Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Mega HIT! Do 800 zł za konto osobiste od Santander Bank Polska

Mega HIT! Do 800 zł za konto osobiste od Santander Bank Polska
Źródło: najlepszekonto.pl

Santander Bank Polska znany jest z hojnego nagradzania swoich klientów, zarówno na początku współpracy, jak i później. Przekonuje o tym pakiet aktualnie dostępnych promocji:

 1. W akcji "300 zł na dobry początek" do zgarnięcia jest 300 zł w gotówce. 100 zł możesz otrzymać tuż przed Bożym Narodzeniem, konkretnie 20 grudnia 2021 r., pozostałe 200 zł do końca marca 2022 r., czyli też przed świętami, tyle że Wielkanocnymi 😎 Termin wypłaty nagrody uzależniony jest od daty otwarcia konta, a więc w dużej mierze zależy od Ciebie.
 2. Z Kontem Jakie Chcę powiązana jest też promocja "150 zł na zakupy", w której premią jest karta podarunkowa o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka lub RTV EURO AGD. Zwracamy uwagę, że bank rozda maksymalnie 4000 kart podarunkowych (decydująca jest kolejność rejestracji na stronie promocji).
 3. Swój bonus możesz powiększyć o 50 zł, otwierając rachunek w ramach programu poleceń.
 4. Dodatkowo jako posiadacz Konta Jakie Chcę będziesz mógł odzyskać nawet 300 zł w ciągu roku (w formie 2% zwrotu), regulując domowe rachunki ze swojego nowego konta. Łącznie kwota nagród jest więc niebagatelna i wynosi aż 800 zł!

Aby móc połączyć wszystkie powyższe promocje, wniosek o konto należy złożyć najpóźniej 20 grudnia 2021 r.

Możesz otworzyć Konto jakie Chcę i zgarnąć wszystkie nagrody lub wybrać Konto Select i ubiegać się o 350 zł: 300 zł za otwarcie rachunku + 50 zł w programie poleceń.

Kto może wziąć udział w promocji?

Organizator stawia uczestnikom kilka warunków. Po pierwsze, muszą to być osoby pełnoletnie posiadające polskie obywatelstwo i miejsce zamieszkania na terytorium Polski.

Po drugie, z udziału wykluczone są osoby, które od 1 listopada 2020 r. posiadały w Santanderze konto osobiste (również jako współwłaściciele) oraz te, które po 1 kwietnia 2019 r. założyły w dowolnej promocji Konto Jakie Chcę (także w wersji dla Młodych) albo Konto Select. Jeśli nie spełniasz tego drugiego warunku, to nie możesz ubiegać się o premię gotówkową na start.

Jeżeli natomiast posiadasz jakiś inny produkt Santandera (np. konto firmowe lub kartę kredytową), to bez problemu możesz wziąć udział w promocji.

Jak zdobyć premię gotówkową i kartę podarunkową?

Przejdźmy teraz do zadań, które ma przed sobą uczestnik akcji. Na szczęście nie jest ich wiele i są na dobrą sprawę banalnie proste. Od tego, kiedy zrealizujesz warunki wstępne, zależy termin wypłaty bonusu.

Krok 1
Krok 1

Do 20 grudnia 2021 r. złóż internetowy wniosek o wybrane konto z kartą debetową i dostępem do serwisu Santander Online. Kliknij na odpowiednią nazwę rachunku, by przejść do strony banku:

Musisz przy tym wyrazić zgodę na kontakty ze strony banku, w tym w celach marketingowych drogą telefoniczną i elektroniczną oraz na przesyłanie korespondencji w formie elektronicznej (EKK, czyli elektroniczny kanał kontaktu).

Wybierając Konto Jakie Chcę, jak najszybciej wypełnij formularz (jest on dostępny na powyższych stronach banku) dotyczący promocji z kartą podarunkową 150 zł. Podaj w nim swoje dane, wybierz kartę, którą chcesz otrzymać, zaakceptuj regulamin i wyraź zgodę na przetwarzanie danych w celach związanych z promocją. Ostateczny termin na wypełnienie formularza mija 31 stycznia 2021 r.

Krok 2
Krok 2

Program poleceń: Jeśli chcesz zgarnąć dodatkowe 50 zł, wpisz we wniosku kod polecenia. Jeśli nie posiadasz takiego kodu, możesz skorzystać z naszego: 1013953301

Krok 3
Krok 3

Do 31 grudnia 2022 r. zawrzyj umowę o wybrany rachunek za pośrednictwem kuriera.

Krok 4
Krok 4

W miesiącu, w którym otworzysz Konto Jakie Chcę, choć raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander mobile.

Nagroda
Nagroda

100 zł za sam fakt otwarcia rachunku i zalogowania do aplikacji otrzymasz w formie przelewu na swoje nowe konto 20 grudnia 2021 r. (jeśli otworzyłeś rachunek w listopadzie) lub do 31 stycznia 2022 r. (gdy do podpisania umowy doszło w grudniu 2021 r.)

Krok 5
Krok 5

W każdym z 3 miesięcy po otwarciu konta:

 • zapewnij wpływ na nowo otwarty rachunek w łącznej wysokości min. 1000 zł;
 • wykonaj przynajmniej 1 transakcję bezgotówkową kartą na kwotę min. 10 zł;
 • zaloguj się choć raz do aplikacji Santander Mobile.
Krok 6
Krok 6

Jeśli otworzyłeś Konto Jakie Chcę i chcesz zdobyć bony do wybranego sklepu, do 31 stycznia 2022 r. wykonaj przynajmniej jedną transakcję kartą debetową na łączną kwotę min. 300 zł.

Krok 7
Krok 7

Program poleceń: Jeśli chcesz zgarnąć dodatkowe 50 zł, pamiętaj o spełnieniu warunków aktywności dotyczących tej oferty!

Nagroda
Nagroda

Kartę podarunkową o wartości 150 zł otrzymasz najpóźniej 28 lutego 2022 r. w poczcie w bankowości internetowej Santander online.

Nagroda
Nagroda

Przelew z drugą częścią nagrody w wysokości 200 zł otrzymasz na swoje Konto Jakie Chcę do 31 marca 2022 r. lub do 30 kwietnia 2022 r., w zależności od tego, kiedy dopełniłeś formalności.

Przełóżmy ogólne wytyczne dotyczące miesięcy aktywności na konkrety:

 • wniosek o konto składasz w listopadzie i w tym miesiącu podpisujesz umowę oraz logujesz się do aplikacji mobilnej Santandera –> wymagane działania do zdobycia premii gotówkowej realizujesz w grudniu 2021 r. oraz w styczniu i w lutym 2022 r.,
 • dopełniasz formalności w grudniu 2021 r. (pamiętając, by zalogować się do Santander mobile w miesiącu, w którym podpiszesz umowę) –> warunki aktywności spełniasz od stycznia do marca 2022 r.

W obu przypadkach dopilnuj, by do końca stycznia suma transakcji kartą wyniosła min. 300 zł – to warunek otrzymania karty podarunkowej w akcji dotyczącej Konta Jakie Chcę.

+ 50 zł w programie poleceń

Podstawową premię za otwarcie Konta Jakie Chcę w promocji (300 zł) oraz premię w postaci karty podarunkowej (150 zł) możesz powiększyć o 50 zł, zakładając rachunek z kodem polecenia.

Warunki programu poleceń są łatwe – po prostu do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy zaloguj się do aplikacji mobilnej Santandera i wykonaj transakcje kartą na min. 300 zł.

Kod podaj już we wniosku o rachunek, tuż pod niezbędną w promocji zgodą na korespondencję elektroniczną (EKK):

Kliknij, aby powiększyć

Oczywiście jako posiadacz konta będziesz mógł polecać je innym, dzięki czemu zyskasz kolejne premie.

O czym warto pamiętać

Zwracamy uwagę na kilka istotnych informacji.

Zgody do zaznaczenia we wniosku o konto

Miejsce, w którym musisz zaznaczyć wymagane zgody marketingowe, wygląda tak:

Kliknij, aby powiększyć

Jesteś studentem? Zaznacz to we wniosku o Konto Jakie Chcę dla Młodych, a bank będzie Ci wysyłał informacje o aktualnych naborach na stypendia. Dzięki nim będziesz mógł rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe i umiejętności miękkie, poprawić znajomość języków obcych. Więcej informacji o ofercie edukacyjnej Santandera znajdziesz na stronie santander-grants.com.

Kliknij, aby powiększyć

Transakcje bezgotówkowe

Co musisz wiedzieć o transakcjach bezgotówkowych kartą? Liczą się zarówno te wykonane w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Nie mogą one zostać anulowane w terminie 7 dni od daty ich wykonania. Co ważne, pod uwagę brana jest data rozliczenia (zaksięgowania) transakcji na rachunku. Zatem jeśli wykonasz je w ostatnich dniach miesiąca, bank najpewniej zaksięguje je na rachunku dopiero na początku kolejnego miesiąca.

Do transakcji nie są wliczane wypłaty gotówki z bankomatów, wpłaty gotówki do wpłatomatów oraz transakcje Blikiem!

Istotne szczegóły

Zwróć również uwagę na to, że powinieneś choć raz zalogować się do aplikacji mobilnej w każdym z trzech miesięcy.

Wspomnieliśmy już, że limit kart podarunkowych przyznanych w promocji wynosi 4000 sztuk. A co w sytuacji, w której zabraknie kart do konkretnego sklepu? W takiej sytuacji będziesz się musiał zadowolić kartą do innego. A zatem jest to kolejny argument, by nie zwlekać z wypełnieniem formularza rejestracyjnego.

Bonus otrzymasz tylko wtedy, gdy w dniu jego przekazania Twoje konto będzie aktywne i nie odwołałeś wcześniej udzielonych zgód marketingowych.

Premia zwolniona jest z opodatkowania, nie musisz się więc przejmować rozliczeniami z fiskusem.

Promocyjne konta osobiste w Santander Bank Polska

Przyjrzyjmy się najpierw parametrom Konta Jakie Chcę oraz studenckiej wersji tego rachunku:

Jak widzisz, bank może co miesiąc pobrać nawet 14 zł za obsługę konta i karty, ale istnieje prosty sposób, aby uniknąć obu tych opłat. Wystarczy, że zapewnisz w danym miesiącu wpływ w wysokości min. 500 zł oraz wykonasz co najmniej 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem. Proste! Wypłaty z bankomatów Santandera są bezpłatne, a za korzystanie z maszyn obcych zapłacisz 5 zł, chyba że skorzystasz z Blika – wtedy również wypłacasz za darmo 😎

Wyróżnikiem konta są bezpłatne przelewy natychmiastowe, bez limitów. Początkowo wydają się miłym dodatkiem, ale w praktyce często się z nich korzysta. Sprawdzone!

Młodzi klienci (do 26 lat) mogą liczyć na preferencyjne warunki: prowadzenie konta jest dla nich zupełnie bezpłatne (bez konieczności zapewniania regularnego wpływu), mogą także za darmo korzystać ze wszystkich bankomatów. Do uniknięcia opłaty za kartę wystarczy jedna transakcja bezgotówkowa na dowolną kwotę.

Konto Select to z kolei rachunek z kategorii premium i jest przeznaczony dla bardziej wymagających klientów.

300 zł za rachunki

Jako posiadacz Konta Jakie Chcę możesz też zdobyć nawet 300 zł w ciągu roku. Bank zwraca bowiem 1% rachunków za prąd, gaz, telefon i telewizję opłaconych z tego typu ROR.

Uwaga: w listopadzie i grudniu zwrot wynosi 2%, więc dwa razy łatwiej uzbierać maksymalny miesięczny bonus, czyli 25 zł.

Dodatkowe bonusy

Jeśli nie czujesz się jeszcze usatysfakcjonowany propozycjami Santandera, to dorzucamy informacje o kolejnych bonusach:

450 zł na dobry początek

Tytuł promocji jest jak najbardziej adekwatny do sytuacji, gdyż Santander lubi nagradzać nie tylko nowych, ale i obecnych klientów. Dla tych drugich co pewien czas organizowane są ogólnodostępne promocje, jak i akcje tylko dla wybranych, w których po spełnieniu prostych warunków można zgarnąć atrakcyjne bonusy.

Atutem opisywanych promocji są z pewnością bardzo łatwe do zrealizowania warunki aktywności – oprócz wpływu wystarczy zaledwie jedna transakcja kartą na min. 10 zł w miesiącu i zalogowanie do aplikacji mobilnej. Warto też pamiętać, że pierwsza część nagrody – 100 zł – zostanie wypłacona w przedświątecznym tygodniu. Sam zdecydujesz, czy wydasz ją na prezenty, ozdoby, a może już z myślą o nadchodzącym Sylwestrze czy karnawale. Zdobycie "przy okazji" 150 zł do wydania w Biedronce / RTV EURO AGD też nie powinno sprawić Ci problemów – po prostu zadbaj o to, by do końca stycznia suma transakcji kartą osiągnęła pułap 300 zł.

Przypominamy, że swój zysk możesz zwiększyć o dodatkowe 50 zł, zakładając konto z polecenia. Nie ma przeszkód, byś później sam wystąpił w roli polecającego i zgarniał kolejne bonusy.

Konto Jakie Chcę należy do najciekawszych na rynku, przede wszystkim ze względu na łatwe warunki uniknięcia podstawowych opłat. Co ciekawe, promocja świetnie się z nimi wiąże, ponieważ spełniając warunki opisywanej akcji, automatycznie sprawisz, że konto i karta będą bezpłatne w danym miesiącu. A jeśli dodamy do tego premię za opłacanie rachunków oraz darmowe przelewy natychmiastowe, otrzymamy świetny pakiet, nie tylko na okres promocji, ale i na dłuższy czas.

Zdecydowanie warto rozważyć tę propozycję. Powodzenia!

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "300 zł na dobry początek"
 2. Regulamin promocji "150 zł na zakupy"
 3. Regulamin programu "Polecam mój bank - edycja 12"
 4. Taryfa opłat i prowizji Santander Bank Polska

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.