Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja została zakończona. Aktualne warunki oprocentowania Konta SuperOszczędnościowego znajdziesz w jego analizie.

Podwyżka oprocentowania w Citi Handlowym: 5,5% na Koncie SuperOszczędnościowym

Podwyżka oprocentowania w Citi Handlowym: 5,5% na Koncie SuperOszczędnościowym
Źródło: najlepszekonto.pl
Spis treści

Jeszcze niedawno czekaliśmy na przekroczenie „magicznej” granicy 4% wśród najwyżej oprocentowanych produktów oszczędnościowych, a dziś co najmniej kilka banków dobiło do pułapu 5%. Citibank nawet zdecydował się go przebić, więc warto bliżej przyjrzeć się tej ofercie.

Ile? Do ilu? Na jak długo?

Powtórzmy: oprocentowanie 5,5% dotyczy środków do 20 tys. zł. Nadwyżka ponad tę kwotę jest oprocentowana na poziomie 2,5% w skali roku.

Oprocentowanie jest ważne bezterminowo, co oznacza, że bank nie określił okresu jego obowiązywania. Stawka 5,5% będzie naliczana tak długo, jak długo Citi Handlowy nie zaktualizuje swojej tabeli.

Obowiązuje kapitalizacja miesięczna. Tu ważne zastrzeżenie: bank nie naliczy odsetek za miesiąc, w którym dokonałeś wypłaty środków z rachunku oszczędnościowego!

Dla kogo 5,5%?

Z podwyższonej stawki mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Citibanku. W obu przypadkach wymagane jest jednak posiadanie konta osobistego, chociażby darmowego CitiKonta.

Jeśli jeszcze go nie posiadasz, to wiedz, że obecnie możesz je założyć w promocji z premią za aktywność:

Jak skorzystać?

Po otwarciu konta osobistego (lub od razu, jeśli już je posiadasz), należy zalogować się do bankowości elektronicznej, a następnie przejść do sekcji Oszczędności i inwestycje. Po wybraniu Otwórz konto walutowe lub oszczędnościowe będziesz miał możliwość złożenia prostego wniosku o rachunek.

Konto będzie natychmiast aktywne, więc szybko będziesz mógł je zasilić środkami.

Rzut oka na parametry konta osobistego i oszczędnościowego

Podstawowym rachunkiem osobistym w Citi Handlowym jest darmowe CitiKonto:

Co do Konta SuperOszczędnościowego, to jego prowadzenie jest bezpłatne pod warunkiem zapewnienia wpływu z tytułu wynagrodzenia na konto osobiste w wysokości min. 3000 zł. W przeciwnym razie zapłacisz 15 zł / mies., a szkoda byłoby pomniejszyć w ten sposób swój zysk z odsetek. Dla porządku dodajmy jeszcze, że tą opłatą nie muszą martwić się posiadacze konta Citigold Private Client.

Citibank pozwala na darmowe wykonanie jednego wewnętrznego i jednego zewnętrznego przelewu w miesiącu:

Oprocentowanie w górę

W ostatnim czasie obserwujemy znaczne ożywienie na rynku produktów oszczędnościowych, co oczywiście cieszy. Choć ze względu na rosnącą inflację chciałoby się jeszcze więcej, to i tak stawki na poziomie 5-6% jeszcze nie tak dawno pozostawały jedynie w sferze marzeń.

Citibank nie tylko wpisuje się w ostatni trend, ale robi to z przytupem. Propozycja Konta SuperOszczędnościowego z miejsca wskakuje do ścisłej czołówki kont oszczędnościowych, a jeśli nie jesteś jeszcze klientem banku, to dodatkowo zyskasz premię za konto osobiste – całkiem nieźle jak na początek współpracy.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania