Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Ta promocja została zakończona. Aktualnie trwa edycja specjalna, w której nagroda wynosi 10 funtów (ponad 50 zł).

Okazja: darmowa karta Curve z premią 50 zł na start i 1% zwrotu za zakupy w wybranych sklepach

Okazja: darmowa karta Curve z premią 50 zł na start i 1% zwrotu za zakupy w wybranych sklepach
Źródło: Curve

Żyjemy w czasach, w których fintechy – a więc firmy działające na pograniczu świata finansów oraz nowoczesnych technologii – przestają być jedynie ciekawostką, a powoli stają się realną alternatywą i konkurencją dla usług oferowanych przez tradycyjne instytucje finansowe.

Widać to nawet po naszych tekstach. Dotychczas informacje o promocjach były zdecydowanie zdominowane przez akcje organizowane przez banki, a ostatnio w dość krótkim czasie pojawiły się wśród nich chociażby promocje Revoluta czy Twisto.

Tym razem przedstawiamy ofertę od Curve – kolejnego fintechu, którego rosnącej popularności nie sposób zignorować.

Uwaga! Ta promocja została zakończona. Aktualnie trwa edycja specjalna, w której nagroda wynosi 10 funtów (ponad 50 zł).

Garść informacji o Curve

Curve to usługa oparta na dwóch nieodłącznych elementach: fizycznej karcie oraz aplikacji mobilnej, z poziomu której możliwe jest zarządzanie „plastikiem”. Idea jest prosta – chodzi o to, by zamienić wszystkie posiadane przez Ciebie karty debetowe i kredytowe na jedną kartę od Curve.

Korzystanie z Curve nie wiąże się z koniecznością otwierania kolejnego rachunku. Karta jest więc jedynie rodzajem „nakładki” na już posiadane przez Ciebie konta.

Wszystkie karty w jednej

Jak to działa? Do aplikacji dodajesz wszystkie karty bankowe (dodać można nawet kartę od Revoluta), a na zakupy zabierasz już tylko kartę Curve i to przy jej użyciu dokonujesz płatności. W aplikacji wskazujesz kartę, z której formalnie mają zostać pobrane środki.

To jednak nie wszystko. W ciągu 14 dni od momentu dokonania płatności możesz zmienić zdanie i wskazać inną kartę. Wartość transakcji zostanie zwrócona na rachunek pierwotnie wskazanej karty, a następnie zostanie ona pobrana z innej. To niemal jak cofnięcie się w czasie do momentu, w którym stałeś przy sklepowej kasie ;)

Korzystne płatności w obcych walutach

Curve rozwiązuje jednocześnie problem drogich przewalutowań, z którymi muszą się liczyć posiadacze większości kart debetowych do rachunków w polskich złotych. Jeśli do płatności w obcej walucie użyjesz karty Curve, to transakcja zostanie rozliczona po korzystnym kursie międzybankowym. Dokonujesz więc płatności zagranicznych na bardzo atrakcyjnych warunkach i to bez konieczności otwierania osobnego subkonta walutowego.

Do równowartości 500 funtów (ponad 2500 zł) w miesiącu Curve nie pobierze z tytułu wymiany walut żadnej dodatkowej prowizji. Wyjątkiem są transakcje zlecane w weekendy, kiedy (w zależności od waluty) prowizja może wynieść 0,5% lub 1,5%.

Wygoda i niski koszt

Atutem Curve jest też sama aplikacja – prosta w obsłudze i intuicyjna, dzięki czemu nawet fakt, że jest ona dostępna jedynie po angielsku, nie powinien stanowić większego problemu dla przeciętnego użytkownika. Do aplikacji można logować się także odciskiem palca.

Kolejna świetna informacja – korzystanie z podstawowych funkcji Curve w ramach określonych limitów i ze standardową wersją karty (Curve Blue) jest darmowe; przynajmniej w sytuacji, gdy nie używasz jej ponadprzeciętnie często. Bez dodatkowych opłat możesz nawet 10 razy w miesiącu wypłacić gotówkę z bankomatów w kraju, a w przypadku maszyn zagranicznych obowiązuje miesięczny limit kwotowy w wysokości 200 funtów.

Zgarnij 50 zł premii i 1% moneyback

Trudno nie zgodzić się z tym, że Curve pod wieloma względami prezentuje się naprawdę interesująco. Wystarczy tylko przeanalizować warunki dokonywania transakcji zagranicznych, by stwierdzić, że w tej kategorii wygrywa z większością tradycyjnych banków.

Z tego powodu już teraz możemy zapowiedzieć, że w najbliższej przyszłości opublikujemy szczegółową recenzję tej usługi. Już teraz dajemy Wam jednak „zajawkę”, bo mamy dla Was coś, z czym nie chcemy dłużej zwlekać. Chodzi o bonus dla nowych użytkowników, przygotowany specjalnie dla Czytelników serwisu NajlepszeKonto.pl, a konkretnie:

  • 50 zł premii na start oraz
  • 1% zwrotu za transakcje dokonane kartą Curve w trzech wybranych sklepach i/ lub punktach usługowych.

Jak otrzymać bonusy?

Otrzymanie obu premii jest niezwykle proste:

Krok 1
Krok 1

Pobierz aplikację Curve ze sklepu Google Play lub AppStore. Koniecznie skorzystaj w tym celu z tego linka promocyjnego.

Krok 2
Krok 2

Przejdź przez proces rejestracji. Wiąże się to z:

  • podaniem adresu mailowego (otrzymasz na skrzynkę wiadomość z „magicznym linkiem” służącym do aktywacji), numeru telefonu (otrzymany w SMS-ie kod będziesz musiał wpisać w aplikacji), danych osobowych (imienia, nazwiska, daty urodzenia i adresu zamieszkania);
  • nadaniem czterocyfrowego PIN-u do karty i aplikacji;
  • wyborem karty: darmowej Curve Blue lub płatnej Curve Black (9,99 euro / mies.).
Krok 3
Krok 3

Jeszcze przed otrzymaniem fizycznej karty możesz dodać do portfela w aplikacji karty debetowe i kredytowe, z których korzystasz. Niezbędne jest rzecz jasna podanie danych „plastiku” (numeru karty, CVC/CVV, daty ważności).

W celu weryfikacji Curve pobierze z rachunku każdej dodanej karty drobną kwotę, która następnie zostanie zwrócona. Aby potwierdzić przypisanie "plastiku”, podaj w aplikacji numer ID transakcji.

Krok 4
Krok 4

Nie musisz również zwlekać z wyborem z dostępnej listy 3 punktów handlowo-usługowych, w których będzie Ci przysługiwał 1% zwrotu za zakupy.

Krok 5
Krok 5

Aby otrzymać 50 zł premii na start, wykonaj przy użyciu karty choćby jedną transakcję na dowolną kwotę.

Nagroda
Nagroda

Zwrot za zakupy dokonane kartą Curve w wybranych sklepach będziesz otrzymywał przez 3 miesiące (w przypadku Curve Blue) lub 6 miesięcy (Curve Black) od momentu aktywacji karty Curve.

Zarówno zwrot, jak i bonus o równowartości 50 zł wpłynie na subkonto prepaid (Curve Cash) w formie punktów, z których będziesz mógł skorzystać przy okazji kolejnych transakcji.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Z naszych doświadczeń wynika, że na etapie rejestracji konta powinieneś zobaczyć w aplikacji ekran z kodem promocyjnym „KONTO”. Gdyby jednak nie wyświetlił się on automatycznie, a pole z kodem będzie puste, wpisz go ręcznie. Powinno to wyglądać tak:

Kliknij, aby powiększyć

Numer ID transakcji na rachunku karty, którą będziesz chciał przypisać do portfela w Curve, znajdziesz w szczegółach operacji w bankowości elektronicznej swojego banku. W niektórych bankach kod zobaczysz praktycznie od razu, a w innych (PKO BP, Inteligo) będziesz zmuszony poczekać na rozliczenie transakcji.

Lista miejsc, w których możesz otrzymać zwrot moneyback, jest całkiem obszerna i obejmuje m.in. duże sieci handlowe, sklepy internetowe, stacje benzynowe, a nawet punkty gastronomiczne czy serwisy typu Netflix. Wybierz mądrze, bo raz wskazanych sklepów nie będziesz mógł później zmienić na inne! Sugerujemy rozważyć te punkty, w których statystycznie wydajesz najwięcej pieniędzy – wówczas spodziewany zwrot będzie najwyższy.

Czas oczekiwania na wysyłkę karty może potrwać od kilku do ok. 10 dni. Po potwierdzeniu adresu do wysyłki aplikacja powinna wyświetlić informację, kiedy możesz się spodziewać otrzymania „plastiku”. Podpowiedź: bądź czujny, bo jest ona widoczna tylko przez krótką chwilę.

Curve to przyszłość

Nowoczesne usługi finansowe (fintechy) zyskują coraz większą przychylność klientów poszukujących alternatyw dla tradycyjnej bankowości. Przewaga tych pierwszych polega zwykle na większej wygodzie, unikalnej ofercie a często również na niższych kosztach korzystania.

Curve łączy wszystkie te zalety, więc jego popularność nie dziwi. Premię 50 zł na start oraz moneyback dla nowych użytkowników można więc potraktować jako dodatkową zachętę w obliczu długofalowych korzyści. Podkreślamy, że uzyskanie bonusów nie musi wiązać się z żadnymi kosztami związanymi z obsługą karty, a darmowa wersja dla zdecydowanej większości osób będzie całkowicie wystarczającą opcją.

Przetestuj Curve, odbierz premię i przekonaj się sam. Potem możesz podzielić się z nami swoimi wrażeniami, do czego gorąco zachęcamy ;)