Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

50 zł za kartę przedpłaconą dla dziecka lub 50 zł na doładowanie Roblox dla nastolatka (13-17 lat) z Kontem Mobi od ING Banku Śląskiego

50 zł za kartę przedpłaconą dla dziecka lub 50 zł na doładowanie Roblox dla nastolatka (13-17 lat) z Kontem Mobi od ING Banku Śląskiego
Źródło: najlepszekonto.pl

Promocja "50 zł na kartę" z bonusem dla młodszych dzieci ma zachęcić rodziców-klientów ING Banku Śląskiego do tego, by założyli kartę przedpłaconą Mastercard dla swojej pociechy. Z kolei akcja "Konto na start" to propozycja dla opiekunów nastolatków w wieku 13-17 lat. Obie akcje, trwające do 11 marca 2023 r., przygotował samodzielnie ING Bank Śląski.

Jak wiadomo, korzyści z wdrażania najmłodszych w świat finansów są nie do przecenienia. Dotyczą one zarówno małoletnich, jak i rodziców, o czym możesz się przekonać, czytając nasz tekst "5 powodów, by założyć dziecku konto w banku". W tekście "Kochani rodzice, załóżcie mi konto" pisaliśmy z kolei o tym, jakich argumentów może użyć nastolatek, by przekonać rodziców do założenia mu rachunku bankowego.

Dodatkową zachętą jest wspomniana premia 50 zł. Pociecha, która nie skończyła 13 r.ż., otrzyma ją na założoną w promocji kartę przedpłaconą, Natomiast bonus dla nastolatka będzie miał postać kodu, który można wydać na zakup Robuxy, wirtualnej waluty, którą posługują się członkowie społeczności Roblox.

Czym jest Roblox?

To darmowa platforma społecznościowa należąca do Roblox Corporation (z siedzibą w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych). Jej użytkownicy, np. ING Bank Śląski, mogą tworzyć własne gry w oparciu o wymyślone przez siebie zasady i udostępniać je innym użytkownikom. Członkowie społeczności mają też możliwość wspólnego grania z innymi w wybraną grę.

ING Bank Śląski stworzył na platformie Roblox grę Miasto ING. Jest ona przeznaczona dla dzieci i nastolatków w wieku 7-17 lat, które w Mieście ING uczą się, jak zarabiać, wydawać i oszczędzać punkty, które zdobywa się, wykonując konkretne zadania, np. sprzątanie śmieci, wyprowadzanie psów, mycie okien lub aut czy wydawanie posiłków w restauracji. Gracz może zamieniać zdobyte punkty m.in. na wirtualne sprzęty, które pozwalają lepiej i szybciej zdobywać kolejne punkty (np. łopaty i gąbki do mycia), pojazdy, by szybciej poruszać się w grze, czy własne mieszkanie.

Aby zdobyć premię dla pociechy, sam musisz być klientem ING

Uczestnikami obu akcji mogą być wyłącznie pełnoletni klienci banku, a konkretnie posiadacze lub współposiadacze przynajmniej jednego z następujących rachunków: Konta z Lwem Mobi, Konta z Lwem Direct, Konta z Lwem Komfort, Konta z Lwem Klasycznego lub Konta z Lwem Active. Wymagany jest przy tym dostęp do serwisu bankowości elektronicznej Moje ING.

Jeśli nie jesteś klientem ING, nic straconego – wystarczy, że zanim sięgniesz po produkt dla swojej pociechy, założysz jedno z wymaganych kont dla siebie. Warto byś wiedział, że często są one objęte interesującymi promocjami oraz że ING Bank Śląski organizuje też akcje specjalne dla swoich klientów.

Radzimy nie zwlekać z niezbędnymi działaniami, by jakieś nieprzewidziane okoliczności nie uniemożliwiły wywiązania się z tego warunku.

Jeszcze jedno: aby bank wypłacił premię dla Twojej pociechy, nie może być ona posiadaczem karty przedpłaconej w dniu startu promocji (10 lutego 2023 r.) lub Konta Mobi w dniu Twojego przystąpienia do tej akcji specjalnej.

Prosta droga do premii

Na początek dopełnij formalności, potem wykonaj niezbędne działania, a Twoje dziecko otrzyma nagrodę.

Krok 1
Krok 1

Jeśli nie współpracujesz jeszcze z ING, to jak najszybciej załóż dla siebie konto osobiste na stronie promocji (by zgarnąć 250 zł premii).

Jeżeli jesteś już klientem tego banku, przejdź prosto do kolejnego kroku.

Krok 2
Krok 2

Przed przystąpieniem do promocji dotyczących produktów dla dzieci i nastolatków upewnij się, że wyraziłeś w banku zgodę na przekazywanie informacji handlowych drogą elektroniczną (w tym profilowanych informacji handlowych). Możesz to sprawdzić w zakładce Moje dane w bankowości internetowej, na infolinii lub w oddziale.

Krok 3
Krok 3

Do 11 marca 2023 r. w serwisie Moje ING:

  • zamów swojemu dziecku, które nie ukończyło 13 lat, kartę przedpłaconą LUB
  • otwórz Konto Mobi nastolatkowi.

Równocześnie przystąp do promocji i zaakceptuj jej regulamin.

Przy składaniu internetowego wniosku potrzebny Ci będzie skan lub zdjęcie aktu urodzenia dziecka. Umowę "podpiszesz" przy pomocy kodu autoryzacyjnego otrzymanego w wiadomości SMS.

Krok 4
Krok 4

Do 11 kwietnia 2023 r. wykonaj przelew ze swojego rachunku na kartę/Konto Mobi swojej pociechy w kwocie min. 50 zł.

Nagroda
Nagroda

Premia 50 zł wpłynie na kartę dziecka do 25 kwietnia 2023 r.

W tym samym terminie nastolatek otrzyma w bankowości elektronicznej wiadomość, w której znajdzie kod do wykorzystania na platformie Roblox. Dodatkowo bank poinformuje nastolatka i jego rodzica o przekazaniu nagrody za pomocą powiadomienia push lub sms.

Warto wiedzieć

Co ciekawe, bank nie wymaga utrzymania zgody marketingowej do końca trwania akcji. Ważne jest jedynie to, byś miał ją wyrażoną w momencie przystąpienia do promocji – potem możesz ją w każdej chwili wycofać. Zarówno Ty, jak i Twoja pociecha musicie jednak posiadać swoje produkty aż do wypłaty premii.

Już teraz warto zaznaczyć, że opłata za wydanie karty przedpłaconej (15 zł) w praktyce obniży zysk z całej akcji. Dobra informacja jest taka, że jeśli otworzysz konto / założysz kartę dla więcej niż jednego dziecka, to nagroda będzie przysługiwała każdemu z nich.

Premia otrzymana w ramach obu akcji jest zwolniona z opodatkowania

Oferta banku dla niepełnoletnich

Premia na początek współpracy cieszy, ale ważne są też warunki prowadzenia karty przedpłaconej i Konta Mobi w przyszłości.

Karta przedpłacona Mastercard dla dziecka

Karta przedpłacona proponowana jest najmłodszym klientom, czyli dzieciom w wieku poniżej 13 lat, które nie mają jeszcze choćby częściowej zdolności do czynności prawnych. Wydanie "plastiku" kosztuje jednorazowo 15 zł, później korzystanie z niego jest bezpłatne. Rodzic ma możliwość ustalenia limitów płatności i wypłat.

Karta ma przypisany do niej rachunek, więc możesz podać jego numer członkom rodziny, gdyby chcieli zrobić dziecku prezent.

Konto Mobi dla nastolatków

Konto Mobi ma oczywiście wszystkie najważniejsze funkcjonalności i – jak większość tego typu rachunków – jest prowadzone bezwarunkowo bezpłatnie.

Prezenty zawsze cieszą

Niezależnie od tego, czy Twoja pociecha narzeka na zbyt niskie kieszonkowe, czy nie, 50 zł to całkiem fajny prezent. Może być dobrą dodatkową motywacją do rozmów o finansach, wspólnego odkrywania możliwości, jakie daje współczesna bankowość.

Przemyśl tę propozycję, naszym zdaniem warto ją dogłębnie rozważyć. Decyzja jednak należy do Ciebie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "50 zł na kartę"
  2. Regulamin promocji "Konto na start"

O banku

ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.