Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla nowych i obecnych klientów ING Banku Śląskiego. Nawet do 400 tys. zł!

5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla nowych i obecnych klientów ING Banku Śląskiego. Nawet do 400 tys. zł!
Spis treści

Z zainteresowaniem obserwujemy reakcje banków na kolejne podwyżki stóp procentowych dokonywane przez Radę Polityki Pieniężnej. Niemal natychmiast zmieniane jest oprocentowanie dla kart kredytowych, zmiany po stronie depozytów pojawiają się z pewnym opóźnieniem.

ING Bank Śląski należy do tych instytucji finansowych, które regularnie dostosowują swoją ofertę do sytuacji na rynku, choć od pewnego czasu niezmiennie oferuje promocyjne oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego na poziomie 5% w skali roku.

Tak naprawdę mamy do czynienia z dwiema promocjami na bardzo podobnych warunkach, które obowiązują do 6 lipca 2022 r. W obu można zyskać na 3 miesiące (licząc od dnia otwarcia specjalnego OKO) 5% w skali roku dla kwot poniżej 200 tys. zł.

Bonus na start

Promocja „Bonus na start” dotyczy nowych klientów ING Banku Śląskiego (czyli osób, które na dzień 30 czerwca 2022 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver) oraz obecnych klientów, którzy założyli wspomniane wyżej konta przed 30 czerwca 2021 r., jednak nie korzystali z nich aktywnie, a ich średnie saldo na rachunku z ostatniego roku nie jest wyższe niż 10 zł.

Warunkiem skorzystania z podwyższonego oprocentowania jest założenie kolejnego OKO i wpłacenie na nie kwoty poniżej 200 tys. zł.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

To z kolei propozycja dla klientów banku, którzy korzystają z Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium lub Dream Saver, a teraz wpłacą na specjalny rachunek OKO Bonus nowe środki. Są one rozumiane jako nadwyżka ponad saldo na produktach depozytowych 26 maja 2022 r.

W tym przypadku maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem nie może przekroczyć 200 tys. zł.

Sposób na maksymalizację zysku

Szczegóły obu wspomnianych akcji promocyjnych przedstawiliśmy w analizie Otwartego Konta Oszczędnościowego, którego parametry przedstawiają się następująco:

W tym miejscu podpowiadamy sposób na zmaksymalizowanie zysku dostępny dla osób, które nie są klientami ING Banku Śląskiego. Po pierwsze, załóż rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w promocji i zgarnij 200 zł premii.

Po drugie, skorzystaj z promocji „Bonus na start”, a na koniec otwórz OKO Bonus w akcji dla klientów ING. W ten sposób zdobędziesz premię gotówkową i Twoje oszczędności poniżej 400 tys. zł będą zyskiwały przez 3 miesiące 5% w skali roku. Prawda, że brzmi zachęcająco? Jest też atrakcyjnie oprocentowana lokata.

RPP działa, konkurencja nie śpi

Przedłużenie promocji na OKO w ING Banku Śląskim to dobra wiadomość, choć pewne zastanowienie może budzić fakt, że nowa oferta obowiązuje tylko do 6 lipca. Czy to zapowiedź planowanych podwyżek w kolejnej edycji? Okaże się niebawem, tymczasem warto docenić propozycję banku - 5% do 400 tys. zł to wciąż dobra stawka. My uważnie obserwujemy rynek i jak tylko pojawi się korzystna oferta oszczędnościowa, niezwłocznie o niej poinformujemy.

Śledź nasz portal na bieżąco, by nic Cię nie ominęło.

Skorzystaj z promocji Konta Direct, by zdobyć premię i 5% na OKO

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin akcji specjalnej "Bonus na start"
  2. Regulamin akcji specjalnej "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus"