Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

50 zł za kartę przedpłaconą dla dziecka lub dla nastolatka (13-17 lat) z Kontem Mobi od ING Banku Śląskiego + 25 zł na Allegro za polisę

50 zł za kartę przedpłaconą dla dziecka lub dla nastolatka (13-17 lat) z Kontem Mobi od ING Banku Śląskiego + 25 zł na Allegro za polisę
Źródło: najlepszekonto.pl

Promocja "50 zł na kartę" z bonusem dla młodszych dzieci ma zachęcić rodziców-klientów ING Banku Śląskiego do tego, by założyli kartę przedpłaconą Mastercard dla swojej pociechy. Z kolei akcja "50 zł na start" to propozycja dla opiekunów nastolatków w wieku 13-17 lat. W pakiecie jest też 25 zł na Allegro za ubezpieczenie pociechy. Dwie pierwsze akcje przygotował samodzielnie ING Bank Śląski, natomiast ostatnią towarzystwo ubezpieczeniowe Nationale Nederlanden. Obowiązuje w niej limit nagród, ale w regulaminie nie określono, ile zostanie ich rozdanych.

Jak wiadomo, korzyści z wdrażania najmłodszych w świat finansów są nie do przecenienia. Dotyczą one zarówno małoletnich, jak i rodziców, o czym możesz się przekonać, czytając nasz tekst "5 powodów, by założyć dziecku konto w banku". W tekście "Kochani rodzice, załóżcie mi konto" pisaliśmy z kolei o tym, jakich argumentów może użyć nastolatek, by przekonać rodziców do założenia mu rachunku bankowego.

Dodatkową zachętą jest wspomniana premia 50 zł, którą bank wypłaci dziecku na kartę, a nastolatkowi na Konto Mobi.

Aby zdobyć premię dla pociechy, sam musisz być klientem ING

Uczestnikami obu akcji, które trwają do 21 września 2022 r., mogą być wyłącznie pełnoletni klienci banku, a konkretnie posiadacze lub współposiadacze przynajmniej jednego z następujących rachunków: Konta z Lwem Mobi, Konta z Lwem Direct, Konta z Lwem Komfort, Konta z Lwem Klasycznego lub Konta z Lwem Active. Wymagany jest przy tym dostęp do serwisu bankowości elektronicznej Moje ING.

Jeśli nie jesteś klientem ING, nic straconego – wystarczy, że zanim sięgniesz po produkt dla swojej pociechy, założysz jedno z wymaganych kont dla siebie. Warto byś wiedział, że często są one objęte interesującymi promocjami oraz że ING Bank Śląski organizuje też akcje specjalne dla swoich klientów.

Radzimy nie zwlekać z niezbędnymi działaniami, by jakieś nieprzewidziane okoliczności nie uniemożliwiły wywiązania się z tego warunku.

Jeszcze jedno: aby bank wypłacił premię dla Twojej pociechy, nie może być ona posiadaczem karty przedpłaconej w dniu startu promocji (11 sierpnia 2022 r.) lub Konta Mobi w dniu Twojego przystąpienia do tej akcji specjalnej.

Prosta droga do premii

Na początek dopełnij formalności, potem wykonaj niezbędne działania, a Twoje dziecko otrzyma nagrodę.

Krok 1
Krok 1

Jeśli nie współpracujesz jeszcze z ING, to jak najszybciej załóż dla siebie konto osobiste na stronie promocji (by zgarnąć 250 zł premii).

Jeżeli jesteś już klientem tego banku, przejdź prosto do kolejnego kroku.

Krok 2
Krok 2

Przed przystąpieniem do promocji dotyczących produktów dla dzieci i nastolatków upewnij się, że wyraziłeś w banku zgodę na przekazywanie informacji handlowych drogą elektroniczną (w tym profilowanych informacji handlowych). Możesz to sprawdzić w zakładce Moje dane w bankowości internetowej, na infolinii lub w oddziale.

Krok 3
Krok 3

Zważywszy na ograniczoną pulę nagród, jak najszybciej wykup na stronie ING dla swojej pociechy "Ubezpieczenie dziecka bez przerwy" dotyczące następstw nieszczęśliwych wypadków. Składkę za roczną polisę musisz zapłacić jednorazowo i nie może być ona niższa niż 100 zł.

Nagroda
Nagroda

Karta podarunkowa o wartości 25 zł do wykorzystania na Allegro zostanie wysłana e-mailem lub SMS-em na wskazany przez Ciebie przy zawieraniu umowy ubezpieczenia adres lub numer telefonu. Stanie się to w ciągu 35 dni od daty opłacenia składki.

Krok 4
Krok 4

Do 21 września 2022 r. w serwisie Moje ING:

  • zamów swojemu dziecku, które nie ukończyło 13 lat, kartę przedpłaconą LUB
  • otwórz Konto Mobi nastolatkowi.

Równocześnie przystąp do promocji i zaakceptuj jej regulamin.

Przy składaniu internetowego wniosku potrzebny Ci będzie skan lub zdjęcie aktu urodzenia dziecka. Umowę "podpiszesz" przy pomocy kodu autoryzacyjnego otrzymanego w wiadomości SMS.

Krok 5
Krok 5

Do 21 października 2022 r. wykonaj przelew ze swojego rachunku na kartę/Konto Mobi swojej pociechy w kwocie min. 50 zł.

Nagroda
Nagroda

Premia 50 zł wpłynie na kartę dziecka lub Konto Mobi nastolatka do 4 listopada 2022 r.

Warto wiedzieć

Co ciekawe, bank nie wymaga utrzymania zgody marketingowej do końca trwania akcji. Ważne jest jedynie to, byś miał ją wyrażoną w momencie przystąpienia do promocji – potem możesz ją w każdej chwili wycofać. Zarówno Ty, jak i Twoja pociecha musicie jednak posiadać swoje produkty aż do wypłaty premii.

Termin ważności bonu na Allegro będzie określony w wiadomości, w której otrzymasz voucher. O zasadach korzystania z nich pisaliśmy w tekście "Bony, vouchery, kupony Allegro – atrakcyjna nagroda w promocjach bankowych".

Już teraz warto zaznaczyć, że opłata za wydanie karty przedpłaconej (15 zł) w praktyce obniży zysk z całej akcji. Dobra informacja jest taka, że jeśli otworzysz konto / założysz kartę dla więcej niż jednego dziecka, to nagroda będzie przysługiwała każdemu z nich.

Premia 50 zł jest zwolniona z opodatkowania, podobnie voucher na Allegro.

Oferta banku dla niepełnoletnich

Premia na początek współpracy cieszy, ale ważne są też warunki prowadzenia karty przedpłaconej i Konta Mobi w przyszłości.

Karta przedpłacona Mastercard dla dziecka

Karta przedpłacona proponowana jest najmłodszym klientom, czyli dzieciom w wieku poniżej 13 lat, które nie mają jeszcze choćby częściowej zdolności do czynności prawnych. Wydanie "plastiku" kosztuje jednorazowo 15 zł, później korzystanie z niego jest bezpłatne. Rodzic ma możliwość ustalenia limitów płatności i wypłat.

Karta ma przypisany do niej rachunek, więc możesz podać jego numer członkom rodziny, gdyby chcieli zrobić dziecku prezent.

Konto Mobi dla nastolatków

Konto Mobi ma oczywiście wszystkie najważniejsze funkcjonalności i – jak większość tego typu rachunków – jest prowadzone bezwarunkowo bezpłatnie.

Ubezpieczenie dziecka

Ubezpieczenie szkolne NNW działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, dotyczy zdarzeń w szkole, ale i poza nią. Oferowane jest w 3 wariantach różniących się zakresem ochrony, a co za tym idzie wysokością składki. Można je rozszerzyć za dodatkową opłatą o pakiet assistance, który obejmuje m.in. opiekę korepetytora czy domowe wizyty lekarskie.

Warunkiem otrzymania odszkodowania jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego zaistnienie zdarzenia obligującego ubezpieczyciela do wypłaty świadczenia.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie banku.

Powrót do szkoły z prezentami

Niezależnie od tego, czy Twoja pociecha narzeka na zbyt niskie kieszonkowe, czy nie, 50 zł to całkiem fajny prezent. Może być dobrą dodatkową motywacją do rozmów o finansach, wspólnego odkrywania możliwości, jakie daje współczesna bankowość.

Nie bez znaczenia jest voucher na Allegro za wykupienie polisy ubezpieczeniowej, z której warto skorzystać, by otrzymać świadczenie w przypadku urazu pociechy. Oczywiście nikomu nie życzymy, by był powód do jego wypłaty, ale - jak mówi popularne powiedzenie - przezorny zawsze ubezpieczony.

Przemyśl tę propozycję, naszym zdaniem warto ją dogłębnie rozważyć. Decyzja jednak należy do Ciebie.

Przydatne dokumenty

  1. 2Regulamin promocji "50 zł na start"
  2. Regulamin promocji "50 zł na kartę"
  3. Regulamin promocji "Kody Allegro"

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.