Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

50 zł za założenie rachunku w Kantorze Walutowym Alior Banku (+ 50 zł za polecenie konta)

Krzysztof Duliński
Redaktor Najlepszekonto.pl
50 zł za założenie rachunku w Kantorze Walutowym Alior Banku (+ 50 zł za polecenie konta)
Źródło: strona promocji
Alior Bank - Kantor Walutowy

Każda pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i konto w Kantorze Walutowym Alior Banku może wziąć udział w „Programie rekomendacyjnym” i polecać jego ofertę. W najnowszej odsłonie programu Alior Bank obniżył oczekiwania wobec osoby poleconej (wymaga, by zrealizowane przez nią transakcje opiewały na 500 zł, a nie na 2000 zł jak wcześniej), więc zdobycie premii jest jeszcze łatwiejsze niż poprzednio.

Do tego, by zdobyć 50 zł, wystarczy przekazać osobie poleconej swój osobisty kod promocyjny i dopilnować, by wywiązała się ona z obowiązków nałożonych na nią przez regulamin.

"Program rekomendacyjny" nie ma określonych ram czasowych, które występują za to w promocji "50 zł dla odbiorcy rekomendacji". W jej ramach bonus może otrzymać osoba polecona, o ile do 30 listopada 2020 r. założy konto w Kantorze Walutowym i zrealizuje trzy proste aktywności.

50 zł dla osoby poleconej

W roli odbiorcy rekomendacji mogą wystąpić osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które przed złożeniem wniosku o Kantor Walutowy nie miały podpisanej żadnej umowy o produkt bankowy z Alior Bankiem.

Oto, co musisz zrobić, by zgarnąć 50 zł premii:

Krok 1
Krok 1

Do 30 listopada 2020 r. złóż wniosek o Kantor Walutowy Alior Banku. Pamiętaj o wpisaniu kodu polecającego udostępnionego Ci przez klienta Kantoru Walutowego.

Nie znasz takiej osoby? Nic straconego - napisz do nas, chętnie udostępnimy Ci kod.

Kod poleceń w Alior Banku

Krok 2
Krok 2

Także do 30 listopada 2020 r.:

 • dokonaj transakcji wymiany walut o łącznej wartości 500 zł;
 • zawrzyj z Alior Bankiem umowę o wydanie karty wielowalutowej do rachunku Kantoru Walutowego;
 • wykonaj co najmniej 1 transakcję na dowolną kwotę otrzymanym "plastikiem". Nie mogą to być transakcje związane z grami hazardowymi, dokonane u brokerów ubezpieczeniowych czy przekazy pieniężne. Pełny wykaz miejsc "zabronionych" znajdziesz w regulaminie promocji.

Nagroda
Nagroda

Nagrodę – 50 zł – otrzymasz do 25. dnia miesiąca następującego po tym, w którym spełnisz wszystkie wymagania.

Będąc już klientem Kantoru Walutowego, możesz brać udział w "Programie rekomendacyjnym" i zgarniać 50 zł za każde skuteczne polecenie Kantoru Walutowego Alior Banku.

Warunki uzyskania nagrody przez polecającego

Jako polecający możesz otrzymać 50 zł za każdą skuteczną rekomendację. Osoba polecona musi być pełnoletnia i – uwaga – nigdy dotąd nie posiadać konta w Kantorze Walutowym Alior Banku. Znalezienie jej to dopiero pierwszy krok na Twojej drodze po 50 zł premii. Oto kolejne:

Krok 1
Krok 1

Sięgnij po swój indywidualny kod promocyjny. Znajdziesz go po zalogowaniu się do swojego konta w Kantorze Walutowym Alior Banku w zakładce Benefity. To właśnie ten unikalny 12-znakowy kod musisz podać osobie, którą „wciągniesz” do udziału w „Programie rekomendacyjnym”.

Krok 2
Krok 2

Osoba polecona musi zawrzeć umowę o konto w Kantorze Walutowym Alior Banku w ciągu 30 dni od dnia złożenia internetowego wniosku o jego otwarcie. Może to zrobić na tej stronie, wpisując w pole "Kod promocyjny" otrzymany od Ciebie kod.

Krok 3
Krok 3

Dopilnuj, by polecony w ciągu 6 miesięcy od dnia otwarcia konta w Kantorze Walutowym dokonał w nim transakcji wymiany na kwotę min. 500 zł. Gdyby były to operacje, w których złotówki nie byłyby sprzedawane ani kupowane, to kwota transakcji zostanie przeliczona na PLN wg średniego kursu podanego w Tabeli kursów średnich walut obcych opublikowanej przez NBP w dniu zawarcia transakcji.

Nagroda
Nagroda

Bank będzie weryfikował spełnienie powyższych warunków przez osobę poleconą w cyklach miesięcznych. Po wywiązaniu się przez nią z obowiązków „Programu rekomendacyjnego”, na Twoje konto w Kantorze Walutowym Alior Banku do 25. dnia miesiąca następującego po tym, w którym osoba polecona spełniła warunki Programu, wpłynie premia w wysokości 50 zł.

Ważna informacja

Posiadanie innych produktów w Alior Banku nie wyklucza z wystąpienia w roli osoby poleconej. To nawet korzystniejsza sytuacja, bo wówczas wystarczy wypełnienie przez osobę poleconą Uproszczonego Wniosku Internetowego o konto w Kantorze Walutowym Alior Banku.

Tyle tylko, że w chwili aktywowania rachunku w kantorze umowa o inny produkt Alior Banku nie może być „starsza” niż 7 dni. Inaczej mówiąc, zawarcie umowy o inny produkt Alior Banku nie mogło nastąpić więcej niż 7 dni przed aktywowaniem Kantoru Walutowego.

Nie musisz martwić się rozliczeniem należnego podatku dochodowego, gdyż nagroda nie podlega opodatkowaniu (w promocji) lub formalnościami z fiskusem zajmie się Alior Bank (w przypadku premii za Program Rekomendacyjny).

  Zwracamy uwagę, że:
  — w ramach programu poleceń możesz zaprosić tylko osobę, która nigdy nie miała umowy dotyczącej Kantoru Walutowego, a w promocji "50 zł dla odbiorcy rekomendacji" nagroda jest dostępna tylko dla tych, którzy nie korzystali wcześniej z żadnego produktu Alior Banku;
  — w "Programie Rekomendacyjnym" osoba polecona ma aż 6 miesięcy na spełnienie warunku dającego premię obecnemu klientowi Kantoru. Natomiast w promocji, jeśli polecony chce się cieszyć z nagrody, to musi zrealizować wszystkie wymagania do 30 listopada 2020 r.

  Kantor Walutowy Alior Banku

  Korzystanie z Kantoru Walutowego Alior Banku jest bezpłatne. Jako jego klient zyskujesz atrakcyjne kursy walut i konkurencyjne opłaty za przelewy europejskie i zagraniczne. Z racji tego, że kantor jest częścią banku, to zgromadzone na jego kontach środki (do 100 000 euro) są chronione gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

  Z konta w Kantorze Walutowym można realizować przelewy walutowe w trybie pilnym (powinny dotrzeć do odbiorcy następnego dnia roboczego) i ekspresowym (pieniądze powinny znaleźć się u odbiorcy tego samego dnia).

  Dodatkowe informacje znajdziesz w analizie Kantoru Walutowego Alior Banku.

  Mile widziana premia

  Poprzednia granica (2000 zł) wymiany walut, stanowiąca warunek skutecznego polecenia, nie była wcale wygórowana. Skoro jednak Alior Bank uznał, że warto ją obniżyć jedynie do 500 zł, to nic tylko się cieszyć. Tym bardziej, że obecnie w ofercie Kantoru Walutowego Alior Banku są już 23 waluty. W efekcie zainteresowanych korzystaniem z jego usług może być znacznie więcej.

  W regulaminie „Programu rekomendacyjnego” zapisano, że w trakcie jego trwania mogą się pojawić dodatkowe premie motywacyjne. Warto więc śledzić witrynę Kantoru Walutowego Alior Banku oraz swoją pocztę elektroniczną. Może bank przekaże informacje o dodatkowych bonusach.

  Weź udział w promocji

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin Programu Rekomendacyjnego Kantoru Walutowego Alior Banku
  2. Regulamin promocji "50 zł dla odbiorcy rekomendacji"

  O banku

  Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

  Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.