500 zł premii i dwuletnie zwolnienie z opłat za otwarcie firmy i mBiznes konta Standard w mBanku

500 zł premii i dwuletnie zwolnienie z opłat za otwarcie firmy i mBiznes konta Standard w mBanku Źródło obrazka: strona banku

Natychmiast po zakończeniu poprzedniej edycji promocji „500 zł na nową firmę” mBank wystartował z kolejną jej odsłoną. Dzięki temu przedsiębiorcy, którzy otworzą firmę za pośrednictwem strony banku, a następnie skorzystają z oferty mBiznes konta Standard, wciąż stoją przed ogromną szansą zyskania 500 zł premii. Do tego bank dorzuca też dwuletnie zwolnienie z kluczowych opłat.

Aktualna edycja potrwa do 3 lipca 2019 r. Na początku sprawdźmy, kto może być jej uczestnikiem.

Kto skorzysta?

Z oferty mogą skorzystać jedynie osoby fizyczne, które w dniu składania wniosku o otwarcie firmy nie prowadziły jednoosobowej działalności gospodarczej (w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej).

W regulaminie zawarto również wykluczenie obejmujące osoby, które brały udział w poprzedniej edycji promocji “500 zł na nową firmę” oraz w jeszcze wcześniejszej akcji “Proste konto i 500 zł na nową firmę”.

500 zł + zwolnienie z opłat

Nagroda w promocji robi wrażenie. Za spełnienie jej warunków mBank nagradza de facto podwójną premią, w której skład wchodzą:

 • 500 zł (a dokładniej: 5 premii cząstkowych po 100 zł każda) oraz
 • dwuletnią gwarancję braku opłat za następujące usługi bankowe: prowadzenie konta, korzystanie z karty debetowej, wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu i Santander Bank Polska w kraju, wpłaty we wpłatomatach mBanku i Euronetu oraz przelewy w systemie Elixir.

Pora sprawdzić, w jaki sposób możesz zdobyć wszystkie te premie.

3 kroki do premii

Aby zdobyć łącznie 500 zł, będziesz musiał wykonać kilka prostych czynności:

 1. Złożyć wniosek o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej, np. za pośrednictwem tej strony mBanku. Podczas składania wniosku zostaniesz poproszony o wyrażenie zgody na przekazanie danych osobowych objętych tajemnicą bankową do CashDirector S.A. (SuperKsięgowa.pl). W przypadku, kiedy takiej zgody nie wyrazisz, nie będziesz mógł otworzyć działalności gospodarczej z pomocą mBanku, a tym samym – nie spełnisz warunków promocji.
 2. W ramach rejestracji firmy jednocześnie powinieneś zawnioskować o otwarcie mBiznes konta Standard i do 3 lipca 2019 r. zawrzeć z bankiem umowę o prowadzenie rachunku.
 3. W każdym z kolejnych 5 miesięcy liczonych od dnia zawarcia umowy o konto musisz się wykazać pewną aktywnością: tzn. opłacić ZUS na kwotę minimum 200 zł oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą debetową wydaną do rachunku (warto więc ją wyrobić podczas zakładania konta).

Mamy dla Ciebie jeszcze jedną wiadomość – nawet jeśli w którymś miesiącu nie spełnisz wymogów opisanych w punkcie trzecim, to nie stracisz prawa do następnych premii. Wciąż będziesz mógł liczyć na bonusy od banku, choć ich suma będzie oczywiście odpowiednio niższa.

Przekazanie nagrody

Premie cząstkowe (100 zł) w postaci przelewu na nowo otwarte konto zostaną wypłacone najpóźniej 30. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym dany uczestnik wywiązał się z warunków promocji.

Premia stanowi przychód od osób prawnych oraz przychód z działalności gospodarczej, a tym samym nie jest zwolniona z opodatkowania. Musisz ją więc uwzględnić w przychodach swojej firmy.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Co warto wiedzieć o rejestracji firmy w formie elektronicznej?

Zanim zarejestrujesz firmę, przygotuj wszystkie informacje niezbędne do wypełnienia wniosku (swoje dane osobowe, nazwę firmy, kod PKD, formę opodatkowania itp.). Pełną listę informacji, które będziesz musiał podać we wniosku, znajdziesz w tym załączniku.

Warto też podkreślić, że rejestracja firmy przez bank jest darmowa, a w razie jakichkolwiek problemów z wypełnianiem formularza możesz poprosić o pomoc pracownika banku (dzwoniąc pod numer 22 100 46 70) oraz skonsultować się z księgową (aby to zrobić, na wniosku kliknij w ikonę „Kontakt”).

Ile kosztuje mBiznes konto Standard?

Wybierając konto firmowe, warto zwrócić uwagę na koszty prowadzenia i korzystania z rachunku oraz opłaty za obsługę karty płatniczej. Poniżej prezentujemy listę standardowych prowizji związanych z posiadaniem mBiznes konta Standard. Zwróć uwagę na to, że korzystając z promocyjnej oferty, przez dwa lata będziesz mógł całkiem sporo zaoszczędzić.

Konto w promocji Opłaty standardowe
Prowadzenie rachunku 0 zł przez 2 lata 9 zł miesięcznie; opłaty można uniknąć, dokonując w danym miesiącu przelewu do ZUS
Obsługa karty 0 zł przez 2 lata 5 zł miesięcznie; opłaty można uniknąć, dokonując kartą transakcji na min. 500 zł w miesiącu
Przelewy internetowe 0 zł za nielimitowane przelewy przez 2 lata 1,50 zł za każdy przelew
Przelew do ZUS i US 0 zł
Wypłaty z bankomatów w kraju 0 zł przez 2 lata za wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i Santander Bank Polska 0 zł za wypłaty powyżej 100 zł z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i BZ WBK; 1,3 zł dla niższych wypłat

Pozostałe koszty związane z prowadzeniem konta opisaliśmy dokładniej w naszej analizie.

Ciekawa propozycja dla początkujących przedsiębiorców

Odnowienie promocji dla początkujących przedsiębiorców to bardzo dobra wiadomość i dowód na popularność tej oferty. 500 zł premii i zwolnienie z opłat z pewnością skusi kolejnych nowych klientów biznesowych.

Kolejnym plusem z punktu widzenia uczestników jest fakt, że w bieżącej edycji bank złagodził warunek dotyczący wymaganych płatności ZUS. Ostatnio minimalna kwota takiej płatności wynosiła 250 zł, a obecnie jest to już tylko 200 zł.

Samo zakładanie firmy za pośrednictwem banku to proces, który nie powinien stanowić problemu. Wystarczy, że poprawnie wypełnisz wniosek, a bank w Twoim imieniu założy Profil Zaufany, dokona rejestracji firmy w Urzędzie Skarbowym wraz z nadaniem NIP-u, zarejestruje firmę w ZUS i CEiDG. Wystąpi także do GUS o nadanie numeru REGON. Co ważne, wszystkie te czynności wykona bezpłatnie. To wszystko sprawia, że propozycja mBanku dla przedsiębiorców jest zdecydowanie godna rozważenia.

Z ostatniej chwili

 • 17.05.2019 17:51

  Aż 250 zł może być Twoje, jeśli założysz w BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj i wykażesz się aktywnością w korzystaniu z nich.

 • 17.05.2019 11:46

  Alior Bank ponownie uruchomił promocję Konta Mocno Oszczędnościowego, ale niestety - za przykładem konkurencji - obniżył je do 2,5% w skali roku.

 • 16.05.2019 12:43

  Szybka i atrakcyjna akcja. Dokonaj 2 płatności Google Pay z wykorzystaniem karty Citibanku, a otrzymasz 2 bilety do Multikina.

 • 16.05.2019 11:25

  Nawet 460 zł można zgarnąć za założenie konta w Credit Agricole i opłacanie z niego abonamentu nc+.

 • 15.05.2019 15:44

  Za płatność za zakupy w Auchan kartą zarejestrowaną w programie Visa Oferty możesz zyskać 15 zł zwrotu.

 • 14.05.2019 16:03

  W szybkiej promocji karty kredytowej Mastercard w ING możesz zyskać nawet 400 zł do wykorzystania na Circle K.

 • 14.05.2019 13:35

  Otwierając Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat od BNP Paribas można zyskać 200 zł do wydania w sklepach H&M.

 • 14.05.2019 10:44

  Decydując się na Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat z oferty BNP Paribas możesz zgarnąć 250 zł na paliwo na stacjach Orlen.

 • 13.05.2019 17:11

  Tym razem za założenie Konta Otwartego na Ciebie z oferty BNP Paribas można zdobyć 150 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.

 • 9.05.2019 10:09

  Kolejna promocja dla zaproszonych klientów ING. Tym razem możesz zdobyć 40 zł za płatności telefonem.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.