. Jeśli więc nie uda Ci się wykonać stawianych zadań w jednym z kroków, to tracisz prawo do uzyskania kolejnych premii.

Zwrot 3%, maks. 100 zł dotyczy transakcji kartą oraz Apple Pay lub Google Pay przeprowadzonych w okresie 2 miesięcy. Takich okresów masz w tej promocji 3 i w każdym z nich musisz wykonać przynajmniej 10 transakcji (po 5 na każdy miesiąc kalendarzowy). Łącznie możesz więc zgarnąć 3 x 100 zł przez 6 miesięcy. Pamiętaj, że bank przyzna Ci zwrot pod warunkiem, że w każdym z 6 miesięcy wykonasz co najmniej po 5 transakcji Apple/Google Pay.

Dokładnie sprawdź też swoje dane w formularzu rejestracyjnym na stronie promocji – muszą być one identyczne z tymi, które podasz przy składaniu wniosku o konto.

Pamiętaj też o dacie nadania PIN-u do karty; jeśli nadasz go w ostatni dzień sierpnia, pozostanie Ci zaledwie kilka-kilkanaście godzin na wykonanie transakcji bezgotówkowej „plastikiem”. Być może lepiej będzie wtedy nadać PIN 1 września i tym samym przesunąć o miesiąc spełnianie warunków akcji (o ile zmieścisz się w wymaganych 7 dniach nadania kodu od chwili otrzymania karty).

Najważniejsze pojęcia, czyli co organizator rozumie przez...

Przy podobnych promocjach zawsze pojawia się kilka wątpliwości. Wyjaśniamy, na czym dokładnie ma polegać wykonanie wspominanych w regulaminie czynności:

Wpływ na konto – może to być niemal dowolny wpływ, aczkolwiek wykluczone są przelewy z innych Twoich rachunków prowadzonych w BNP Paribas i BGŻOptima oraz z rachunków kredytowych. Pod uwagę nie będą brane także wpłaty gotówkowe.

Przelew w aplikacji GOmobile - „zwykły” przelew, który powinieneś wykonać przez aplikację mobilną. Nie liczą się ani przelewy natychmiastowe, ani wykonane za pośrednictwem innych operatorów (PayU, Dotpay, Przelewy 24, Blue Media, BLIK).

Transakcja bezgotówkowa kartą – może być wykonana zarówno w punktach handlowo-usługowych, jaki przez Internet (a nawet telefonicznie lub na poczcie). Organizator nie uzna tylko transakcji zrealizowanych przy pośrednictwie innych podmiotów (np. Blik czy PayU) oraz płatności o niektórych kodach MCC, wyszczególnionych w załączniku nr 2 do regulaminu. Liczą się natomiast transakcje Apple Pay lub Google Pay. 

Wypłata nagród

Premie za kolejne, szczęśliwie przebyte etapy promocji będziesz otrzymywać na swoje nowe Konto Otwarte na Ciebie w ostatni dzień miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki poszczególnego etapu.

Przykład: otworzyłeś konto, nadałeś PIN i wykonałeś 1 transakcję kartą do końca sierpnia. Premia 50 zł wpłynie na Twój rachunek 30 września 2019 r. 

Z kolei zwrot 3% za wykonywanie płatności Apple Pay, Google Pay czy kartą będziesz otrzymywać co 2 miesiące (również w ostatni dzień miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki akcji).

Konto Otwarte na Ciebie i 3 karty do wyboru

Rachunek otwierany w tej promocji to sztandarowe konto osobiste BNP Paribas. Konto Otwarte na Ciebie jest produktem dość uniwersalnym, które może zainteresować zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w bankowości, jak i bardziej wymagających klientów. Poniżej przedstawiamy jego najważniejsze parametry:

Jak widzisz, korzystanie z Konta Otwartego na Ciebie może być zupełnie bezpłatne. Osobną kwestią pozostaje wybór karty debetowej; choć możesz zdecydować się na aż 3 „plastiki”, to tylko jeden z nich będzie bezpłatny – za pozostałe będziesz ponosić stałą, comiesięczną opłatę (niemniej bank oferuje za to pewne korzyści). Różnice między kartami przedstawiliśmy dokładnie w analizie konta.

Promocja dla ambitnych. Czy to się opłaca?

Cóż, 550 zł premii zdecydowanie „piechotą nie chodzi”. Nietrudno jednak zauważyć, że zdobycie tych pieniędzy wymaga od uczestnika promocji naprawdę sporego wysiłku i długiego oczekiwania na zdobycie całej nagrody. Aby zgarnąć maksymalną premię, powinieneś związać się z bankiem na ponad rok.

To jednak nie wszystko. Zwróć uwagę, że uzyskanie najwyższego możliwego zwrotu za transakcje kartą / Apple Pay / Google Pay (3%, maks. 300 zł za pół roku) to konieczność wykonania płatności mobilnych na sumę 10 tys. zł w ciągu 6 miesięcy. Średnio wychodzi to ponad 1660 zł miesięcznie. Jeżeli nie zamierzasz wydawać takich, bądź co bądź, niebagatelnych kwot, Twój zysk z tej promocji będzie odpowiednio niższy.

Do tego dochodzi wiele innych czynności, które powinieneś wykonać, pamiętając przy tym o dość zawiłym harmonogramie: transakcje kartą, przelewy mobilne, zapewnienie wpływu na rachunek...

Niemniej, promocja “550+” ma też swoje konkretne zalety. Pierwszą stanowi oczywiście naprawdę pokaźna sumka, którą możesz zgarnąć. Wypłata w formie gotówkowej na konto jest dla wielu osób zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż np. bony do konkretnego sklepu. Ponadto bank pozostawia pewną elastyczność w doborze produktów; możesz wybrać dowolną kartę debetową do konta i zmniejszyć dzięki temu koszty korzystania z rachunku do zera.

Podsumowując, akcję „550+” polecamy naprawdę wytrawnym Łowcom Promocji, którzy dodatkowo chętnie i często korzystają z płatności mobilnych. Jest o co powalczyć.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "550+"

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.