Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 120 zł za eKonto Junior.

Nawet 450 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + półroczne zwolnienie z opłat

Nawet 450 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + półroczne zwolnienie z opłat
Źródło: strona mBanku

W połowie czerwca mBank zaproponował swoim klientom odświeżoną wersję mKonta Aquarius Intensive i jednocześnie wprowadził kilka udogodnień, które miały zwiększyć atrakcyjność zmodyfikowanego rachunku. I tak posiadacze mKonto Intensive otrzymali trzy darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu oraz prawo do bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju niezależnie od kwoty (do tej pory za wyciągnięcie z maszyny mniej niż stu złotych bank pobierał prowizję).

Wśród usług i bonusów oferowanych w ramach konta znalazło się także ubezpieczenie samochodowe za zniżką 20%, całodobowa opieka konsjerża, a przede wszystkim - karta Visa Świat Intensive, dająca dostęp do 150 walut bez prowizji za przewalutowanie.

Wraz z modyfikacją oferty bank uruchomił promocję, która miała zachęcić klientów do otwarcia konta. W artykule sprawdzamy warunki oferty i przyglądamy się parametrom samego rachunku.

450 zł dla nowych klientów + zwolnienie z opłat przez pół roku

Z promocyjnej oferty „Intensywnie do celu” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci banku. Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, posiadasz pełną zdolność do czynności prawnych i po 1 stycznia 2016 roku nie byłeś posiadaczem (ani współposiadaczem) jakiegokolwiek rachunku osobistego ani konta oszczędnościowego o numerach 1140 2004 lub 1140 2017 w mBanku, udział w promocji jest dla Ciebie otwarty. Z oferty możesz skorzystać do 31 sierpnia 2018 r.

Przystępując do promocji, możesz liczyć na całkiem pokaźną pulę nagród. Jeżeli uda Ci się wywiązać się ze wszystkich warunków, otrzymasz od banku:

 • 150 zł premii za transakcje kartą i/lub Blikiem (maks. 30 zł przez 5 miesięcy);
 • 300 zł premii za wpływ na rachunek do regularnego oszczędzania „Moje cele” (max. 50 zł przez 6 miesięcy);
 • zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty Visa Świat Intensive przez 6 pełnych miesięcy kalendarzowych liczonych od momentu przystąpienia do akcji (przykładowo: jeśli zarejestrujesz się w promocji 22 lipca, zwolnienie z opłat będzie Ci przysługiwało od 1 sierpnia 2018 r. do 30 stycznia 2019 r.). Pamiętaj też, bank zrezygnuje z opłat tylko i wyłącznie wtedy, gdy zawnioskujesz o kartę jednocześnie z mKontem Intensive.

Jak wziąć udział w akcji dla nowych klientów?

Aby zostać uczestnikiem promocji „Intensywnie do celu”, musisz wykonać 2 proste czynności:

 1. Poprawnie wypełnić wniosek o mKonto Intensive na stronie banku. We wniosku musisz zamówić kartę debetową, aktywować rachunek do regularnego oszczędzania „Moje cele”, wyrazić zgodę na wykorzystywanie przez bank swoich danych osobowych w ciągu 10 dni w celu wsparcia procesu wnioskowego oraz zaznaczyć oświadczenie o następującej treści: „Przystępuję do Promocji oraz zgadzam się na dostarczenie jej regulaminu przez stronę internetową mBanku.” Ważne! - jeśli zapomnisz o „odhaczeniu” któregoś z tych elementów, Twoje nowo otworzone konto nie zostanie objęte ofertą specjalną.
 2. W dalszej kolejności zawrzyj umowę o prowadzenie mKonta Intensive, przy czym musi to być umowa indywidualna (konta wspólne nie biorą udziału w akcji).

I jeszcze jedna ważna wskazówka - we wniosku będziesz miał do wyboru aż trzy różne karty płatnicze: Visę Intensive, MasterCard Intensive lub wielowalutową Visę Świat Intensive. Pamiętaj jednak, że zwolnienie z opłaty przysługuje wyłącznie za ostatnią z wymienionych debetówek.

Ważne! Jeśli jesteś już posiadaczem konta w mBanku, to za samo jego przekształcenie w mKonto Intensive zyskasz półroczne zwolnienie z opłat. Musisz jednak w tym celu skorzystać z odrębnej promocji przeznaczonej dla obecnych klientów banku. Jej regulamin znajdziesz tutaj.

Intensywnie korzystaj z konta i zdobądź 450 zł

Przejdźmy teraz do warunków gwarantujących zdobycie premii. Nie da się ukryć, że jest ich sporo i ich spełnienie będzie wymagało od Ciebie dobrej logistyki oraz naprawdę sporego zaangażowania. Aby otrzymać pełne 450 zł zwrotu, powinieneś wykonać następujące czynności:

 1. Przez 5 kolejnych miesięcy przeprowadź miesięcznie przynajmniej 15 transakcji Blikiem lub kartą (bank dopuszcza także płatności telefonem). Wśród akceptowanych form płatności znajdują się wyłącznie zakupy w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych.
 2. W tym samym okresie zaloguj się do aplikacji mobilnej co najmniej raz w danym miesiącu.
 3. Również przez 5 miesięcy zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 7000 zł miesięcznie. Przelew nie może pochodzić z innego rachunku w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem.

  Za spełnienie wszystkich powyższych wymogów bank przyzna Ci zwrot w wysokości 30 zł miesięcznie. To jednak nie wszystko – kolejny bonus otrzymasz po spełnieniu dodatkowego warunku.
 4. Przez 6 kolejnych miesięcy zasilaj rachunek do oszczędzania „Moje Cele” kwotą co najmniej 200 zł miesięcznie. Weź przy tym pod uwagę fakt, że jeśli wypłacisz pieniądze z tego rachunku, Twoja cząstkowa premia przepadnie. Mało tego - automatycznie stracisz prawo do kolejnych bonusów, które mógłbyś otrzymać w następnych miesiącach.

Na szczęście mniej rygorystyczne zasady obowiązują w przypadku nagrody za transakcje kartą. Jeśli w danym miesiącu wykonasz mniejszą liczbę płatności, otrzymasz po prostu nieco niższą premię. Dla osób, które w ciągu miesiąca dokonają od 5 do 9 operacji, organizator przewidział 10 zł zwrotu, natomiast nagroda dla uczestników, którzy wykonali od 10 do 14 płatności, wynosi 20 zł.

O czym warto pamiętać?

Uczulamy Cię także na to, że jeśli w trakcie trwania promocji zmienisz swoje eKonto Intensive na jakikolwiek inny rachunek z oferty mBanku, automatycznie zostaniesz wykluczony z akcji. To samo stanie się w chwili, kiedy przekształcisz swój rachunek indywidualny na rachunek wspólny.

Wypłata nagród

Bank przyjął następujące zasady wypłaty premii: bonus za transakcje (30 zł) trafi na Twoje nowe konto osobiste, natomiast premia za wpływy (50 zł) – na Twój rachunek do regularnego oszczędzania. Premię za wpływ na „Moje cele” otrzymasz do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki jej otrzymania (przykładowo: jeśli zasilisz konto kwotą 200 zł w sierpniu, premię otrzymasz we wrześniu).

Ten sam mechanizm obowiązuje przy wypłacie premii za transakcje, z jednym małym wyjątkiem. Pierwszy bonus w wysokości 30 zł jest naliczany po upływie pełnego miesiąca kalendarzowego liczonego od tego, w którym przystąpiłeś do promocji. Przykładowo – jeśli założysz mKonto Intensive w lipcu, bank zliczy wykonane przez Ciebie transakcje w sierpniu i wypłaci zwrot dopiero we wrześniu.

Obie premie są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowych od osób fizycznych.

Regulamin promocji dostępny jest tutaj.

mKonto Intensive – garść informacji

Konta z grupy premium to rachunki dla osób aktywnych, o wyższych dochodach, oczekujących wysokiego poziomu obsługi oraz dodatkowych korzyści powiązanych z kontem. Czy nowy produkt mBanku spełnia te oczekiwania? Przyjrzymy się dokładniej jego parametrom.

Nikt nie lubi przepłacać i zamożni klienci nie są tu wyjątkiem. Dlatego pierwszą kwestią, na którą chcemy zwrócić Twoją uwagę, są pobierane przez bank opłaty. Standardowa prowizja za prowadzenie rachunku wynosi 49,50 zł miesięcznie, jednak będziesz mógł jej uniknąć spełniając jeden z dwóch warunków: zapewniając wpływ na konto w wysokości min. 7000 zł miesięcznie lub posiadając w mBanku aktywa w wysokości minimum 100 000 zł.

Z kolei koszt związany z obsługą karty jest uzależniony od tego, którą z nich wybierzesz: w przypadku Visa Intensive/MasterCard Intensive obsługa karty jest darmowa, za wielowalutową Visę Świat Intensive zapłacisz sztywne 10 zł miesięcznie. Oczywiście, jeśli założysz konto w promocji, przez pół roku będziesz zwolniony z prowizji za konto i kartę.

Natomiast na liście bezwarunkowo bezpłatnych operacji znajdują się: przelewy zewnętrzne i wewnętrzne, przelewy do ZUS i US, przelewy zlecane w placówce banku, zlecenia stałe i polecenia zapłaty oraz 3 pierwsze przelewy ekspresowe w danym miesiącu (koszt kolejnych to już 5 zł). Darmowe są również wypłaty ze wszystkich krajowych i zagranicznych bankomatów oraz wpłaty gotówkowe we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline. Znaczniej mniej niż posiadacze mKonta Standard zapłacisz też za przelewy SORBNET (zamiast 35 jedynie 15 zł).

Niewątpliwie największym atutem nowego rachunku jest karta wielowalutowa Visa Świat Intensive. Plastik daje dostęp do 150 walut świata bez prowizji za przewalutowanie (rozliczenia są wykonywane po kursach organizacji Visa). Ponadto nie musisz posiadać konta walutowego, bo pieniądze są pobierane z rachunku bieżącego w złotych. Jeśli więc często podróżujesz za granicę, nowa karta mBanku może przypaść Ci do gustu.

Podsumowując, mKonto Intensive ma całkiem sporo zalet i jeden – za to dość poważny – minus: brak ciekawej oferty oszczędnościowej. Tymczasem, jak pokazuje przykład konkurencji, depozyty dedykowane tzw. affluentom (czyli osobom o wyższych dochodach), często stanowią mocny argument przemawiający za otwarciem danego rachunku. Szkoda, że bank jakby zapomniał o tej oczywistości, skupiając się na promowaniu konta „Moje cele”. Rachunek ten świetnie nadaje się do odkładania pieniędzy, jednak, niestety, trudno na nim zarobić.

Tabelę opłat i prowizji znajdziesz tutaj.

Komentarz redakcji

Prawdę powiedziawszy, najnowszą promocję mBanku trudno ocenić jednoznacznie. Z jednej strony mamy zupełnie niezłą premię w wysokości 450 zł + półroczne zwolnienie z opłat za konto i kartę, z drugiej – długą listę warunków do spełnienia i dość skomplikowane zasady akcji. Aby uzyskać maksymalną nagrodę, musisz przez 5 miesięcy zapewnić wpływ na rachunek w wysokości min. 7 tys. zł, wykonać 15 transakcji Blikiem lub kartą, pamiętać o zalogowaniu się do bankowości mobilnej oraz dodatkowo przez pół roku wpłacać co najmniej 200 zł miesięcznie na rachunek do regularnego oszczędzania. Słowem, musisz korzystać z konta naprawdę intensywnie.

Być może jednak spełnienie tych wymogów nie będzie dla Ciebie problemem, a opłaty i usługi dodatkowe powiązane z mKontem Intensive (takie jak karta wielowalutowa, opieka konsjerża, tańsze ubezpieczenie samochodowe) – wypadną w Twojej ocenie całkiem korzystnie. W takim przypadku akcja mBanku może być całkiem niezłą okazją, by dodatkowo zarobić 450 zł. Wybór – jak zawsze – należy do Ciebie.

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.